door opvang Gascrisi s dreigt land te verlammen M Industrie en kassen mogelijk afgesloten Oorlogsberaad Ichei Machtsgreep Nieuwsmedia Wehebbennog onvoldoende in de gaten hoe groot de crisis is Hoekstra overlegt met vijftig landen over Oekraïne pb sche Gazprom niet levert. Als de opslag niet vol komt, kunnen be drijven dit najaar snel in proble men komen. Het kabinet heeft al scenario’s klaarliggen voor het ge val ons land te weinig gas heeft. Dan kunnen sectoren of grootver bruikers worden afgesloten. Huis houdens hoeven vooralsnog niet te vrezen dat ze komende winter in de kou zitten. Vingegaard pakt geel in sensationele Alpenrit »pib Nederland krijgt al vrijwel geen gas meer uit Rusland. Het kabinet zet daarom in op kolencentrales, energiebesparing en het importe ren van vloeibaar gas. Maar al die plannen zijn volgens energiedes- kundigen niet genoeg als straks ook Duitsland geen Russisch gas meer krijgt. Dan zal Nederland ook moeten leveren aan onze bu ren. De angst voor een Duitse gas crisis is niet ongegrond. Rusland levert al minder. En de komende week ligt de grote pijpleiding van Rusland naar Duitsland (Nord- stream) stil wegens onderhoud. De angst is dat Rusland daarna niets meer levert. „We hebben nog onvoldoende in de gaten hoe groot de crisis is”, vindt Erkens. CDA’er Henri Bontenbal waarschuwt dat denken dat het meevalt, geen optie is. Behalve onder het gastekort lij den bedrijven ook onder de almaar stijgende gasprijs. Het Internatio naal Energie Agentschap verwacht dat de prijs nog zeker tot 2025 hoog blijft. Dat zal leiden tot faillisse menten. >P7 De huidige gascrisis wordt onder schat, vreest de Tweede Kamer. Fa brieken dreigen te worden stilge legd bij een gastekort of om te val len door de almaar stijgende gas prijs. Om te voorkomen dat het gastekort Nederland in een econo mische recessie stort, moet het ka binet daarom snel met een gasplan voor de industrie komen, vinden partijen. „Ook nationalisatie van de gas opslag Bergermeer moet serieus worden bekeken als dat nodig is voor de leveringszekerheid”, zegt WD-Kamerlid Silvio Erkens. In Bergermeer wordt hoogcalorisch gas voor de industrie opgeslagen. Nu is die commerciële, onder grondse gasopslag nog angstwek kend leeg, ook omdat het Russi- 1 donderdag 14 juli 2022 25°c P16 Pw Industrieën glastuinbouw moeten vrezen dat ze komende winter worden afgesloten van het gas. Als Rusland inderdaad de gaskraan naar Duitsland sluit, heeft ook Nederland een acuut probleem. - Silvio Erkens, VVD-Kamerlid Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Weeroverzicht lange termijn: Kent u die van dat cruiseschip waarop vluchtelingen zouden worden opgevangen? Nou, dat komt er niet. Hoewel de gemeenteraad van Vlissingen met een krappe meerderheid akkoord ging met de opvang van 1100 vluchtelingen op de Silja Europa in de Buitenhaven, zien burgemeester en wethouders te veel leeuwen en beren op de weg. Het plan is dan ook af geschoten. Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Hans van Soest Den Haag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws uil 8 II 711688 II 555554 II 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1