M R Emergis heft tijdelijke aanmeldstop op Celstraf voor diefstal van bijna zesduizend kratten De Biondies vinden het zo jammer: uitje op Abdijplein gaat niet door 8 MIDDELBURG VLISSINGEN Eindelijk kon het weer, dachten ze. Maar nee, ook dit jaar is er geen grote picknick op het Abdijplein in Middelburg. Daar gaat het jaarlijkse uitje. Moetje dan een picknick organiseren waarbij 1200 mensen dicht op elkaar zitten? Kinderen en jongeren die zich aan melden voor psychische hulp, kun nen vanaf september weer terecht bij Emergis. De afgelopen tijd was er een aanmeldstop voor ambulante behandeling, waarbij mensen niet hoeven te worden opgenomen. Om de werkdruk aanvaardbaar te hou den kijkt Emergis wel of er genoeg behandelaars beschikbaar zijn. Kinderen en jongeren die opge nomen moesten worden, kinderen met een eetstoornis of die een crisis door maakten, konden gedurende de aanmeldpauze nog wél terecht. De aanmeldpauze bood medewerkers van kind jeugd ggz zelf de kans om op adem te komen. Ook was er tijd om orde op zaken te stellen. Zo is 1 juni het Zeeuws Aanmeld- team (ZAT) begonnen. Dat heeft er voor gezorgd dat de wachtlijst bij Emergis kind jeugd ggz wegge werkt is. Emergis heeft met andere zorgaanbieders in Zeeland - in over leg met cliënten en de ouders - geke ken waar kinderen, jongeren en hun gezin die geen regiebehandelaar hadden of op de wachtlijst stonden, snel passende zorg konden krijgen. Vanaf 1 september is er ook een nieuw behandelaanbod, met focus op ambulante zorg en outreachend werken. Corona is geen smoesje, reageert festivaldirecteur Silvie Dees. „Het heerst nog steeds, we zijn er voor- Zijn medeverdachte - de 27-jarige H. el F. uit Roermond - werd ver oordeeld tot drie weken cel, even eens gelijk aan het voorarrest. Het duo werd ervan verdacht in de vroege uren van 24 september 2019 bij Krijn Verwijs Yerseke BV in Yerseke 5880 kratten te hebben gestolen. Tijdens de behandeling zichtig mee. Moet je dan een pick nick organiseren waarbij 1200 mensen dicht op elkaar zitten? Nadat corona twee jaar roet in jê het eten heeft gegooid, heb- #9 ben we dit jaar wel weer ge- JH kozen voor een program- mering op het Abdijplein, van de zaak bekende El F. enige betrokkenheid en Al-M. leek aan geheugenverlies te lijden. Al-M. werd schuldig bevonden aan dief stal met braak. Bij El F. achtte de rechtbank alleen schuldheling be wezen. De inbraak werd bij toeval door een medewerker ontdekt. Kort daarna konden de twee af zonderlijk met hun vrachtwa gens én kratten door de politie worden aangehouden. Met het opleggen van de celstraffen hield de rechtbank rekening met het tijdsverloop van de gepleegde fei ten. Middelburg In april voelde Laura Spijkerboer de bui al hangen. „Rond die tijd kregen we altijd een mailtje van de organi satie van het Zeeland Nazomerfes- tival. ‘Beste picknickers, willen jul lie je weer aanmelden? Vanaf 1 mei kun je een tafel reserveren op het Abdijplein’. Ik zit even in mijn mail te kijken. Ja, de laatste keer was in 2019. Daarna kreeg je corona. Dit jaar kunnen we weer, dacht ik. Maar het mailtje bleef uit.” Bbq of wijnproeverij Of de picknick volgend jaar weer te rugkomt, durft Dees niet te zeggen. „Ik vind het veel te vroeg om daar nu een uitspraak over te doen. Mis schien houden we wel een barbe cue of een wijnproeverij. Of iets voor kinderen. Het kan ook de pick nick zijn, zolang er maar een ver binding is met het festival. Maar ik kan me ook voorstellen dat er an dere partijen opstaan die het graag willen organiseren.” genoeg. We zijn wel een tweede geworden.” Dat was in 2017, toen Middelburg 800 jaar stads rechten vierde. „Het logo was paars, dus wij besloten alles paars te ma ken. We hadden paarse pruiken op Volgeboekt Met haar vriendinnengroep de Blondies - ze hebben allemaal blond haar - heeft ze zeker vijf keer meegedaan aan de traditionele ZNF-picknick op het Abdijplein, met aansluitend het evenement Nazomerzingen. En zo zijn er veel meer groepen, want er stonden ta fels en banken voor 1200 mensen die op zondagmiddag hun eigen eten en drinken meebrachten. Je moest snel zijn met reserveren, want het evenement was in no time volgeboekt. „Je kon een prijs winnen voor de klaart Laura. „Na de picknick deden we altijd mee aan het Nazomerzin- mooiste tafel”, legt Laura uit. „Dus gen op het plein. Een beetje tipsy elke keer was weer de vraag: ‘Hoe natuurlijk van de drankjes bij de gaan we gekleed? Wat is het thema?’ lunch. Ik vind het heel jammer dat We hebben geen een keer gewon- het dit jaar weer niet doorgaat. Heel nen. Het was steeds net niet goed bijzonder. Vanwege Covid voelt het keer niet goed om een grote picknick te organiseren, staat er op de site van het Nazomerfestival. Nou, dat lijkt me een smoesje. Je hoeft alleen maar wat picknicktafels neer te zet ten. Als ze daar geld voor vragen, en het eten was paars. Zelfs toen zouden we gewoon dokken, zo ge- hebben we niet gewonnen”, zegt ze zellig vinden we het.” nog steeds een beetje verbaasd. Zoals veel mensen elk jaar toele- Geen smoesje ven naar carnaval, zo leven de Blon dies toe naar de picknick op het Ab dijplein. „Het is zo superleuk”, ver- Vrijbuiter als een varend podium door heel Zeeland. Als je daarvoor kiest, kunnen sommige andere din gen niet doorgaan. Productietech- nisch kun je niet alles maar blijven doen.” in een intiemere setting dan voor heen. Dat is een bewuste keuze. De optredens x zijn gratis, mensen kunnen elkaar ontmoeten en ar tiesten ontdek ken. We wilden dit jaar ook weer een meezin- gavond organise ren. We hadden een tof plan met meerdere ko ren, maar niet iedereen voelde zich daar zeker bij.” Ze benadrukt dat het merendeel van de picknickers uit Middelburg kwam, terwijl het festival zich wat meer op heel Zeeland wil richten. „Net als vorig jaar gaat het schip de ’W - Wéér geen grote picknick centrum voor geestelijke t - Silvie Dees, festivaldirecteur De 23-jarige H. al-M. uit Oss is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van zes weken, waarvan vier voorwaardelijk. De opgelegde straf is gelijk aan het voorarrest. - Ad Roos Ernstjan Rozendaal Emergis in Goes, fotojohanvan DER HEIJDEN I Emergis - i. - A Vijf jaar geleden bedekten de vriendinnen hun blonde haren onder een paarse pruik, maar het was niet genoeg om de prijs van de Abdij- picknick te winnen. Linksvoor Laura Spijkerboer, foto lex de meester DON DERDAG 18 AUGUSTUS 2022 GO V - •- J||-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40