Van Liere en c Fortis-korfbalster Kim Baas (27) beleeft een 10 PAARDENSPORT Jessica Nijpjes rijdt sterk met Luna, Mayflower en ook Lamborghini N De jonge dressuurpaarden sta len de show tijdens de dres- suurwedstrijd van RV Sé-Ros in Nieuw- en Sint Joosland. Jessica Nijpjes won alles wat er voor haar te winnen viel. De amazone uit Sint Laurens liep in de klasse Z met de zesjarige Governor-dochter Luna twee keer op rij naar een afgete kende overwinning (74,286 en 67,429 procent). Met de expressief bewe gende imposante zesjarige Charmeur-zoon Lamborghini N eiste ze in beide proeven de tweede plaats op (70,571 en 63,429 procent). In de klasse M stuurde de veelvraat uit Sint Laurens de lichtvoetig en los door het lijf bewegende vijfja rige Electron-dochter Mayflo wer met het kleinst mogelijke verschil twee keer op rij naar de overwinning (69,16 en 69,00 procent). Jasmijn den Herder uit Oostdijk stuurde de zesjarige Governor-dochter Lumina in beide proeven naar de tweede plaats, met scores van 69,16 en 68,66 procent. MOTORCROSS Van Maaren pakt winst in Axel De Ridder snel in achtste triatlon Opnieuw zege Van Noorden Net geen medaille atleet De Leng Weinig risico, veel resultaat Terwijl eersteklasser Fortis in een beslissingswedstrijd degradatie voorkomt, weet Kim Baas dat ze aan haar laatste minuten als korfbalster bezig is. Sjaak Baas, haar vader en trainer, vindt dat ook een hard gelag. Net na het gewonnen beslissings duel van Fortis, zaterdagmiddag in Klundert, kreeg Kim Baas het even te kwaad. ,,Eén van mijn ploegge notes, Joyce Schoonaard, had toen net tegen me gezegd: 'En nu zit het er echt op'. Tja, dat kwam wel even binnen..." Baas heeft het moment van stop pen namelijk niet zelf gekozen. De 27-jarige korfbalster wilde nog zó graag door bij de club uit Oost-Sou burg, maar door de medisch specia listen is dat afgeraden. In haar lin kerknie, waar ze in de afgelopen vijf jaren driemaal aan geopereerd is, zit nog maar weinig kraakbeen. ,,Op de dag na een wedstrijd heb ik zo veel pijn. De artsen zeiden: als je door gaat, gaat dat op den duur in het da gelijks leven grote gevolgen heb ben." In de laatste minuut van het duel met Phoenix, bijna meteen na haar enige doelpunt, kreeg Kim Baas een publiekswissel, net als Joyce Schoonaard en Mayella Kuizenga. Alle drie speelden hun laatste duel in Fortis 1. Schoonaard, moeder van twee, gaat in een lager team spelen en Kuizenga keert terug naar Seolto. Zij kozen wel hun moment van ver trekken, maar Baas niet. ,,Aan het begin van dit seizoen, nadat ik van mijn tweede zware knieblessure was gerevalideerd, kon ik weer aan sluiten bij Fortis 2. Ik was héél blij dat ik weer mocht korfballen. En vanafde zaal zat ik weer bij het eer ste team. Maar mijn knie werkte niet mee. Vanafmaart was duidelijk dat ik zo niet verder kon." ,,Het is heel verdrietig dat haar afscheid nu al is. Dat doet ook bij mij zeer", zei Sjaak Baas, haar va der en één van de twee hoofdtrai ners van Fortis. ,,Maar de beslis sing om te stoppen is verstandig. Vooral op de zondag kan ze bijna niet lopen. In de wedstrijd zie je ook wel dat ze - vooral bij het ach teruit lopen - wat voorzichtiger was. Maar het zit niet in haar ka rakter om op te geven. Op inzet heeft ze tot aan het einde van het seizoen gespeeld." NK gewonnen Vader en dochter hebben veel met elkaar meegemaakt op het korfbal- veld. ,,Al vanaf de E-'tjes was hij Dinja van Liere won in Rotterdam beide onderdelen waar ze aan meedeed. archieffoto robin utrecht/anp De Zeeuwse dressuuramazones Dinja van Liere en Thamar Zweistra hebben zaterdagavond met het Nederlands