COVRA Vlissingen wil duizend mosseleters aan tafel 'Klein boompje met grote betekenis' m KM: Stralingscontroleur 5 7 AP. Het vijgenboompje dat Piet de Bruin plantte als levende herinnering aan de te vroeg overleden Andrea Ingelse is vernield. „Verdrietig. Het is een klein boompje met een grote betekenis." In het grote Middelburgse Park Toorenvliedt valt het vijgenboom pje niet erg op. Het staat vlak bij het labyrint, naast een bankje. Op de grond, tussen sigarettenpeuken en wietzakjes, trof Piet de Bruin tien takken aan. Afgesneden en af gebroken van het vijgenboompje. „Waarom doen mensen dat nou?" Nee, er staat geen bordje bij waaruit blijkt dat het een bijzon der boompje is. Dat moet ook niet nodig zijn, vindt hij. ,,Laat zo'n boompje gewoon met rust." Maar bijzonder is het wel degelijk. ,,Om meerdere redenen." Het is een 'stapelverhaal', zegt Piet de Bruin en hij begint bij het einde. ,,Dit boompje staat er nu precies tien jaar. In april 2013 over leed Andrea Ingelse. Ze was 49 en heel actief in onze wijk en voor de wijkbeheergroep 't Zand/Stro- menwijk. We hebben dit boompje voor haar geplant." 'Sociaal bewogen vrouw' Wat Andrea zo bijzonder maakte, omschreef hij vijf jaar na haar overlijden in een herinne ring: ,,Een sociaal bewogen vrouw, die wist van haar eigen kwetsbaar heid, alsook zich vol overgave in zette voor kwetsbaren in de sa menleving tot op het laatst van haar leven. Een doorzetster was ze inderdaad, alsook had ze de moed om iedereen te durven aanspre ken! Dat typeerde Andrea mis schien wel het meest; moed, dap per, heldhaftig zoals haar naam, Andrea, ook deze letterlijke bete kenis heeft! Andrea deed haar naam eer aan!" Ze was ziek en overleed te jong. In overleg met de familie werd het vijgenboompje geplant. Dat had Piet de Bruin gekweekt en aan Je weet gewoon niet welke verhalen ergens achter schuil gaan haar gegeven toen ze nog leefde, als symbool voor de 'goede vruch ten van haar leven'. Zo deelt hij va ker stekjes uit van de vijgenboom in zijn tuin waar ook weer een bij zonder verhaal aan vast zit. ,,Het stekje voor Andrea komt van een vijgenboom die ik ooit als stekje kreeg na het plotselinge overlijden van een vriendin, Yvonne Geelhoed, op Ibiza. Dat was in 1984. Dat stekje komt ook van Ibiza. Ik heb het opgekweekt tot een grote vijgenboom en deel daar weer stekjes van uit. Zoals aan Andrea. En weet je, Andrea kende Yvonne destijds ook. Daarom is het zo'n stapelverhaal met diverse vertakkingen." Want de missie van Yvonne was - net als die van Andrea: opkomen voor kwetsbare mensen en respect voor de natuur. En vanuit die mis sie snoeit Piet de Bruin al vele ja ren stekjes voor anderen. ,,Deze vijgenstekken laat ik wortelen in potjes met aarde om ze verder te laten ontwikkelen. Het is ook steeds meer mijn missie geworden om op deze wijze een bijdrage te geven voor mens en natuur." 'Hoop dat het overleeft' Dus daar, in het overlijden van Yvonne, liggen eigenlijk de wor tels van het vijgenboompje van Andrea. Dat verklaart ook het ver driet van Piet de Bruin over de ver nieling van het boompje. ,,Het is bijna volledig ontmanteld. Ik hoop dat het het overleeft. Ik laat het wel staan." De afgesneden en afgebroken takjes heeft hij verzameld en mee naar huis genomen. Daar staan ze in een emmer natte aarde. ,,Mis- schien lukt het om er nieuwe stek jes van te maken", zegt hij hoop vol. En misschien dringt, door het vertellen van het grotere verhaal over dit kleine boompje, bij men sen door dat ze niet zomaar iets moeten vernielen. ,,Je weet ge woon niet welke verhalen ergens achter