Stephanie de Frel is klaar voor NK L L 10 c Pittige editie 15 van Wolphaartsdijk prooi voor Puffen, zweten, een hoop klotsend water en zelfs een spontane waterdouche op het parkoers. Zo zou je de 15 van Wolphaartsdijk best samen kunnen vatten. Editie 2022 van de legendarische atletiekwedstrijd was ‘meer dan pittig’. Mick van Dijke in Denemarken Amazone Stephanie de Frel ligt met haar vosmerrie Lolita op koers voor het naderende Ne derlands kampioenschap dres suur in Ermelo. De amazone uit Noordgouwe greep in de wed strijd van de RV Sé-Ros in Nieuw in Sint-Joosland de winst. De Frel kwam met de zesjarige Ferdinand-dochter tot een score van 73,429 procent in de klasse Z2. ,,Wow, wat een paard‘’, zei De Frel naderhand. „Lolita is mijn eerste eigen paard sinds ik mijn eigen stal ben begonnen. Een heel fijn paard om te rijden. Naar mijn gevoel het beste paard dat ik ooit onder mij heb gehad. Ze liep super vandaag. Zij is zo goed, dat als ik geen fouten maak, zij die ook niet maakt.’’ ,,Ik heb alvast een keer de proef gereden die we komend week einde op het Nederlands Kampi oenschap in Ermelo moeten rij- zijn opmars. De topfavoriet her stelde de orde en nam halverwege de wedstrijd de leiding, terwijl Christiaan Bosselaar zich onder tussen stevig op de tweede plek wist te nestelen. Nieuweboer bouwde de voorsprong op zijn trainingsmaatje bij KAV Holland uit tot een kleine minuut, om in 48:29 (ruim twee minuten boven zijn PR) juichend over de finish te Kerkhove uitgeschakeld Anky van Grunsven Lieke van Belzen uit Arnemui- den kon met de merrie Lirava op een uitstekend debuut in de klasse Mi terugkijken. Van Belzen, werkzaam als amazone bij het Anky Education Center van Anky van Grunsven in Erp, eiste met de Capri Sonne Junior dochter twee keer op rij de over winning op (63,50 procent en 66,83 procent). Margriet Simonse was met In- Boehlé grijpt naast NK-titel den. Met ruim 73 procent en een eerste plaats ben ik erg blij. Tegelij kertijd weten we ook waar we de puntjes nog op de i kunnen zet ten.’' Lolita is mijn eerste eigen paard sinds ik mijn eigen stal ben begonnen Broers De Rooij kloppen op vastheid broers Martens bij TC Smash Lars Oreel behoudt leiding in Ronde van Frans-Guyana na winst in openingsrit Op de vooravond van het evene ment werd er nog overleg gevoerd door de organisatie met de ge meente Goes en andere instanties. Was het verantwoord om het loo- pevenement door te laten gaan on der deze omstandigheden? Waren er voldoende voorzorgsmaatrege len getroffen? Het antwoord was twee keer ja’ en dus werd er ge woon gelopen. ,,En dat vonden de lopers juist heel leuk‘’, aldus orga nisator Diederik Geijs. ,,Maar nu vandaag zien we toch dat we flink wat afvallers hebben, vooraf en ook tijdens de wedstrijd.” Met een -zoals verwachte- tem peratuur van rond de 33 graden was het dan ook zeker niet voor ie dereen vanzelfsprekend om über haupt aan de start te verschijnen. ,,Nee, het is niet ideaal”, vulde Robbert Meeuwse zijn collega van de organisatie aan. ,,Toen de weersvoorspel lingen vorige week doorsij pelden stokten direct de in schrijvingen. Op basis van de voorinschrijvingen zouden we normaal gesproken rond de 150 deelnemers uitkomen.’’ Zo had Tim Pleijte zich aanvan kelijk wel ingeschreven, maar trok hij zich na het volgen van de weersvoorspellingen op donder dag terug. ,,Met dit weer loop ik het liefst ’s ochtends vroeg of 's avonds laat”, verklaarde de drie voudig Kustmarathon-winnaar zijn absentie. ,,In een wedstrijd met 30+ graden kun je geen top prestatie leveren. Dan ga ik geen risico nemen om mezelf ‘de ver nieling’ in te lopen. Ik kies er dan liever voor om ’s ochtends te trai nen en ’s middags nog even met de kinderen naar het strand te gaan.’’ De organisatie heeft het geweldig gedaan met elke kilometer verkoeling 61 bikkels Pleijte was zeker niet de enige die er zo over dacht, maar uiteindelijk bleken toch nog 61 bikkels vol doende bestand om de 15 kilome ter met succes uit te lopen. Ook voor de start waren de omstandig heden het onderwerp van gesprek onder de deelnemers. ,,Het lijkt wel of jullie gezwommen hebben in plaats van hardgelopen”, riep Marije Besuijen de binnendruppe lende lopers van de 5 kilometer (die voorafgaand werd gelopen) toe. Voormalig topatlete Irma Heeren loste het startschot om 16.00 uur. Het was Roy Werner uit Dordrecht die bij de eerste twee door komsten (van de vijf ronden in totaal) even ver rassend als brutaal de leiding nam. De tussentijden onderweg verra den wel al dat de favorieten enigs zins voorzichtig van start waren gegaan. Terwijl her en der lopers moes ten gaan wandelen ofzelfs uitstap ten, begon Lucas Nieuweboer aan MAANDAG 15 AUGUSTUS 2022 PM PADEL TENNIS Lopers finishen WIELRENNEN TENNIS BEACHSPORT NIEUW- EN SINT JOOSLAND WIELRENNEN - Stephanie de Frel, amazone Lars Oreel heeft de eerste etappe van de Ronde van Frans-Guyana op zijn naam ge schreven. De 23-jarige renner van ZRTC Theo Middelkamp was in de openingsrit de snelste van een twaalftal koplopers. Een dag later wist de Goese- naar zijn leidende positie in het algemeen klassement ook nog te behouden in de individuele tijdrit, waar hij de tweede tijd noteerde. ,,Het is heel gaaf om hier te win nen”, was zijn reactie na de rit- zege. De eerste etappe van de negendaagse koers met elf rit ten telde meteen bijna 150 kilo meter. De renners van Middel kamp waren op de afspraak en kopman Oreel zat in de juiste In de hoogste klasse padel van het TC Smashtoernooi te Sint-Jansteen versloegen de broers Kevin (33) en Kenny de Rooij (31) uit Terneuzen de broers Ruud (27) en Wout Mar tens (21) uit Koewacht: 7-5 6-3. Beide combinaties hadden eer der in de 100 A klasse overtui gend gewonnen van Jermo Stoel en Eli Verhage van het Middelburgse MLTC. In de spannende eerste set Lars Oreel in zijn leiderstrui in de Ronde van Frans-Guyana. FOTO ZRTC THEO MIDDELKAMP Mick van Dijke rijdt vanaf morgen met Team Jumbo-Visma de Ronde van Dene marken. De renner uit Colijnsplaat ver schijnt aan de start met onder anderen Olav Kooij, Nathan Van Hooydonck en Christophe Laporte. vlucht van twaalf renners, waar mee hij in de finale om de winst streed. Een late uitval leek nog even roet in het eten te gooien. ,,Ik had veel snelheid vanaf de laatste bocht, maar er reed nog een renner met lichte voor sprong vooruit”, deed de Goe- senaar na afloop zijn verhaal. ,,Gelukkig kon ik het gat nog dichten en ik ben vervolgens meteen de sprint aangegaan. Ik kon mijn koppositie vasthouden en zo de overwinning pakken.” In de daaropvolgende individu ele tijdrit gaf hij opnieuw blijk van goede vorm door als tweede te eindigen op slechts veertien seconden van de Franse winnaar Mathieu Courcelles. werd Ruud Martens bij 5-5 ge broken, waarna Kenny de Rooij de wedstrijduitserveerde. Wout Martens was zoals ver wacht op tennisgebied wél de sterkste in Sint-Jansteen. De Amerika-ganger - komend weekend vliegt hij naar Califor nia voor een jaar college tennis - rekende in de 3-poule in straight sets af met zowel Den nie Cappendijk als Smash-voor- zitter Ronald van Remortel. Lucas Nieuweboer grijpt naar verkoeling op weg naar zijn af getekende overwinning. In zijn kielzog nummer twee Christi aan Bosselaar. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Lesley Pattina- ma-Kerkhove is op het ITF-toernooi in het Amerikaanse Landisville uitge schakeld in de kwartfinale van zo wel het enkel- als het dubbelspel. De uit Zierikzee afkom stige tennisster ver loor van de Zwit serse Simona Wal- tert: 5-7 2-6. In het dubbelspel met Sa brina Santamaria waren twee Ko reaanse speelsters veel te sterk: 1-6 3-6. Dirk Boehlé en zijn Brabantse partner Mees Sengers heb ben de finale van het NK beachvolleybal net niet winnend af kunnen sluiten. De voormalig Neder lands kampioen uit Hulst trof op het strand van Scheve- ningen zijn oude partner Steven van de Velde, die samen met Mart van Werk hoven speelde. Dat duo bleek in drie sets nipt te sterk: 21 16 19-21 en 12-15. Menno Kole Wolphaartsdijk - Lucas Nieuweboer (winnaar)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42