'Beklim eens de belforttoren in plaats van Eiffeltoren' Vakantieherinneringen ophalen op retrocamping bij de Blaauwe Hoeve 6 Herinneringen ophalen aan vakanties wordt nog leuker als je óp de camping zit. Daarom heeft de Blaauwe Hoeve in Hulst tijdelijk een retrocamping. Zitten aan de picknick tafel, met uitzicht op een Eriba-caravan uit de jaren 70 en daar naast een eveneens vintage stoffen tent met klapstoel tjes ervoor. De vogeltjes in de voli ère vlakbij fluiten vrolijk en tuin huis de Lommerte opent net de deuren, voor een drankje op het naastgelegen terras. Een stukje van het terrein van ZorgSaam-locatie de Blaauwe Hoeve in Hulst is in een middag tijd veranderd in een camping die zo uit de jaren 70 lijkt te komen. Cyriana Messens, Team Welzijn en vrijwilligerscoördinator, nam het initiatief voor de retrocam- ping, die gisteren werd opge bouwd. ,,Oude caravans en re- trospullen hebben mij altijd wel getrokken. Het idee is om hier her inneringen op te halen met de be woners. Veel mensen hebben leuke herinneringen aan op va kantie gaan, vakantieverhalen zijn de leukste verhalen. Ik hoor ook altijd veel verhalen over de cam ping. Ik dacht, waarom maken we geen camping hier?" Er écht kam peren kan niet, maar dat is ook niet de bedoeling. De bewoners kunnen voor hun gevoel even er gens anders zijn. Caravan is familiestuk Cyriana ging specifiek op zoek naar vintage spullen en vond die bij het Goeiedoelenwinkeltje in Hulst. Ze deed ook een oproep voor een oude caravan. Het bericht kwam via via in Sint-Gillis-Waas terecht. Lucie van Tienen werd door vriendin Marleen geatten deerd op de oproep. ,,Ze vroeg of ik interesse had om met mijn cara van mee te doen aan een project." Als ze met de caravan het terrein oprijdt, heeft die meteen bekijks en raakt een snaar bij passanten, die even blijven staan. ,,Ik ben blij dat de caravan hier betekenis heeft." De caravan zelf heeft ook een mooi verhaal: de ouders van Lucie kampeerden er vroeger mee en de Eriba wordt nog steeds gebruikt. ,,Het is een familiestuk." Als de pootjes zijn uitgedraaid en het dak omhoog is, heeft de caravan nog meer verrassingen in petto: het in terieur en de bekleding zijn nog Het idee is om hier herinneringen op te halen met de bewoners origineel en in goede staat. Naast de minicamping is de hele ruimte aangekleed. Het terras van de Lommerte is ook versierd in re- trostijl. Meters aan vlaggen met vrolijke motieven zijn opgehangen door vrijwilligers. ,,De vlaggen zijn ook allemaal gemaakt door vrijwilligers", vertelt Cyriana. Elk vlaggetje is handgemaakt. Het was aanvankelijk de bedoeling om een lijn van vijftig meter lang te maken, maar dat werd ruim twee honderd meter. Het hele terras hangt vol en er zijn zelfs nog vlag gen over. ,,Er zijn hier vlaggen van vijf meter te koop, voor vijftien euro per stuk." Om het af te ma ken, heeft Cyriana ook een af- speellijst gemaakt, met muziek uit de jaren 60 en 70. De retrocamping is een maand lang te bezoeken, vanaf woensdag 22 juni tot en met 19 juli. Tuinhuis de Lommerte wordt volledig ge rund door vrijwilligers en is dage lijks tussen 14.00 en 17.00 uur open, bij mooi weer. Op de ope ningsdag komt project Chapeau langs, met retro-attributen zoals hoeden, brillen en sjaals. Zij geven bewoners ook een reis terug in de tijd en maken daarna een portret foto van hen. Door middel van een steekproef worden de inwoners van de ge meente Sluis ondervraagd. ,,Het is een vrijetijdsonderzoek", legt re- giomarketeer Ilse de Smit uit. ,,We stellen vragen als 'wat doe je graag in je eigen streek?', 'wat vind je ka rakteristiek?', 'ga je wel eens naar een museum?', 'wat mis je?', 'win kel je hier graag?'." De stichting wil zo in beeld krijgen hoe bewoners het recreatieve aanbod waarderen en hoe ze gestimuleerd kunnen worden er meer gebruik van te ma ken. ,,De voorzieningen in de streek zijn er niet alleen voor toeristen, maar juist ook voor onze eigen in woners." Het onderzoek wordt in samen werking met de gemeente uitge voerd. Die vindt het belangrijk dat ook de eigen inwoners profiteren van het cultureel en culinair aan bod dat de streek te bieden heeft. De Smit: ,,Onze focus ligt vooral op het laagseizoen. Kijk, in de zomer verkoopt West-Zeeuws-Vlaande- ren dankzij de mooie stranden zichzelf. Maar ook in het laagsei- zoen is hier genoeg te doen. En niet alleen aan de kust, maar juist ook in het achterland. Zelfs niet alle inwo ners weten hoe mooi dat gebied is. Misschien heb je als inwoner wel de Eiffeltoren beklommen, maar nog nooit bovenop de belforttoren in Sluis gestaan." Het onderzoek dient ook een an der doel. ,,We willen ook bewust wording creëren. Onze streek be schikt over een groot aanbod voor zieningen, dankzij de vele gasten die we jaarlijks mogen ontvangen. Veel strandpaviljoens, vier super markten in Oostburg en een groot winkelgebied in Sluis. Die winkels Ook in het laagseizoen is hier genoeg te doen kunnen niet alleen bestaan van de 2.350 mensen die in Sluis wonen. Veel inwoners werken in de recrea tie en verdienen hun boterham dankzij toeristen." Desalniettemin gaan er in de ge meente steeds meer stemmen op dat er een grens zit aan toerisme. Volgens sommigen wordt het té druk. ,,We zijn ons bewust van die geluiden. Daarom willen we ook de andere plekken in de gemeente aan het licht brengen. West-Zeeuws-Vlaanderen is een ruim en rijk gebied." De stichting heeft 2.400 inwo ners - een vijfde van de totale popu latie in de gemeente Sluis - aange schreven om mee te werken aan het onderzoek. De vragenlijst is ook te vinden via de website. Voor som mige deelnemers ligt een prijs klaar, zoals een verblijf in een Volkswagen oldtimercamper ofeen overnachting in een strandslaap- huisje. WOENSDAG 22 JUNI 2022 VL Hier ben je even ergens anders Sophie Stockman Hulst - Cyriana Messens Waarom zien de West-Zeeuws- Vlaamse musea vooral toeristen en minder 'eigen' inwoners? En hoe komt het dat bewoners wel op een Vespa door Italië rijden, maar slechts mondjesmaat op een elektrische scooter door de eigen streek tuffen? De Stich ting Gastvrij Zeeuws-Vlaande- ren gaat dat onderzoeken. - Ilse de Smit, regiomarketeer - Bob Maes "f Lucie van Tienen (l) en Cyriana Messens (r) leggen de laatste hand aan de decoratie van de retrocamping op het terrein van de Blaauwe Hoeve in Hulst. foto kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53