Jan Vantoortelboom In het nieuws Uit het nieuws Hij goot zijn toilet pal achter mijn ligzeteltje leeg Philippine viert weer Mosselfeesten Dokter zoekt nog vrouw na botsing DEZE WEEK IN Z 2 'Mensen brachten zelfs dozen met choco laatjes9 Teams strijden om de Gouden Mossel LUCASSEN: ff Voor de grap reed ik extra snel over een verkeers drempel toen mijn zoon op de wc zat 6 HANSVAN HEMERT: ‘IK HAD NOOIT EEN PLAN’ 14 DE VLAG: LAP STOF MAAKT EEN GEVOEL LOS 16 LEO KRITISCH OP ASIELBELEID SiA Doedelzakbands 10 KIEK! P8 11 12 Joyce Sylvester Ga de confrontatie aan! Dierenmens Bijen zijn een wonderlijk volk Oekraïners en de oorlog Een halfjaar later Een voordeel van zo’n camper is dat je zonder al te veel moeite met je hele hebben en houden kunt opkrassen wan neer je maar wilt en dat is precies mijn manier van reizen. Alleen al van het rijden ge noot ik met volle teugen, dat onweerstaanbare ‘on the road’-gevoel, al pakte het ding veel wind, kon het amper een berg op en vlogen de kastdeu ren open en de inhoud ervan door de camper als we die vergeten waren te sluiten. Voor de grap reed ik extra snel over een verkeersdrem pel toen mijn zoon op de wc zat. Het was loeiheet, maar de airco werkte voortreffelijk en het koelkastje hield mijn biertjes koud. Huisarts Willem Osterman (68) legt huisbezoeken het liefst per fiets af. De ‘fietsende dokter’ uit Vlissingen werd 1 augustus aange reden, naar hij hoorde door een vrouwelijke fietser. Zij reed door na de botsing en liet hem liggen. Osterman wil heel graag weten wat er precies is gebeurd en wie hem een breuk van zijn rechter opperarmbeen (de humerus) be zorgde. Hij zoekt getuigen en vraagt of degene die hem aanreed zich wil melden. De huisarts wil verder graag de vrouw bedanken die voor hem zorgde tot de ambu lance er was; hij zoekt ook haar. Zijn oproep in deze krant op 15 augustus heeft nog niet de ge wenste tips opgeleverd. dus de Mosselen zijn er natuurlijk in overvloed tijdens de Mosselfees ten van Philippine op zaterdag 27 en zondag 28 augustus. De tra ditionele tweedaagse braderie met demonstraties van Zeeuwse am bachten is er ook, net als de ker mis. Op de Markt koken ervaren koks mosselen en daar is ook de ‘Mossel opensteek wedstrijd’ waarbij teams strijden om een trofee, de Gouden Mossel. Harmonie St. Caecilia en dweilbands spelen on dertussen gezellige muziek. Relatief nieuw in de lange ge schiedenis van de Mosselfeesten zijn de wandeltochten rondom Philippine. Ze zijn georganiseerd door wandelvereniging De Trek vogels uit Boekhoute en door VV Philippine. De zesde editie van deze Johan Rammeloop start op het voetbalveld. Er zijn vijf afstan den die variëren van 4 tot en met 20 kilometer. Fietstochten van 30 en 60 kilo meter vertrekken zondagochtend vanaf de tennisvelden onder de naam De Acht van Philippine. De tochten bestaan uit één of twee lussen van 30 kilometer. Ze zijn heel geschikt voor wielertoeristen, voor recreanten en ook voor men sen die liever op een e-bike rijden. De coverband Hollandse Kost uit Zeeuws-Vlaanderen treedt za terdagavond op, net als de Siloet- ters. Zondag is er livemuziek van de bands Soulkitchen en Hot Fuzz. zoektocht naar dader, getuigen en de vrouw die hem hielp gaat door. Er kwam wel een stroom aan be- terschapskaartjes binnen voor Os terman, vertelt een praktijkonder- steuner van de huisarts. ,,Mensen brachten zelfs dozen met chocola- tjes voor hem, echt superlief.” Via sociale media wensen tientallen mensen de ‘lieve dokter’ een spoe dig herstel. Maar dat herstel kan nog even duren. De kans dat Ostermans schouder ‘vanzelf geneest door rust, is maar klein. Een operatie zal waarschijnlijk nodig zijn. Als er dan een ijzeren pin, schroef of pro these wordt geplaatst, kan het maanden duren voor Ostermans rechterschouder weer is hersteld. We crosten door westelijk Frankrijk, zagen de zee, rot sen, meren en bergen en ont moetten grappige mensen, zoals een Engelse directeur van een achterstandsschool die net op pensioen was en een voortand miste omdat hij iets te fanatiek had gerugbyd. Hij vertrouwde me toe dat hij een prothese had en dat hij die erin moest steken van zijn vrouw telkens als hij op pad ging, maar dat het ding verrekte pijn deed. Of de spoedei sende verpleger die in een ziekenhuis in Geneve werkte en meer wist van Belgische bieren dan ikzelf. En dan was er die Franse puber die tot halfvier ’s nachts in zijn tentje aan de overkant van het campingweggetje tegen zijn telefoon zat te lullen en mij wakker hield en die ik het liefste een ba guette in zijn klep had geduwd, maar het de volgende och tend slechts hield bij het tegen elkaar rammen van twee pannen voor zijn tent. En natuurlijk waren er weer overal Nederlanders, zelfs naast ons. Die man was heel behulp zaam toen ik met het zeven meter lange gevaarte in zo’n klein plekje onder platanen in moest draaien, maar goot de volgende dag zijn cassettetoilet pal achter mijn ligzeteltje leeg. Het is van je buren dat je het moet hebben. Op die infoavond kregen we te zien hoe we het cassettetoi let moesten legen, de luifel uitdraaien, hoe het nieuwe wa ter moest worden bijgevuld en het vieze water gelost, waar de gasflessen zich bevonden en hoe die aan te koppelen in geval er eentje leeg was en nog veel meer. Maar ook moch ten we een kijkje in de camper nemen, want ook daar moest een en ander worden uitgelegd. Na vijf seconden wist de tweeling waar ze zouden slapen: in de alkoof aan de voor kant, een donker en claustrofobisch holletje. Zelf besloot ik na het zien van de slaapruimtes een tentje mee te nemen. De gebronsde en gedrongen vijftiger met een carré kapsel die ons de binnenruimte liet zien, toonde ook hoe je van het tafeltje en de zitbanken een extra bed kon maken. Het zag er simpel uit. Alleen kreeg hij de boel niet meer in me kaar. Best lullig als de toe komstige huurders op je vin gers staan te kijken. Hij pufte, tilde, zweette, duwde en trok, maar het mocht niet baten, het tafeltje wilde niet meer. ‘Kapot,’ zei hij ten langen leste. ‘Zal ik naar laten kijken.’ eizen met een camper stond al lang op mijn ver- j langlijstje. Het is er deze zomer uiteindelijk van gekomen. Ik huurde er eentje van een bedrijf na bij Temse, en ging begin juni naar de infoavond. t Mijn vrouw en tweeling gingen mee, want de jongens waren razend nieuwsgierig hoe zo’n ding er van binnen uitzag en waar ze twee weken in zouden slapen. JL I hassan ZATERDAG 20 AUGUSTUS 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 46