Dé leverancier voor uw unieke schutting Sportcomplex De Bloesem al volop in gebruik PvdA/GL: Uitblijven bezwaar tegen biocentrale is schokkend c Dierencrematorium sluit na vijftig jaar - rïgA jfel 6 Het dierenuitvaartcentrum in Heinkenszand gaat na meer dan vijftig jaar dicht. Daarmee verdwijnt per 1 juli het enige dierencrematorium op de Bevelanden. Het crematorium aan de Boeren- dijk wordt gerund door Marlies en Annabel Faase. Ze combineren dat met dierenpension Goblin Farm op dezelfde locatie. De sluiting is geen gevolg van gebrek aan klan ten, benadrukt Marlies. ,,Integen- deel. Het wordt alleen maar druk ker. En dit is best zwaar werk. Je moet altijd bereikbaar zijn, 'nee' zeggen kan niet. Het legt best een zware druk op ons privéleven. Dus eigenlijk wilden we niet op deze manier verder." Het dierenpen- sion draait ook goed, vertelt ze. ,,Dat willen we uitbreiden. De bouwtekeningen liggen al klaar." Daar komt ook nog bij dat de oven van het crematorium aan vervanging toe is. ,,Dat is een eis van de inspectie. Het gaat om een enorme investering, zo'n oven moet aan allerlei eisen voldoen. Al die dingen kwamen samen, en we vroegen ons af: wat willen we, wat vinden we nu echt leuk. En dan komen we tot de conclusie dat we liever met levende dieren werken dan met dode dieren, hoe mooi en dankbaar ons werk ook is." Uitwijken In het crematorium in Heinkens- zand worden wekelijks zo'n dertig De oven is aan vervanging toe. Dat is echt een enorme investering dieren gecremeerd, zegt Marlies. ,,Honden, katten, ratjes, zelfs pa pegaaien." De dierenbegraafplaats achter het bedrijf blijft wel be staan. Nieuwe dieren worden er al een poosje niet meer begraven, maar de eigenaren blijven de be- graafplaats wel onderhouden. Het huisdierenuitvaartcentrum zat meer dan vijftig jaar op een voor malige boerderij aan de Boeren- dijk en is een begrip in de streek. Met het stoppen ervan verdwijnt het enige dierencrematorium op de Bevelanden. Baasjes van overle den dieren moeten straks ergens anders heen. In Zeeland zijn ver der alleen dierencrematoria in Breskens en Koudekerke. Het lijkt logisch dat veel van hen zullen uit wijken naar die laatste, Dierencre matorium Zeeland. Eigenaar John van der Heijden voorziet geen di recte problemen. ,,Dat kunnen we wel aan, verwacht ik, al zullen we dan wel aan de bak moeten. We doen dit maar met z'n tweeën." Meer drukte Van der Heijden houdt er rekening mee dat hij bij meer drukte extra investeringen moet doen. ,,We hebben nu een oven voor paarden en een oven voor huisdieren. We denken nu al aan de aanschaf van een extra tweede oven. Als het aantal klanten toeneemt, hebben we die misschien al snel no dig. Maar dat wachten we eerst maar even af." De officiële opening van sportcentrum De Bloesem in Kapelle is pas in september. Maar sinds gisteren wordt er al volop gesport en gezwommen in het nieuwe complex. ,,Rond tien uur kwamen de eerste banenzwemmers", vertelt Opti- sport-manager Kees van Dongen dinsdagmiddag. ,,En nu worden de eerste zwemlessen gegeven, terwijl in de grote sporthal een groep badmintonners bezig is." Alleen de gymzaal is nog donker. Maar daar komt snel verandering in als een drietal meisjes de ma nager vriendelijk aanspreekt: ,,Meneer, mogen wij misschien even binnen kijken in de gym zaal. We zijn zo benieuwd." Het blijken drie leden van gymvereniging Olympia te zijn. ,,We hebben vanavond voor het eerst turnles in de nieuwe zaal en we willen heel graag kijken hoe die eruit ziet", vertelt Lindsey van Loon. Samen met Jolie Wijnstra en Floor Fiddelaers mag zij van manager Van Dongen een kijkje nemen in de nieuwe gymzaal. De springkuil vol met schuim rubberen blokken oefent een flinke aantrekkingskracht uit op de meiden. Maar ook de interac tieve spelmuur kan de dames wel bekoren. Van Van Dongen krijgen zij de kans om een paar van die spelletjes uit te proberen. En dat bevalt ze prima. Zo krijgen ze een sneak preview van wat De Bloe sem allemaal te bieden heeft. ,,We hebben zaterdag de meeste grote spullen overge bracht van het oude gebouw naar de nieuwbouw", aldus Van Don gen. ,,Vanmorgen zijn we hier van start gegaan. En natuurlijk lo pen we tegen wat dingetjes aan, maar iedereen vindt het hier hartstikke leuk." Tholen maakt geen bezwaar tegen de biomassacentrale die Sabic wil neerzetten in Bergen op Zoom. De gemeente Tholen is niet in staat 'expertise en onderzoek te organiseren' voor 'aanvullend on derzoek dat nodig is' om bezwaar te maken tegen de mogelijke bouw van een biomassacentrale in Ber gen op Zoom. Dat blijkt uit de ant woorden van het Thoolse college op schriftelijk vragen van PvdA/ GroenLinks. De centrale moet op zo'n tweeënhalve kilometer van Tholen-Stad komen te staan. Raadslid Nancy Raas van PvdA/ GroenLinks vindt het uitblijven van bezwaar van de kant van Tho- len 'schokkend'. ,,Het college deelt onze zorgen, maar tekent geen be- zwaar aan. Als het zo helder is wat er allemaal aan een biomassacen trale kleeft, waarom verschuilt men zich dan achter weinig tijd en expertise?" Biomassacentrales zijn omstre den. Aan de ene kant worden ze beoordeeld als duurzaam, aan de andere kant wordt het hout vaak vanuit Zuid-Amerika met diesel vrachtschepen naar Europa ver voerd. Ook de uitstoot van fijnstof en de stank van de installatie zor gen voor protest. Dat het college schrijft dat Tho- len weinig hinder van stank en fijnstof zal ondervinden omdat de wind eventuele schadelijke stoffen tachtig procent van de tijd een an dere kant opblaast, vindt Raas ab surd. ,,Als je zo lokaal redeneert, ga je erg kort door de bocht. Terwijl het gewoon een ernstige zaak is dat er een biomassacentrale wordt neergezet, en ook nog eens tegen onze gemeentegrenzen aan." www.mega-schutting.nl WOENSDAG 8 JUNI 2022 BE Eigenaren willen nu pension Goblin Farm uitbreiden Martijn de Koning Heinkenszand - Marlies Faase, dierencrematorium Huiduc KAPELLE - Willem Adriaansens Mario Wisse Tholen Tijdens de zwemles kijken de ouders achter glas toe met een kopje koffie. foto sandra schimmelpennink Googje reviews revieiyg Noordland 17 4451 RP Heinkenszand +31 (0)113405131 WhatsApp: 06 23 50 61 57 E-mail: info@mega-schutting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51