xu Slaapzolder met airco en saamhorigheid Verdachte uithalers: ‘We waren in Vlissingse haven, maar niet voor coke’ ‘Veel te warm? Nee hoor, als je uit het zwembad 2 Wat was het warm hè? De thermometers tikten gisteren op veel plaatsen bijna de veertig graden aan. Zo beleefde Zeeland de hitte. PZC.NL Loodsvol wietplanten gesloten Recreanten Oranjezon op de bon Kanaal Goes-Goese Sas, 13.00 uur, 34 graden: Vier vrienden uit Goes zoeken verkoeling in het Ha venkanaal: Stijn Bordui (17), David Fransen van de Putte (17), Willem Duncaan (18) en Douglas van Nis- tendael (17) plonzen lachend in het water. Ze hebben een ‘chillspot’ in gericht met muziek, handdoeken, watermeloen, bier en een groene paraplu, die vandaag dienst doet als parasol. „Het is superchill hier: zon netje, maar ook schaduw van de bo men, en lekker dichtbij Goes. We blijven hier de hele dag. We hebben een barbecue meegenomen. We zijn speciaal vroeg uit bed geko men. Ik was al om kwart voor tien uit m’n bed, want we wilden een goede plek hebben.’ De vijf mannen werden opgepakt op of bij het terrein van Zoomweg Zeeland Coldstores. Daar vond de politie twaalf sporttassen met daarin in totaal 450 kilo cocaïne. Justitie vermoedt dat de mannen in opdracht van drugscriminelen de gesmokkelde waar probeerden vei lig te stellen. De rechtbank besloot dat de vijf mannen voorlopig nog in de gevangenis blijven. Overigens liet directeur Henk Jansen van het bedrijf meteen we ten dat hij niets met de drugs te ma ken heeft. Het lag toevallig in zijn zaak. Hij is ook geen verdachte. Andere redenen Maar de aangehouden mannen zeg gen ook dat ze niets met de drugs te maken hebben. „Ik was daar voor andere redenen”, zei Zamir el M uit Oosterhout. „Ik kwam waardevolle spullen stelen, zoals iPhones of an dere electronica.” Ook Zwollenaar Ilyas el A. zei iets dergelijks. „Ik was meloen uit aan de klanten.” Haar zus Sharon: „Het is prima te doen om te werken. Je moet er niet te veel bij nadenken. We drinken extra water. Ik heb wat flesjes in de vrie zer gedaan.” Goes, 11.45 uur, 33 graden: Dak dekker Carlie Kok is al om kwart voor zes begonnen aan zijn dienst. Extra vroeg, om de ergste hitte voor te zijn. „Ja, een beetje warm is het wel”, zegt hij tegen het middaguur. Hij werkt aan appartementen bij de Oostsingel in Goes. „Als we bitu men branden is het zeventig tot tachtig graden. Ik heb een shirt met lange mouwen aan en een petje op. Ik werk steeds een kwartiertje en drink dan een paar slokken water. We werken hier met een man of zes. We houden elkaar goed in de gaten.” daar voor andere redenen. Welke kan ik niet zeggen, dan kom ik in de problemen.” De rechter probeerde hen nog te ontlokken wat dan precies de rede nen waren, maar meer wilden ze niet zeggen. Justitie hoopt de zaak nog dit jaar inhoudelijk te behandelen bij de rechtbank in Breda. Het onderzoek is echter nog niet klaar. Dat duurt nog tot september. Het zou kunnen dat er dan extra onderzoek wordt gevraagd door advocaten. Dat zou nog in de weg kunnen staan van een inhoudelijke behandeling. Markt Goes, 12.00 uur, 33 gra den: Sharon van Vliet en Melanie Spruit verkopen groente en fruit op de markt in Goes. „Het was al vroeg druk”, vertelt Melanie. „De meeste mensen kwamen vanochtend tus sen acht en tien uur. De waterme loenen, kersen en aardbeien gaan hard. Groenten kopen mensen bijna niet, behalve sla, komkommer en tomaat. We hebben extra para sols neergezet en we delen water- Pasta Met acht Vierdaag- se-edities in de be nen weet hij