S m Vlissingen naar Kreta varen Zeeuwse agrariërs trekken massaal op naar 2 In een kilometerslange stoet trokken de Zeeuwse boeren gisteren op naar het Gelderse Stroe, voor het grote boerenprotest tegen het stikstofbeleid. ,,We hebben ons punt gemaakt." De uit Darmstadt vertrokken kanoër werd maandagoch tend door leden van de KNRM van het water gehaald nadat hij in de proble men was gekomen. Alexander was door de sterke stroming afgedreven naar het begin van het Oost gat, zo'n vier mijl uit de kust van Westka- pelle. Peddelen ging ook al niet meer, omdat een schou derblessure op speelde. De kano liep vol met water en Alexander werd met onderkoelings- verschijnselen aan boord van een red dingsboot gezet. Alexander, die zichzelf omschrijft als natuurmens, heeft zijn spullen nu al twee dagen uitge stald op het strand van Westkapelle en hoopt daar binnen twee dagen te kun nen vertrekken. Zijn kano is nog steeds beschadigd, in de luchtkamer zitten gaten. ,,Eerst maak ik hem provisorisch in orde", zegt Alex ander in de hitte. ,,Vlissingen is groter dan de dorpen hier in de omgeving en daar heb ik meer mogelijkheden. Ik wil een nieuwe kano halen en sowieso een nieuwe telefoon kopen." Droomreis Zijn eigen handy werd nat toen Alex ander maandag in de problemen kwam. Een grote golf van zout water maakte het toestel onbruikbaar. Wan neer hij zijn kano- reis naar het Griekse eiland Kreta kan vervolgen, weet Al exander niet. En dat maakt hem niet uit, want hij is vanuit Duitsland zonder vastomlijnd schema aan zijn droomreis begonnen. Alexan der heeft nog wel één verzoek: „Wil je alsjeblieft mijn zus even bellen en zeg gen dat alles goed met me gaat? Dan is zij in elk geval ge rustgesteld." PZC.NL Acht jaar cel voor notoire oplichter Jongen (16) gewond bij steekpartij Ruim tweehonderd kilometer rij den, met een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. En dan niet over de snelweg - althans, als het aan de politie had gelegen. Die staat de Zeeuws-Vlaamse delegatie van pakweg 130 tractoren en vrachtwagens om drie uur 's nachts op te wachten op het tolplein van de Westerscheldetunnel. Met bus jes proberen ze de actievoerders van de snelweg te weren. De sfeer, tot dan toe gemoedelijk, verandert als het geduld van de boeren opraakt en ze hun eigen plan trekken; simpelweg om de po- litiebarricade heen en over het gras, weer de weg op. ,,De situatie werd wel een beetje dreigend", consta teert akkerbouwer Gijs de Zwart uit Kuitaart, die de Zeeuws-Vlaamse colonne aanvoert. ,,Als ze nu netjes naar ons geluisterd hadden, waren we rustig gebleven. Dit was niet mijn wens, maar de politie had het anders moeten aanpakken." Het eerste doel van de actie is: zichtbaarheid. Dat is gelukt. Nie mand kan om de trekkers en vrachtwagens heen. En ook de Zeeuwse aanwezigheid is duidelijk zichtbaar: ,,Ik zie zo'n vijftien, twintig vrachtwagens met Zeeuwse vlaggen", zegt Merijn Goense uit Sint Philipsland, die om 8.11 uur het Amsterdam-Rijnkanaal passeert met zijn John Deere-trek- ker. Hij voert woensdagmorgen de colonne aan die vanuit Schou- wen-Duiveland, Tholen en de Be- velanden naar Gelderland oprukt. ,,Dat gaat nooit op het veld pas sen." Zierikzeeënaar Kees Hanse loopt al sinds 8.00 uur over het eve nemententerrein in Stroe. Daar staan omstreeks half negen al zo'n duizend trekkers en vrachtwagens, schat hij. Ruimte zat op het terrein: Hanse denkt dat er zeker 6000 kun nen staan, maar - rekent hij voor - alleen al vanuit het zuiden komen er 5000. Kilometerslange stoet Vanuit Zeeland zijn op dat moment zo'n 1500 voertuigen op weg, een stoet van vijftien kilometer lang. In West-Brabant groeit die al snel uit tot ruim dertig kilometer. Reden voor de politie om af te wijken van het uitgangspunt dat de boeren maar één baan mogen bezetten. Mesthandelaar Joop van Leijsen uit Poortvliet, die de Zeeuwse stoet met zijn vrachtwagen begeleidt, ziet even voor 9.00 uur tot zijn ver bazing opeens een rij onbekende trekkers links voorbij sjezen, voor afgegaan door politiewagens. Niet lang daarna komen de berichten dat nu zelfs over drie stroken gereden mag worden. Hanse, Zeeuws voorman van de plattelandspartij BoerBurgerBewe ging (BBB), instemmend: ,,Ze kun nen beter een tijdje de hele snelweg afsluiten om al die wagens te ver werken. Over één strook gaat het DONDERDAG 23 JUNI 2022 PC Alexander Schindler op het strand van Westkapelle. foto boaz timmermans Wanneer hij ver trekt, weet Alex ander Schindler nog niet. Eerst moet het lukken om zijn kano drij vend te krijgen. Daarna vaart de Duitser van West- kapelle vlak langs de kust naar Vlis- singen. Eldridge Pentury Westkapelle WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Nederland kan niet zonder boeren (3769) Eens W Oneens MIDDELBURG De 58-jarige J. den H. uit Sche- veningen is gis teren door de rechtbank in Middelburg ver oordeeld tot een celstraf van 8 jaar wegens op lichting met stel- conplaten die hij verkocht, maar nooit leverde. Zeker twintig ko pers uit Walche ren, Tholen, Bra bant en Den Haag werden voor minstens 90.000 euro ge tild. Hij trai neerde de rechtsgang ja renlang, onder meer door zijn advocaat te ver bieden voor hem te spreken. Het OM eiste 6 jaar cel, maar heeft er weinig fiducie in dat het zal helpen, gezien de eerdere cel straffen die Den H. uitzat wegens oplichting. Nieuwe stelling: Een robot mag best mijn eten serveren in een restaurant MIDDELBURG Een 16-jarige jongen is dins dagavond ge wond geraakt bij een steekpartij in Middelburg. De jongen kreeg rond 22.30 uur ruzie op het voetbalveldje aan het Meiveld pad. Hij is daar mogelijk door drie jongens ge schopt en gesla gen en met een voorwerp gesto ken. Agenten troffen de jongen aan met een wond aan het been. Het slacht offer hoefde niet met de opgeroe pen ambulance naar het zieken huis. Na behan deling ter plekke is de jongen naar huis ge gaan. Voor zover bekend is nog geen verdachte aangehouden. VAN DER HEIJDEN Overal waar ze Ondine van der Vleuten Stroe Zeeuws-Vlaamse tractoren op het tolplein bij de Westerscheldetunnel. foto johan Bij agrarisch kinderdagverblijf Hooi Hooi in Vlake was er ook een boerenprotest. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30