tï 079 D M Ook dieven brengen de zomer graag door in Saint-Tropez f ■■w w Ik zou mijn kinderen nooit naar zo’n genderneutrale school sturen Dat is het van Albert Heijn /Oh 6 LINDA AKKER MANS 19 15 >9 Mm tsüu W.,-; I It I ik hoe de vader en moeder van de ongeboren spruit elkaar dolblij in de armen vielen en felicitaties kregen van uitgelaten familieleden die ongetwijfeld nét zo hadden gereageerd als de kleur blauw was geweest. Dit soort ‘gender reveal party’s’ is enorm in opmars. Zo halver wege de zwangerschap onthullen ouders dan het geslacht van hun kind. Vervolgens mag, nee móét, de hele wereld het weten. Foto’s e roze confetti knalde uit een enorme ballon: een meisje! Op een filmpje zag jongens niet zonder meer in de bouwhoek worden geduwd en leerkrachten er niet klakkeloos van uitgaan dat elk meisje van prinsessen houdt. (Zijn er über haupt nog scholen waar dat wél gebeurt? Zelfs in mijn tijd was dat al achterhaald.) De directrice van de Nijmeegse school gaat er ook prat op dat ook jongens daar in een jurk of met nagellak op naar school kun nen. Goh, dacht ik, hier kwam vrijdag nog een 5-jarig jochie spelen met knalblauwe glitter- nagellak. Geen opmerking over gehoord. Toch zou ik mijn kinderen nooit naar zo’n genderneutrale school doen. Goed dat er niet aan hokjes- denken gedaan wordt, maar het gaat wel érg ver dat daar in Nijme gen niet meer gesproken wordt over ‘jongens en meisjes’, maar over ‘kinderen’. De school vindt namelijk dat kinderen te vroeg worden ‘gedwongen’ een keuze te maken wat betreft hun geslacht. Tja, ik weet niet hoor, maar dat geslacht is toch echt al te zien op zwangerschapsecho’s. Vraag maar aan al die dolenthousiaste ouders met een confettikanon. Dat blijkt uit onderzoek van de krant Le Figaro. Die vergeleek de officiële misdaadcijfers van ruim honderd populaire bestemmin gen aan zee. Er werd alleen geke ken naar ‘kleine’ criminaliteit. Saint-Tropez is al decennialang een bedevaartsoord voor zonlief hebbers. Het staat ook bekend als dé verzamelplaats voor de jetset. Brigitte Bardot heeft er een huis, Ben Affleck en Jennifer Lopez waren er vorig jaar op vakantie en Rihanna ligt er weleens met haar jacht in de haven. Maar dat chique Saint-Tropez aan de Middellandse Zee kwam in het misdaadonderzoek van Le Figaro als slechtste uit de bus. ‘Toeristen worden hier vijf keer zo vaak bestolen als gemiddeld. En er wordt tweeënhalf keer zo vaak in auto’s ingebroken.’ Het stadsbestuur zegt te inves teren in de aanpak van misdaad. Tegelijkertijd benadrukt het dat AH Ranse baguettes Los, per stuk Flesje 300 ml van het moment suprème worden driftig gedeeld alsof het een gods wonder is dat er een jongen óf meisje in de maak is. Alsof er meer keuzes zijn. O sorry, dat is vast tegen het verkeerde been. Rustig maar, er zijn natuurlijk wél meer smaken. Er zijn ook kinderen die zich geen jongen of meisje voelen. Of die als jongen geboren worden, maar vanbinnen een meisje zijn, of andersom. En dat is oké. Jongen, meisje, non-binair of trans, wat boeit het? Mij helemaal niets. Maar doen alsof er geen geslachten bestaan is me dan ook weer te gor tig. Dat voelde ik weer eens tot in mijn tenen, toen ik las over een nieuwe basisschool in Nijmegen die volledig genderneutraal is. Begrijp me niet verkeerd. Het is prima dat er geen aparte wc’s voor jongens en meisjes zijn. Dat de Doen alsof er geen geslachten bestaan is me dan ook weer te gortig Parijs het om een ‘seizoensprobleem’ gaat: er wonen vierduizend men sen, in de zomer zijn er enkele tienduizenden vakantiegangers. Dat trekt criminelen aan. Het hele gebied rond Saint- Tropez en langs de Middellandse Zee werkt als een magneet op tasjesdieven. Van de twintig bad plaatsen die het slechtst scoren liggen er vijftien in deze omge ving, waaronder Ramatuelle, Cannes, Le Lavandou en Cassis. A Westkust Langs de Atlantische kust is er veel minder kleine criminaliteit. De meeste badplaatsen in Bretagne horen bij de bestem mingen met de minste misdaad. In Normandië is het beeld het zelfde, met één uitzondering: in Deauville loop je wel grote kans dat iemand je tasje weggrist. Niet alleen langs de kust zijn toeristen een populair doelwit. In Parijs werkt de politie voor het eerst sinds het begin van corona met een ‘actieplan toerisme’. Om dat vakantiegangers massaal terug zijn, patrouilleren mobiele bri gades intensief bij toeristische trekpleisters zoals de Eiffeltoren en Montmartre. AH Vegetarische balletjes Schaal, 200 gram AH Hamburger y_ 2 stuks Prijswijzigingen en zetfouten voorbehouden. Die hebben hun grillstrepen verdiend 1 I Van alle populaire Franse bad plaatsen zijn in Saint-Tropez de meeste zakkenrollers, tasjes dieven en auto-inbrekers. AH Whisky Cocktailsaus 1 HAMBURGER Frank Renout O: I - A - - a' -e - MAANDAG 11 JULI 2022 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6