cJF c Advocaten van kroongetuige Nabil B. hebben geen vertrouwen meer in OM JOL Walcheren De haspels en beregenings- installaties komen weer tevoorschijn, zoals hier op Noord-Beveland. Een paar buien ten spijt, de bodem is nog te droog. En dus zijn de boeren weer volop begonnen met beregenen om straks voldoende tarwe, uien en aardappelen te kunnen oogsten. Reuzenslak van twintig centimeter Geliefd in Vlissingen, staatsvijand in Florida Wout van Aert haalt zijn gram Belg glorieus winnaar van de vierde etappe c P20-21 Justitie faalt in de bescher ming van kroongetuigen en hun familie, zeggen advocaten die Nabil B. bijstaan. Zij vinden dat niet het Openbaar Minis terie, maar een externe partij over hun veiligheid moet gaan. Kroongetuige Nabil B. getuigt in het Marengoproces over de crimi nele organisatie van Ridouan Taghi. Zijn advocaten, Onno de Jong en Peter Schouten staan zelf op een dodenlijst en wijzen op de drie slachtoffers die al in het Marengo- proces zijn gevallen. Dat zijn de broer van kroongetuige Nabil B., zijn vorige advocaat Derk Wiersum en Peter R. de Vries, zijn vertrou wenspersoon. „Veiligheid is niet de expertise van het OM is ons de afge lopen jaren wel gebleken. Laat de inschatting van het levensgevaar aan deskundigen over." De Onderzoeksraad voor Veilig heid (OVV) onderzoekt nu welke fouten zijn gemaakt in de afspraken over de beveiliging rond de ver moorde drie mensen. Maar het plan is om de kroonge tuigenregeling uit te breiden en daarom moet er nu al iets gebeuren Het onderdeel veiligheid moet zo snel mogelijk weg bij Openbaar Ministerie om elk risico op een nieuwe moord te voorkomen, vinden Schouten en De Jong. Geen inzicht De Jong, die sinds tien jaar kroon getuigen bijstaat: ,,Als het Open baar Ministerie een deal moet ma ken met een kroongetuige blijkt keer op keer dat ze geen enkel in zicht hebben wat erbij komt kijken. Schouten: ,,Het onderdeel veilig heid moet daar echt zo snel moge lijk weg." Het Openbaar Ministerie reageert schriftelijk op het pleidooi van de advocaten: 'De werkwijze wordt doorlopend geëvalueerd, zo als nu ook door de Onderzoeksraad voor Veiligheid. Het Openbaar Mi nisterie staat open voor mogelijk heden tot verbeteringen van de procedures, omdat de veiligheid van getuigen altijd prioriteit heeft.' Er is al wel iets veranderd, stelt het OM: 'Tijdens de voorbereiding van kroongetuigendeals wordt nu uitvoeriger naar de kring rond de kroongetuige gekeken. Dit kan be tekenen dat het OM graag een deal zou sluiten met iemand, maar dat er vanwege de veiligheidsrisico's van wordt afgezien.' c P8 Nieuwsmedia C P2 ZEELAND2 "V. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 'Beveiligen is werk van experts' Yolanda Sjoukes Breda/ Den Haag - Advocaat Onno de Jong woensdag 6 juli 2022 21°c Weeroverzicht lange termijn: C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1