Dilani haalt haar recht: ‘Controle adoptie heeft gefaald’ Duurste vliegticket naar Suriname kost U al bijna5000euro K - 5 II -w Ff Kijkeens om je heen, dit is toch genieten? Butink nu verkeert”, stelt het hof. De Nederlandse staat heeft vervol- erkend wordt. Dit gaat over mij, over mijn zijn en over mijn niet- chaamt dat geluk nog heel gewoon was, en de zorgen tamelijk over zichtelijk. Om precies te zijn, er is hier één zorg: een lekkende kraan in de caravan van de familie Snackey. „Weet je”, zegt Paul. „Ik sluit heus niet uit dat we nog eens een reis naar Bali of een andere mooie bestemming gaan maken. Alleen: met mate. De gedachte dat het in het buitenland automatisch beter is dan hier, slaat nergens op. Echt, soms heb ik het gevoel dat we met zijn allen niet beseffen hoe prachtig Nederland is.” 'h Surinam Airways geeft toe dat pas sagiers al geruime tijd ongemak ondervinden vanwege ‘verstorin gen’ in het vliegschema. Maar nu in Nederland de zomervakantie is be gonnen, schopt het schrappen van vluchten de vakantieplannen in de war van veel Surinamers die ban den hebben met ons land en van Nederlanders die verbonden zijn met Suriname. De problemen bij Surinam Air ways worden door de maatschappij toegeschreven aan ‘de nasleep van de coronapandemie’. Surinam Air ways heeft geen eigen vloot en de brandstofprijs is de afgelopen drie maanden verdubbeld. Momenteel huurt Surinam Airways vliegtuigen, wat veel rompslomp oplevert. In de praktijk betekent dit dat de eerste vlucht van de Surinaamse maatschappij pas op 24 juli vertrekt van J.A. Pengel International Airport. Een ticket naar Amsterdam kost dan 1428 euro. Vliegen vanaf Schiphol naar Paramaribo met Surinam Airways kan pas vanaf 27 juli weer, en daar aan hangt op dit moment een prijs kaartje van 3798 euro. Tot die tijd kunnen reizigers voor een rechtstreekse vlucht uitwijken naar KLM. En die maatschappij re- Verrukkelijk De kinderen Otje enThijmen denken er al net zo over, blijkt op de minicamping. Aan tafel voor de voortent spelen ze samen gretig het bordspelletje Wie is het? Later vullen ze de voederbakjes van De klos Hoe het ook zij, reizigers zijn de klos. Voorzitter Vincent Soekra van de Vereniging Ons Suriname (foto), een van de oudste organisaties van Surinamers in Nederland: „Juist in de vakantieperiode is er weer zo veel gedoe. Mensen hebben hun spaargeld uitgegeven om een keertje naar Ne derland te komen, of ge zinnen met jonge kin derenwillen langere tijd naar Suriname, en zij worden ernstig gedu peerd.” Soekra denkt dat Surinam Air ways met de huidige bedrijfsvoe ring niet zal overleven. „Ze moeten echt gaan werken met minder per soneel en een bescheiden eigen vloot. Dan kunnen ze wellicht con curreren. KLM houdt de prijzen erg hoog zolang SLM in problemen zit, ziet deze verbinding als een melk koe. Maar ja, het is een private onderneming en dus haar goed recht.” vonden tijdens adopties uit Sri Lanka. Butink spande een rechtszaak aan, omdat ze vindt dat de staat en stichting Kind en Toekomst ern stige fouten hebben gemaakt. Het bemiddelingsbureau heeft niet on derzocht of de gegevens van de bio logische ouders klopten en of ze haar vrijwillig ter adoptie afston den. Butinks Nederlandse adoptieou ders reisden in 1992 naar Sri Lanka om een kindje op te halen. Dat bleek niet beschikbaar te zijn. Een tussenpersoon zorgde er daarna binnen korte tijd voor dat Butink geadopteerd kon worden. Haar ge boorte is in Sri Lanka nergens gere- Het hof vernietigt een vonnis van de rechtbank, die oordeelde dat de staat niet aansprakelijk gesteld kon worden voor gesjoemel bij de adop tie van Butink. De staat en het adoptiebureau, stichting Kind en Toekomst, vertrouwden te veel