L Basket op kinderspeelveld dichtgelast siteSr 5 c Kleur maakt het leven van Marian Mol mooier Marian Mol houdt rekening met haar partner, maar als het aan haar ligt, kan er niet genoeg roze in haar leven zijn. BROUWERSHAVEN Marian Mol is helemaal gek van roze. Haar kleding, haar tuin en zelfs de vogelhuisjes zijn roze. ,,Die kleur hoort voor mij bij een sprankelend leven.” De basket van het speelveldje bij basisschool De Schoener in Brouwershaven is onlangs dicht gelast. Volgens dorpsbewoners zou dat het werk zijn van een aantal omwonenden van de school. Andere inwoners uiten hun ongenoegen over deze actie. „Lekker kindvriendelijk.” Omwonende Egon de Bakker kon zijn frustratie niet langer voor zich houden. Hij maakte foto’s van de stalen buisjes die in de basket zijn aangebracht. Dat een paar jongeren overdag of in het begin van de avond op het plein basketballen, moet toch geen probleem zijn, vindt hij. ,,Ze maken geen rommel kreeg. ,,Ik dacht, nu kan ik einde lijk alles roze maken, in elk geval de kinderkamer.” Ze lacht. ,,Mijn dochter houdt helemaal niet van roze.” Toch is Marian nu in elk ge val al dertig jaar lang in de ban van roze. ,,Ik lust ook alles wat roze is. Helaas, zijn dat vaak geen gezonde dingen, maar allerlei snoepjes.” Sinds kort heeft ze ook een bed and breakfast op haar erf. ,,In de eerste staat alleen een roze stoel, omdat ik bang was dat die kleur ook mensen kan afschrikken. Maar er komt een tweede en ik heb be sloten dat ik die wel ga laten knal len.” Op de vraag wat de kleur voor haar betekent, gaat ze stralen: en zijn van de straat. Ja, er hangen bordjes met verboden toegang. Voor zover mij bekend, mogen ze daar van de directrice gewoon bas ketballen, als het maar niet tot ’s avonds laat is. Kinderen mogen van de directrice er nu tot 18.00 uur spe len”, licht De Bakker toe. De school- directrice was gisteren zelf niet be reikbaar om dit te bevestigen. De Bakker vindt het ‘gewoon zie lig’ dat mensen het nodig vinden om een basket dicht te maken, om dat ze er last van hebben. ,,Altijd maar zeuren tegen die kinderen. Ga lekker ergens anders wonen als je niet tegen spelende kinderen kan.” Het saboteren van deze speelplek is overigens niet nieuw. Eerder ,,Ik word er vrolijk van. Ik vind alle tinten roze mooi, behalve zalm roze dan. Iedereen weet het ook van mij. Ik sta voor de klas (leer kracht groep 1 en 2 bij obs De Meerpaal in Bruinisse, red) en daar heeft het een soort sneeuwbalef fect op de kinderen. Als ze iets werden op de basket houten latten met eruit stekende spijkers ge plaatst. De Bakker hield zich des tijds in, maar kon nu niet langer zijn mond houden. ,,Ik word er een beetje moe van. Als je dan zoveel last hebt van die kinderen die ge zond bezig zijn, doe dan lekker een paar oordoppen in.” roze aantrekken, komen ze ’s mor gens altijd even voor me staan. ‘Oh nou maak je me heel blij’, zeg ik dan tegen ze.” Tot voor kort herkende iedereen Marian aan haar roze autootje, een Fiat 500. Maar die heeft ze met pijn in haar hart verkocht, omdat ze graag in de auto van haar vorig jaar overleden vader wilde gaan rijden. ,,Ik heb mijn Fiat rosa verkocht aan een mevrouw met roze haar en roze nagels en een roze pakje aan. Zij was de overtreffende trap van mij. Ik ga niet mijn haar en nagels roze kleuren, dat past niet bij mij. Even dacht ik ook: ik word bijna 60. Mensen denken natuurlijk dat er een jong meisje in zo’n auto rijdt, komt er een ouwe taart voor bij. Nu denk ik: wat maakt het uit? Er staat geen leeftijd voor kleur. Zolang het nog kan, ga ik vol erin. Ik trek elke dag iets roze aan. Het leven wordt mooier als er iedere dag een beetje roze in zit.” Roze eten Marian was altijd al gek van roze, maar zo extreem kwam het nooit naar voren, totdat ze een dochter Hard lachen Ouders in de buurt melden ook dat mensen hun kinderen wegsturen van het plein als die alleen al te hard lachen. Degenen die volgens de dorpsbewoners vermoedelijk de baskets hebben dichtgelast, wilden gisteren niet reageren. - Gerrit van Loon Eerbetoon De Citroën Berlingo van haar va der is groen en al meer dan vijftien jaar oud. ,,Ik rijd erin als eerbetoon aan mijn vader. Zo heb ik het ge voel een beetje dichter bij hem te zijn.” Maar of dat bestelautootje groen blijft Zie ook pzc.nl/video Zolang het nog kan, ga ik vol erin. Ik trek elke dag iets roze aan - Marian Mol Valeska Nastaly Noordgouwe De met twee buizen dichtgelaste basket op het speelterrein. foto n het voorjaar kleurt de oprij laan van de woning van Ma I rian Mol (59) aan de Haneweg in de buurtschap Schudde- beurs roze van de rijen tul pen. En nu, midden in de zomer, knallen de roze hortensia’s, stokrozen en oleanders je tege moet. In een zuurstokroze jurk verwelkomt Marian haar gasten. Diezelfde kleur hebben ook haar regenlaarzen en crocs waarmee ze in de tuin werkt, evenals de krui wagen. Tegen een van de schuren op het erf staat een roze fiets ge parkeerd. ,,Drie keer raden wat mijn lievelingskleur is”, grapt Ma rian. Je zou verwachten dat je bin nenshuis ook een volledige roze wereld zou binnenstappen, maar haar interieur houdt Marian sub tiel. ,,Als je samenwoont kun je er geen Barbiehuis van maken. Je hebt rekening met elkaar te hou den en mijn vriend vindt dat roze vreselijk. Anders waren bijvoor beeld ook mijn koffiezetapparaat en koelkast roze geweest.” Er zijn nog voldoende attributen om te zien dat een van de bewoners van roze houdt. Geen roze bankstel, maar wel roze kussentjes en de kens. En roze stoelen rond de eet tafel en een subtiel roze kleurtje op de keukenmuur. Al snel tovert Marian ook haar roze servies te voorschijn en een roze koffiekan. ,,Als ik iets nodig heb, zoek ik net zolang tot ik het in roze vind. Mijn aardappelschilmesjes zijn bijvoor beeld ook allemaal roze.” :'7 T wT t-. SD DINSDAG 26 JULI 2022 Elke dag een beetje roze FOTO MARIEKE MANDEMAKER EGON DE BAKKER I - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 45