<A L S ■g 10 c Hardlooptrainer uit Nisse komt als ander mens 7/ h Kort Quote van de dag Na 111 dagen wandelen van Nisse naar Santiago de Compostela (en verder) keerde het Zeeuwse hardloopfenomeen Jan de Wilde deze week terug in zijn woonplaats. Althans, fysiek, want in gedachten loopt hij nog altijd over de eindeloze paden. De pelgrimstocht naar ‘het einde van de wereld’ heeft zijn leven veranderd. ,,Ik droom er nog steeds over, zowel 's nachts als overdag." Leenhouts wint nu wel Toernooi in Bruinisse ‘Ze is nu weer favoriet voor een medaille’ Lesley Pattinama-Kerkhove uit Zierikzee staat met haar Belgische partner Ysaline Bonaventure in de halve finale van het toernooi in New York. Daarin kan ze re vanche nemen op de Koreaanse Na-Lae Han tegen wie ze vorige week in Landis ville strandde in de kwartfinale. In het en kelspel reikte Pattinama-Kerkhove in de Bronx tot de tweede ronde. Ze overleefde de kwalificatie, won in het hoofdtoernooi knap van de Duitse Jule Niemeier, maar verloor toen van de Spaanse Cristina Bucsa (6-7 1-6). EK-brons Lindsey Paling Bowlster Lindsey Paling uit Koudekerke heeft brons gewonnen met het Nederlands team op het Europees kampioenschap in Aalborg. De 25-jarige Zeeuwse was reserve in de halve finale tegen Duitsland, dat ruim won en zich plaatste voor de finale. Nederland had zich als beste gekwalifi ceerd voor de halve finale. Laatste test voor Goes Derby pas in december De enige derby in de eerste klasse op zater dag tussen Terneuzense Boys en SVOD’22 wordt pas in december gespeeld. Op zater dag 3 december speelt SVOD’22 op de tiende speeldag thuis in Oostkapelle tegen de Boys. De return is op 29 april in Terneu- zen. Dat maakte de KNVB gisteren bekend. Promovendus SVOD’22 start de competitie op 24 september thuis tegen Nieuw Lek- kerland, terwijl Terneuzense Boys begint met een uitwedstrijd tegen Heerjansdam. Halve finale in de Bronx De voetballers van Goes spelen vanmid- dagde laatste test voor de start van de com petitie in de vierde divisie. De ploeg gaat op bezoek bij buurman SSV'65 (aftrap 14.30 uur). Kloetinge speelt al om 12.00 uur thuis tegen Moerse Boys. Voordat de com petitie over een week begint, oefent Kloe- tinge dinsdag nog tegen Bruse Boys. ,,Zolang als ik sport, speelt mind set daarbij een belangrijke rol. Ook in mijn werk als hardlooptrainer is dit een essentieel element, waar nog veel winst valt te behalen bij de meeste atleten.’’ Ondanks de woorden van de dokter zag hij zichzelf al lopen door de natuur, richting Santiago de Compostela. ,,Ik visualiseerde mijn tocht alsof ik al onderweg was.’’ Die visualisaties misten hun uitwerking niet. Op 25 april ver trok hij vanuit zijn woonplaats Nisse met een rugzak van 15 kilo en zonder pijn voor een tocht die zijn leven zou veranderen. Zodra hij er over praat, beginnen zijn ogen spontaan te twinkelen en af en toe verschijnt er zelfs een traantje op zijn gezicht. Vijftien jaar geleden was puur het avontuur de drijfveer van zijn camino-droom, maar inmiddels Wet van aantrekking Die vastberadenheid is te verkla ren aan de hand van de wet van aantrekking. Wat voor sommige nuchtere Zeeuwen wellicht een beetje ongrijpbaar zal klinken, is voor De Wilde pure logica. Een positieve mindset zal positieve er varingen in iemands leven bren gen, terwijl een negatieve mindset negatieve ervaringen zal brengen. Eén vraag kwam telkens naar boven: Wat ga ik nog doen de komende veertig jaar van mijn leven? f k ben er even niet. Santi ago is calling, I must go. I Morgen vertrek ik met m’n rugzak vanuit Nisse naar Santiago de Com postela.’’ Met die woorden kon digde Jan de Wilde eind april zijn vertrek aan. Het avontuur riep hem en als hij ergens van houdt, dan is het avontuur. En dus kon het zaadje, dat al zo’n vijftien jaar geleden geplant was, eindelijk ontkiemen. Dat zaadje werd ge plant bij een presentatie van ie mand uit Baarland die de tocht ook gelopen had. ,,Na afloop zei ik meteen: dat ga ik ook een keer doen.’’ Acht jaar later leken de tijd en het plan rijp om te gaan lopen, maar toen ging het feest niet door. ,,Ik kon en wilde op dat moment niet zo lang zonder mijn kinde ren.’’ En dus gingen de cami- no-ambities van Jan de Wilde te rug de koelkast in. Totdat hij afge lopen oktober vervroegd met pen sioen ging. Tijd genoeg en zijn kinderen waren inmiddels vol wassen. Het plan werd gemaakt om in april van dit jaar te vertrek ken. Enkele maanden daarvoor leek een hernia echter roet in het eten te gooien. ,,De arts vertelde me al dat ik mijn avontuur een jaar kon uitstellen, maar ik wist zeker dat ik echt wel zou gaan lopen in april.’’ \Vj I O ’-'fj K MSI Mn' VOETBAL Jan de Wilde van de wereld’ SCHAKEN Jan de Wilde bij kilometerpaal 0 van de camino. liep in 111 dagen naar ‘het einde - Bondscoach Gerben de Knegt over de Zeeuwse mountainbikester Anne Terpstra die vandaag het EK rijdt. BOWLEN VOETBAL VOETBAL TENNIS Schaker Koen Leenhouts uit IJ- zendijke heeft gisteren de Brugse Mees ters op zijn naam geschreven. De Zeeuws-Vlaming haalde 7,5 punt uit 9 partijen, net als Onno El- germsa met wie hij de toernooi zege moest de len. Voor Leen- houts was de winst welkom na zijn teleurstelling een week gele den in het HZ-toernooi in Vlissingen. In Bruinisse wordt vanmid dag het Greve- lingentoernooi gehouden. Bruse Boys kruist vanaf 13.00 uur de degens met Duiveland, Kloe- tinge 2 en De Jonge Spartaan. Er is ook een vrouwenpoule waarin Bruse Boys, MZC’11, DVV'09 en de combinatieploeg van Brouwersha- ven/ZSC'62/FC Westhoek'20 te gen elkaar spe len. - Jan de Wilde Menno Kole Nisse ZATERDAG 20 AUGUSTUS 2022 GO q .t- 'v, - iy-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38