S Drukte in tunnel door afsluiting Liefkenshoek c Vorig jaar verlieten ruim100.000dakkoffers het Vogelgriep leidt tot controles aan de kust 2 We gaan massaal met de auto op vakantie, en dat merken ze in Kapelle. Bij VDL Hapro, wereldspeler op het gebied van dakkoffers, is het ongekend druk. Het tunnelbedrijf zette extra mensen in om de doorstro ming op het tolplein bij Borssele zo vlot mogelijk te laten verlopen. Door het verkeersaanbod kwam de drukste dag ooit, met de meeste passages in een etmaal, in zicht. Door een olie- spoor in de Lief- kenshoektunnel op de Antwerpse Ring werd de tunnelko ker richting Gent af gesloten. Het olie- spoor kwam op de rijbaan terecht tij dens werkzaamhe den die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvon den. Het incident deed zich voor rond 03.00 uur. Verkeer werd urenlang om geleid via andere routes, onder meer via de Westerschel- detunnel. Na schoonmaakwerk- zaamheden ging de tunnel vrijdagmid dag om 14.00 uur weer volledig open. ,,Het was heel druk aan de west kant", bevestigde di recteur Harald Schoenmakers van de Westerschelde tunnel. ,,Maar het was te behappen. We hadden al reke ning gehouden met een drukke dag van wege het toeristen seizoen, we kunnen het record weleens breken." Dan moes ten er volgens hem 30.000 voertuigen binnen een etmaal de tunnel passeren. ,,Als dat gebeurt, trakteer ik het per soneel op taart", lachte Schoenma kers gisteren. Op het tolplein waren urenlang drie kassa's continu be mand. ,,We werden om 7.30 uur gebeld door Rijkswater staat dat er actief omgeleid zou wor den'', vertelde Leo Wolterman, woord voerder namens de Westerscheldetun- nel. ,,We hebben toen meteen extra mensen opgeroe pen. Het personeel dat middagdienst had, was eerder ge komen en mensen die al bezig waren, bleven langer wer ken. En op het plein liepen drie mensen rond die konden helpen als een beta ling niet goed ver liep." PZC.NL Motorrijder gewond bij ongeluk Voorde Molukken en Wilfred ,,Vorig jaar ging de vlag uit. We maakten toen meer dan 100.000 dakkoffers. Dat was echt een mijl paal. Dit jaar gaan we in één stap richting de 130.000." Het gaat lek ker met het bedrijf van VDL Hapro-directeur Dick van de Linde. Dat verkoopt onder meer ook zon nebanken en fietsendragers, maar de dakkoffers vormen de hoofd moot. Het bedrijf is het tweede grootste ter wereld in die branche. Kamperen blijkt leuk De belangrijkste reden voor de groei is simpel: corona. Ofbeter: het feit dat het virus een stap terug heeft gedaan. „Mensen willen weer op vakantie, maar veel van hen vin den vliegen nog wat eng ofte onze ker. Dus gaan ze met de auto. Een ander deel is tijdens de Covid-epi- demie juist noodgedwongen voor het eerst gaan kamperen en wil dat nu blijven doen. En we zien ook nog steeds dat de consumentenbe stedingen hoog zijn. Mensen zijn heel blij dat ze weer dingen mogen doen, en hebben daar geld voor over." En dus is het alle hens aan dek bij het Kapelse bedrijf. Het lukt alle maal, maar wel door de eigen be perkingen te erkennen. ,,We heb- ben een klantenstop ingesteld. We hebben nu pakweg 150 afne mers. We willen die goed kunnen blijven bedienen. Dus kunnen er even geen meer bij." In theorie zou ook de productie nog wel wat om hoog kunnen. Hapro slaagt er aar dig in om het personeelsbestand, dat zo'n tweehonderd namen kent, op orde te houden. ,,Maar ook daar trappen we zelf op de rem. De ver- houding op de werkvloer tussen nieuwe mensen en ervaren krach ten