5 L Luzac in Goes sluit: ‘Niet meer levensvatbaar’ c Sinds ze werd neergeschoten, ziet Kezban (23) 2 Als door een wonder overleefde de 23-jarige Kezban uit Vlissingen twee jaar geleden een kogel die door haar hoofd werd geschoten. Sindsdien zit ze in een rolstoel en gaat ze elke dag door een hel. ,,Er zijn momenten dat ik dood wil.’’ PZC.NL SCHORE Auto in de sloot bij Schore Motor met 110 door woonwijk staan. „Hopelijk kan ik ooit weer lopen. Dat is mijn droom’’, zegt ze. Het had weinig gescheeld of Kezban had niet kunnen navertel len wat er die 26ste augustus 2020 in haar appartement in Middel burg was gebeurd. Dat ze slaande ruzie had met de 28-jarige G.E., die ze via ‘verkeerde vrienden’ had le ren kennen en die min of meer bij haar was ingetrokken. Dat ze geen relatie met hem had, maar E. wel volledig grip op haar leven had ge kregen. ,,Ik werd fysiek en geeste lijk door hem mishandeld.’’ Op die zomerse woensdagavond krioelt het rond de Markt in Mid delburg van de hulpdiensten als Kezban zwaargewond is gevonden in haar woning aan de Burggang. Buiten de flatwoning wordt E. door agenten tegen de muur gezet en direct in de boeien geslagen. Moeder Miranda Geijs (57) doet op dat moment verwoede pogin gen om Kezban te bereiken. ,,Ze zou bij ons komen eten en rea geerde niet op berichtjes en tele foontjes. We zagen de traumaheli- kopter vliegen, zonder te weten dat die voor Kezban was uitgerukt. Omdat ik een heel slecht gevoel kreeg, besloten we direct naar Middelburg te gaan. Vlak bij Kez- bans huis kreeg ik een berichtje van een collega die vroeg of het wel goed met Kezban ging van wege een schietpartij in haar straat. Ik rende daar door het poli- tielint en werd tegengehouden door agenten. Achteraf hoorden we dat de politie bij ons aan de deur hadden gestaan maar nie mand thuis trof. Maar daarna is niet meer naar me gezocht om het te vertellen. Dat vind ik onbegrij pelijk. Net als het feit dat ze ons Hij danste in vrijheid op een festival, terwijl ik misschien nooit meer kan dansen - Kezban anuit de omge bouwde garage van het huis in Vlissingen rijdt ze met haar elek trische rolstoel soepel de woonkamer in. Voor de bestu ring is Kezban volledig aangewe zen op haar rechter hand, omdat ze haar linkerarm niet kan gebrui ken. Door hersenschade is de aan sturing volledig stilgevallen. Toch maakte de geboren Vlis- singse in twee jaar tijd flinke stap pen. Figuurlijk dan, want lopen lukt nog steeds niet. ,,De artsen kunnen niet precies zeggen wat haar toekomstperspectief is, maar ze gaat nog elke dag vooruit’’, zegt moeder Miranda over haar oudste dochter. Kezban zit mooi rechtop en oogt opgewekt, veel meer dan een paar maanden terug. Ze praat iets langzamer dan vroeger, maar dat valt alleen bekenden op. Tij dens revalidatietrainingen lukte het Kezban op eigen benen te Reden voor de slui ting is de afgeno men belangstelling. ,,In de loop der jaren hadden we een steeds geringer aan tal leerlingen”, zegt rector Rob Frenc- ken. In de laatste fase had de school iets meer dan dertig leerlingen. ,,Dat zijn er echt te weinig. Daar kunnen we als commerciële, parti culiere school de zaak niet mee draaien. Zo simpel is het.” Het besluit is in januari intern be kendgemaakt. ,,Daarna hebben we gekeken of we voor zowel voor het per soneel als voor de leerlingen een plek elders konden vin den”, zegt Frencken. ,,Daarover is inten sief contact geweest met de omliggende scholen in Goes en met de andere vesti gingen van Luzac, zoals in Breda in Rotterdam.” Lesgeld Luzac was sinds 2009 gevestigd in Goes. De school zat lange tijd in het Oude Manhuis in de Zusterstraat. Enkele jaren geleden ver huisde deze naar de Piet Heinstraat. Lu- zac heeft op dit mo ment nog zestien vestigingen in het land. Het lesgeld be draagt gemiddeld rond de 25.000 euro per jaar. ,,Uiteindelijk heb ben we het voor ie dereen, op een enke ling na, voor elkaar kunnen krijgen dat ze ergens anders te recht konden. Dat is gelukkig alle maal goed afgerond. Natuurlijk ben ik niet blij met de slui ting - ook al was die onafwendbaar - maar gezien de omstandigheden hebben we het voor alle partijen goed kunnen oplos sen.” Of ook andere Lu- zac-vestigingen te maken hebben met een teruglopende belangstelling, weet Frencken niet. ,,Daar heb ik geen zicht op. In deze regio was het in elk geval niet meer levensvat baar.” ZATERDAG 20 AUGUSTUS 2022 PC Foto ter illustratie. foto thinkstock jaa/siJl; Oneens TERNEUZEN Luzac Goes heeft de deuren defini tief gesloten. Het was de enige ves tiging van de parti culiere school in Zeeland. Gisteren: Vlissingen kan vluchtelingen schip niet nog een keer weigeren (2609 reacties) Nieuwe stelling: Jammer dat de Vu- elta niet in Zeeland komt WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Bij Schore is gisterochtend een auto in een sloot terechtge komen. De bestuurder wist op eigen kracht uit het voertuig te ko men en is vervol gens onderzocht door medewer kers van de am bulance. Het ongeval vond kort voor 09.30 uur plaats nabij de Maarten Broersweg. Omdat de hulp diensten er in eerste instantie van uitgingen dat de auto in het water lag en dat er nog ie mand in het voertuig zat, werden ook brandweerdui- kers opgeroe pen. Agenten hielden donderdagavond een man uit Ter- neuzen aan van wege gevaarlijk rijgedrag. De po litie zoekt getui gen. Agenten kregen rond 21.00 uur bericht dat een motorrij der keihard door een woonwijk reed. Op de Guido Gezel- lestraat reed hij meer dan 110 km/uur waar de maximumsnel heid 50 is. De agenten gaven een stopteken, waarna de mo torrijder ervan door ging. Ze vonden de motor later in een tuin, waarop de eige naar werd aan gehouden. Hij beweerde dat een kennis van hem op de mo tor had gereden. 30% 70% Eens Rolf Bosboom Goes Eldridge Pentury Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30