team de landenwedstrijd bij het CHIO van Rotterdam gewonnen. De in totaal vier Oranje-amazones hielden in eigen huis de Amerikaanse en Zweedse teams, die gedeeld tweede werden, ruim achter zich. Van Liere, die donderdag al eerste was geworden in de Grand Prix, reed zaterdag de Grand Prix Spe cial. De Kapelse zegevierde ook MAANDAG 27 JUNI 2022 PM VOETBAL Het (uitgestelde) jubileumfeest van voetbalvereniging Yer- seke, dat op 2 juli 2021 honderd jaar bestond, werd zaterdag opgeluisterd met een wedstrijd tegen Oud Feyenoord. De Rotterdamse ploeg, met onder andere Orlando Engelaar (foto) in de gelederen, won met 0-4 van de gelegenheidsse lectie van Yerseke. foto johan van der heijden De vijfde clubwedstrijd van de RES-Axel werd gewonnen door Jordan-Lee van Maaren uit Middelburg. De eerste manche in de 500 cc werd gewonnen door de Belg Ro bin Bakens, met Van Maaren als nummer twee. In de tweede manche pakte Jeffrey van Kempen kopstart, maar ging de zege uiteindelijk naar Van Maaren. Van Kempen vocht zich nog wel knap terug in de wedstrijd, passeerde Bakens en kwam als tweede over de finish. TRIATLON Rens de Ridder pakte de winst in de tweede serie van de achtste triatlon in Oud Gastel. Voor de 500 meter zwemmen, 20 kilometer fiet sen en 5 kilometer hardlopen had de Arnemuidenaar 58 mi nuten en 48 seconden nodig. Joop de Kok uit Delft werd tweede plaats, voor Stijn Koole en de uit Zoutelande afkomstige Niels Koole (1.01,39). Zijn vrouw Chantal Koole legde bij de vrouwen beslag op de derde plaats. Ze finishte in een tijd van 1.07,43. TRIATLON Duuratleet Huub van Noorden heeft zaterdag in het zuiden van Zwitserland de Scenic Trail Ticino gewonnen. Dat is een wedstrijd van 54 kilome ter met in totaal 3650 hoog temeters. Van Noorden, die drie weken geleden in Frankrijk ook al een trail van 55 kilometer won, finishte zaterdag na 6.15.03 uur. Daarmee zat hij tien minuten voor de Itali aanse nummer twee. De Zwit serse nummer drie bleef hij 28 minuten voor. ATLETIEK De uit Koudekerke afkom stige Paavo de Leng miste op een kleine twee seconden het podium op het NK atle tiek. De Zeeuw werd vierde op de 3000 meter steeple met een tijd van 9.18,03. Tommy Staal (Delta Sport) verbeterde op de 800 meter zijn persoonlijk record naar 1.51,48 wat evenals de 1.54,68 van clubgenoot Yunis Stitan onvoldoende was voor de vol gende ronde. Marijke de Vis ser stapte op de 5000 meter na vier kilometer uit de race. Fortis heeft in de laatste twee wedstrijden van het veldsei- zoen op zekerheid gespeeld. De trainers, Sjaak Baas en Leonard Debbaut, kozen voor een behoudend en dus min der risicovol aanvalsplan. Met succes. Tegen Juliana (23-12) werd op 18 juni een beslissings wedstrijd afgedwongen. En zeven dagen later voorkwam de Souburgse ploeg tegen Phoenix (21-13) degradatie uit de eerste klasse. In beide duels zette Fortis de beste rebounders vast onder de korf en de beste schutters voorin. Het spel werd daar door wel wat trager, maar het resultaat mocht er zijn. Tegen Phoenix had Fortis vanaf de eerste minuut de overhand, maar voor rust (11 8) werd dat nog onvoldoende in cijfers uitgedrukt. Pas in de tweede helft kon een groot gat geslagen worden. Vanaf de 15-11 leek de buit binnen en besloot het trainersduo een paar jongelingen speel tijd te geven. Eén van hen, Floor de Meij, schoot meteen de eerste bal die ze kreeg erin. Scores Fortis: Noor Wisse 7, Remco Crucq en Joyce Schoonaard 4, Tim Crucq en Milo van der Meule 2, Kim Baas en Floor de Meij 1. Stoppen terwijl Roeland van Vliet Klundert ROTTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42