moet wel in balans blijven. An ders gaat dat ten koste van je kwali teit." Het was deze week een verdrietig beeld: medewerkers van Het Zeeuwse Landschap raapten in witte pakken dode vogels op in na tuurgebied Waterdunen bij Bres- kens. Niet alleen ganzen en eenden, ook de grootste kolonie sterns van Nederland wordt nu zwaar getrof fen. De vogelgriep woedt erger dan ooit langs de kust. De gemeente Sluis kreeg ook sig- nalen dat er op meer plaatsen dan gebruikelijk dode vogels worden gevonden, en dat ze ook aanspoelen op de West-Zeeuws-Vlaamse stranden. Vanwege het warme weer wordt er veel drukte verwacht en daarom wordt er dit weekend pre ventief door de gemeente Sluis ge surveilleerd langs de kustlijn. Het verwijderen van vogels gebeurt uit voorzorg in beschermende kleding. Als er dode aangespoelde vogels worden gevonden, worden die ook door de gemeente Sluis verwijderd. Als je een vogel vindt? Wie een dode vogel vindt op de Sluise stranden, kan dat melden bij de strandwacht, door te mailen naar vogelgriep@gemeentesluis.nl of bij de piketlijn gemeentewerken via 0117 457 200, met het tijdstip van waarnemen en de locatie er bij. Badgasten wordt geadviseerd om afstand te bewaren en dode die ren niet aan te raken. Huisdieren kunnen ziek worden na direct con tact met dode vogels. Hou honden daarom aan de lijn, meldt de ge meente Sluis. In Waterdunen of an dere natuurgebieden ruimt Het Zeeuwse Landschap de vogels op. Dode vogels in het natuurgebied melden kan bij hen. Er worden dit weekend ook rondes gelopen in Waterdunen. ZATERDAG 18 JUNI 2022 PC De Westerscheldetunnel. FOTO LEX DE MEESTER De gedeeltelijke afsluiting van de Belgische Lief- kenshoektun- nel heeft gisteren tot extra verkeers drukte geleid in de Westerschelde- tunnel. Eldridge Pentury Borssele WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik ga niet meer met het vlieg tuig (1631 reacties) KRUININGEN Een motorrijder is gisterochtend bij Kruiningen gewond geraakt bij een botsing met een auto. Het slachtoffer moest per am bulance naar het ziekenhuis. Het ongeluk ge beurde rond 10.10 uur op de kruising van de N289(Oude Rijksweg) met de Zanddijk. Een motorrijder kwam daar van uit de richting van Yerseke ge reden toen die geraakt werd door een auto mobilist die vanaf de Zand dijk kwam. De bestuurder van de motor brak volgens de poli tie bij het onge luk zijn been. Auto en motor raakten licht be schadigd en werden weg ge takeld. Eens Oneens Nieuwe stelling: Te veel spullen: niet opslaan, maar wegdoen PODCAST De vijftiende edi tie van de motor rit voor de Mo- lukken wordt vandaag gere den. Honderden motorrijders uit het hele land ko men naar de Molukse wijk in Middelburg voor een rit langs de hoogtepunten van Zeeland. De opbrengsten gaan naar goede doelen, zoals kindertehuizen in de Molukken. Maurits Sep en Noortje de Kroo bespreken in de podcast van deze week wat de rit zo bijzon der maakt, hoe die ooit is ont staan en waarom de jubi leumeditie een dag 'met een traan en een lach' zal zijn. Luister via pzc.nl. VDL Hapro maakt Martijn de Koning Kapelle Dick van de Linde met in zijn handen een bevestigingsset. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN SLUIS Langs de kustlijn van Sluis wordt dit warme weekend gecontro leerd of er dode vogels zijn aan gespoeld. De reden? Er worden op meer plekken dan gebruike lijk slachtoffers van de vogel griep gevonden. - Sophie Stockman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30