inmid dels wat er gevraagd wordt. „Vanavond ga ik uiteten en neem ik pasta of biefstuk. En mor genochtend begin ik met een goed ont bijt, wat ook weer niet te zwaar mag zijn. Eten is belang rijk, je moet onder weg geen hon- gerklop krijgen. Ik kijk uit naar de doorkomst in Wij- chen. De saamho righeid is groot, dat maakt het zo fantas tisch.” De aankomst in Nij megen was gisteren voor Janneke begon nen met een mee valler. „Ik had erop gerekend dat ik op een snikhete zolder zou moeten slapen, maar dat is gelukkig niet zo. Het is hier goed geregeld en er is airco.” Haar slaap- plek regelde de Axelse via bemidde laar Vierdaagsebed. Janneke: „Zelf ge niet ik vooral van de sfeer in de stad. Nor maal gesproken plof je op dinsdag na de eerste etappe neer, maar nu heb ik ener gie over. Ik pak een terrasje en maak kennis met andere lopers.” Vandaag stapt ze om 3.40 uur de deur uit. „Ik zit 1500 me ter vanaf de start, het is dus maar een stukje lopen. We hebben drie jaar Breskens, 14.15 uur, 33 graden: Ronald en Lianne Dellaert uit IJzendijke zitten met de voeten in de zee bij de vuurtoren van Bres kens. „Bij ons thuis was het 40 gra- geen Vierdaagse meer gehad. Ik ben benieuwd hoe het nu zal verlopen.” Zo’n vijftien kilo meter verderop, in Balgoij, zag Jan gis teren enkele wild- wandelaars voorbij komen. „De 50-kilo- meterroute zou hier langs lopen”, zegt de Middelburger, die samen met zijn nicht Joke loopt. „Ie dereen moet het na tuurlijk zelf weten: wandelen in de volle zon zonder drank- posten langs de weg. Ik zou dat nooit doen. Het was van daag echt heel warm.” •1: WOENSDAG 20 JULI 2022 PC Zo beleeft onze BREDA/RITTHEM WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Oneens KOUDEKERKE VEERE De één loopt 30 kilometer per dag, de ander 50. PZC’ers Jan Dage- vos (61) uit Middel burg en Janneke Koster (29) uit Axel beginnen vandaag aan de 104e editie van de Vierdaagse. Janneke Koster en Jan Dagevos lopen de Vierdaagse, foto dirk-jan gjeltema Nieuwe stelling: Zeeuwse akker moet voor Zeeuwse boer zijn Gisteren: Dat hitteprotocol hoeft van mij niet (1911 reacties) De Veerse bur gemeester Rob van der Zwaag heeft gisteren een drugspand aan het Karre- veld in Koude- kerke gesloten voor drie maan den. In het bedrijfs pand werden 27 hennepstekken en 79 hennep planten aange troffen. Deze hoeveelheden worden gekwali ficeerd als ‘han- delshoeveelheid’. Mogelijk zorgen die hoeveelhe den voor een on veilige omgeving. Daarom is de loods voor drie maanden geslo ten. De kwekerij is ontmanteld en de aanwezige planten zijn ver nietigd. De gemeente Veere heeft af gelopen vrijdag de duinen van Oranjezon in Vrouwenpolder gecontroleerd op illegale be zoekers. De mensen die zich in de duinen be vonden werden weggestuurd en kregen een boete. Op vrij dag werden al leen waarschu wingen uitge deeld. Op zon dag werden vier bezoekers op de bon geslingerd. Het is verboden om in de duinen van Oranjezon te recreëren. Het gebied be vindt zich achter het naaktstrand en is een ge liefde plek voor mannen en stel len op zoek naar seks. Twee van de vijf verdachte uit- halers die op 9 april in de haven van Vlissingen zijn aangehouden hebben gisteren bij de recht bank in Breda ontkend dat ze iets met cocaïnesmokkel van doen hadden. Dakdekker Carlie Kok was gisterochtend aan het werk in Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN sn Eens Eldridge Pentury Nijmegen Cornelleke Blok Vlissingen - Pieter van Klinken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30