op de autoriteiten in Sri Lanka en had den meer moeten doen om proble men te voorkomen, aldus het ge rechtshof. Ook omdat destijds be kend was dat misstanden plaats- A - A dacht ik: wauw, ik heb gewonnen!” Het vonnis is een bevestiging van wat ze al jaren betoogt, namelijk dat er fouten zijn gemaakt bij haar hond Kato en kat Pluk. En wan neer de huiskippen het geluid van de krekels dreigen te overstem men, is dat voor hun het signaal om wat extra graan te strooien. Paul grijnst. Hier, op wandelaf- stand van hun woning, is het leven domweg verrukkelijk voor hun ‘rondreizende circus’. Nou ja, bijna altijd dan. Onlangs, toen vaderlief in een Teams-meeting zat, ver schoot hij wel even van kleur toen drie passerende alpaca’s, de Zuid- Amerikaanse kamelensoort die hier graast, zijn laptop aanzagen voor een grasbaai. Het liep goed af. „Natuur, rust, ruimte; als je hier bent, ervaar je dat je helemaal niet zoveel nodig hebt om tevreden te zijn”, zegt Paul, kort voordat hij het avondeten op het vuur zet. „Heus, Molenschot is niet minder aantrekkelijk dan de Costa Brava.” heeft onvoldoende gedaan om de gistreerd. Uit onderzoek blijkt dat onzekerheid te voorkomen waarin haar geboortepapieren zijn ver valst. Daardoor kan zij haar biologi sche ouders niet opsporen. De rechtbank in Den Haag oor- kent vanaf Amsterdam naar Para maribo de komende twee weken tussen 1560 en 4983 euro, afhanke lijk van de dag en hoe snel de reizi ger wil vertrekken. De andere kant op kost een vlucht tussen de 873 en 1101 euro. Buiten de vakanties beta len reizigers bij KLM voor een en kele vlucht zo’n 600 euro. En tegen deze prijsstelling kan Surinam Air ways niet op. Verhalen over de financiële pro blemenvan Surinam Airways doen al jaren de ronde. Op dit moment zou het bedrijf een schuld hebben van zo’n 75 miljoen dollar. De rege ring wijt dit aan jarenlang slecht management door de directie en verkeerde investeringsbeslissingen door vorige kabinetten. deelde in 2020 dat frauduleuze „Ik had dit niet verwacht”, zegt Di- praktijken rond haar adoptie zijn lani Butink. „Toen de rechter begon verjaard. En het was onmogelijk om met een samenvatting en een paar vast te stellen of sprake is geweest keer het woord ‘onrechtmatig’ viel, van illegale adoptie. Het gerechtshof vernietigt dat vonnis nu. Volgens het hof is een beroep op verjaring ‘onaanvaard baar’. Butink was pas enkele dagen adoptie. „Een schending van mijn oud toen ze illegaal werd geadop- rechten. Ik ben superblij dat dat nu teerd en kon dus onmogelijk bin nen de termijn van twintig jaar een vordering indienen. „De stichting zijn wat de informatie betreft die niet klopt. Dat is heel belangrijk.” Butink is blij dat het hof verjaring van tafel veegt. „Ik kan het afslui ten. Ik hoop dat het een opening gens onvoldoende gecontroleerd of biedt voor andere geadopteerden.” de adoptie correct verliep. - Tonny van der Mee ■kV* WOENSDAG 13 JULI 2022 Een KLM-vliegtuig op het vliegveld in Paramaribo, fotorowinubink DEN HAAG - Vader Paul De Nederlandse staat heeft onrechtmatig gehandeld bij de adoptie van Dilani Butink uit Sri Lanka in 1992. Dat heeft het ge rechtshof in Den Haag gister ochtend bepaald. De familie Snackey heeft de huiskippen mee op vakantie. Ook de camping alpaca in Molen schot krijgt een aai. FOTO KOEN VERHEI JDEN Dilani Butink bij het gerechts hof in Den Haag, fotoanp Edwin van der Aa Schiphol Reizigers die tussen Nederland en Suriname willen vliegen, moeten flink de portemonnee trekken. Door operationele problemen bij luchtvaartmaat schappij Surinam Airways is het aantal beschikbare vluchten schaars. Concurrent KLM re kent de hoofdprijs. PC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 5