Hier is Yvonne van den Eerenbeemt MEZZA 7 Er wordt mij de laatste tijd wel een psychologisch patroon duidelijk dat enigszins verontrustend is. Ik: Oeh, paarse pumps van Isabel Marant a 100 euro -> LIKE. Pumps belanden in favorietenlijstje. Elke dag kijken. Andere pumps ook liken. Wikken, wegen. Niet kopen. Melding: Nancylovesvintage heeft paarse pumps afgeprijsd naar 80 euro! Ik: Ah, ze worden afgeprijsd. Niemand wil ze blijkbaar. Dan ik ook niet. Melding: De paarse pumps van Nancy lovesvintage zijn VERKOCHT! Ik: Woedend. Nu wil ik ze! Ga naar de site van Isabel Marant. Koop nieuwe pumps a 600 euro. Haat ze. Pijn aan m’n poten. Zet ze op Vinted. Ik zie een schrijnende parallel met mijn liefdesleven. Ik: Oeh, leuke man! Leukeman: Hallo. Ik ben beschikbaar. Daten? Ik: Tuurlijk. Dates bij kaarslicht met wijn en brie, alles. Dan de twijfels. Is dit hem wel? Meh, ikweetniet. Ook nog met andere mannen daten. Leukeman: Hallo. Ik ben nu bezet/emotio- neel onbeschikbaar. Ik: Woedend. Dit was hem! Soms zijn er gelukkig items die wél lukken. Zoals mijn mosgroene velvet Chesterfield-bank van Marktplaats. Echt een eyecatcher, degelijke kwaliteit, one of a kind, duurzaam want: zoveelste- hands. Ik hou er gewoon van als een item geschiedenis ademt. Dat er een verhaal achter zit. Dat er meerdere bilpartijen op m’n oude Chesterfield hebben gezeten geeft mij een vreemdsoortig genoegen. Ik ben sinds kort weer aan het daten met mijn ex van veertien jaar geleden. Ook daar hebben sinds ons samenzijn meerdere bil partijen op gezeten. Ik weet niet precies wat ik daarvan vind, maar een eyecatcher is hij wel. Kwaliteit heeft hij ook. Duurzaam? Ja, als dit geen recyclen is, dan vreet ik voort aan die petflessen wel op. Het is nog pril. En eng. Maar hij staat in ieder geval bijzonder goed bij m’n mosgroene Chesterfield. En wie weet kan hij de gecompliceerde honger van de vintage-lover in mij eindelijk stillen... Ik ben een vintage-lover. Een briljant item vinden op Marktplaats of Vinted (app voor tweedehands kleding) geeft mij meer voldoening dan eindeloos scrollen op Zalando. Het is duurzamer bovendien. Dus minder schuldgevoel als ik drie keer per week een pakketje ophaal bij Ali, de eigenaar van het dichtstbijzijnde PostNL-punt. Het is de sport om de parels uit het pek te vissen en die dan voor zo min mogelijk geld binnen te hengelen. En spannend bovendien, want je ‘liket’ meerdere items, die in je favorietenlijst worden opgeslagen. Als een verkoper dan besluit het item af te prijzen, krijg je daar een melding over en moet je snel en door tastend handelen. Elke week een column van een cabaretier. Deze week Yvonne van den Eerenbeemt (41), die recyclen hoog in het vaandel heeft staan. YVONNE VAN DEN EERENBEEMT is bekend van de satirische tv-shows Klikbeet en Spaanders. Ze won zilver op het Amsterdams Kleinkunst Festival 2014 en toerde met Sirene en Bronst langs de theaters, yvonnevandeneerenbeemt.nl Mijn ex staat bijzonder goed bij m’n Chesterfield z> k i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 79