De buurkat vindt het gezellig bij ons, wat nu? MEZZA.29 De kat van de buren loopt regel matig bij ons binnen. Dat vinden we best gezellig. We kunnen het niet voorkomen, de deur staat nu eenmaal open met mooi weer. Maar de buurvrouw heeft ons gevraagd ‘er geen gewoonte van te maken’. Is dat onze verant woordelijkheid of de hare? U kent die kinderen toch. Die de moeder van hun vriendinnetje veel liever vinden dan hun eigen moeder. Want die andere moeders zeuren niet over huiswerk en zeggen ook nooit dat je je kamer op moet ruimen. Laten we dan nu de gangen van de kat eens nagaan vanaf het moment dat hij uw huis betreedt. Het huis van zijn vriendinnetje. Hebt u standaard een bakje water voor hem? Een hapje misschien, een rondje aaien? In ieder geval een hartelijk welkom voor deze buurjongen. Als u het best gezellig vindt met de kat, dan vindt de kat dat zonder twijfel ook met u. En waarom ook niet. Hij heeft een huis gevonden waar hij kan binnenvallen wanneer hij wil en waar hij zijn kamer niet hoeft op te ruimen. Wat wil een kat nog meer? Als u een kattenhater zou zijn en dat beest iedere keer zou wegjagen, kwam hij heus niet meer. Natuurlijk laat u uw deur openstaan bij warm weer. Die deur is het punt ook niet. Wat er achter die deur gebeurt, daar gaat het om. En wat dat betreft sta ik aan de kant van uw buurvrouw. Want niemand vindt het leuk als zijn kind of dier het elders gezelliger heeft dan bij moeder thuis. Bij een kind kijkt je daar nog wel doorheen. Bij een kat niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 101