schuil gaan. En wat iets voor veel mensen kan betekenen. Ook al staat er geen bordje bij." Directeur Pieter Ventevogel ziet het al helemaal voor zich. Tafels met mosselpannen vanaf het Woold- huis tot aan de Westbeer bij de Coosje Buskenstraat of nog verder. Dat zou over een jaar ofwat traditie moeten zijn tijdens de de jaarlijkse volleybalwedstrijden Beach Clas sics op het Badstrand in Vlissingen. Maar de komende jaren eerst maar eens smulpapen lekker maken. ,,We hopen volgende week zo'n duizend mosseleters aan tafel te hebben. Mensen achter mosselpan nen vanafde plek voor Britannia tot aan Pier 7'', juicht Ventevogel. De Langste Mosseltafel stond er gens in België leerde Ventevogel van een kort onderzoekje. Aan die tafel zaten een kleine zeshonderd eters, zo'n honderd meer dan tij dens een eerste initiatiefin Vlissin gen in 2019. Ook in plaatsen als Yer- seke en Bruinisse zaten al vaker honderden mosseleters bij elkaar. Ventevogel: ,,We zien het nu nog als een Vlissings, hooguit Walchers evenement, gewoon gezellig met duizend man op de boulevard mos selen eten. Maar over een paar jaar moet elke Zeeuwse liefhebber mos selen willen eten in Vlissingen tij dens het EK Beachvolleybal onder 21 jaar." De Langste Mosseltafel richt zich op schelpdieraanhangers. Cultuur- werf wil mensen die van andere culinaire specialiteiten houden niet afschrikken en zeker niet uitslui ten. Dus is de Langste Mosseltafel onderdeel van de Boulevard Expe rience. mm (fulltime) PM ZATERDAG 4 JUNI 2022 Maurits Sep Middelburg - Piet de Bruin Over twee jaar volgt een off ici- ele poging voor het Guinness Book of Records. Volgende week moeten al duizend liefheb bers mosselen eten op de Vlis- singse boulevard. René Hoonhorst Vlissingen - *5 j v 1' -."2* 3 Piet de Bruin bij het vernielde vijgenboompje in Park Toorenvliedt, dat daar staat ter nagedachte nis aan Andrea Ingelse. „Waarom doen mensen dat nou?" foto dirkjan gjeltema Piet de Bruin treurt over vernieling van vijgenboompje NV Werk jij graag in teamverband en houd je van afwisseling in je werkzaamheden? Ben jij kwaliteitsgericht en ga je graag de uitdaging aan om jouw bijdrage te leveren aan onze organisatie? Dan zijn wij op zoek naar jouI Wij zijn op zoek naar een: Jouw verantwoordelijkheden als Stralingscontroleur: Je bent verantwoordelijk voor het uitvoeren van stralings- en besmettingsmetingen in de gebouwen en omliggende terreinen van COVRA en op verzoek bij derden; Je controleert bij de klant het aangeboden afval op radiologische aspecten; Het controleren van de gemeten waarden met de aangeboden documenten en het ondernemen van gepaste acties indien dat noodzakelijk is; Je adviseert, begeleidt en houdt toezicht omtrent de naleving van de voorgeschreven werkinstructies en/of persoonlijke instructies ten aanzien van straling beschermende maatregelen en je onderneemt gepaste acties hierop indien noodzakelijk; Het periodiek controleren en onderhouden van de relevante meetinstrumenten; Het schrijven van werkinstructies, controleprogramma's en radiologische meetrapporten m.b.t. straling hygiënische aspecten; Het bijhouden van nieuwe ontwikkelingen binnen het vakgebied en het doen van verbetervoorstellen om deze ontwikkelingen in te voeren. Wat heb je nodig voor deze functie? Als Stralingscontroleur ben je iemand die kwaliteit levert. Je durft je standpunt te verdedigen als je risico's signaleert. Je werkt graag zelfstandig maar hecht ook waarde aan het samenwerken binnen ons team. Je beschikt over: Tenminste mbo werk- en denkniveau, bij voorkeur een afgeronde technische of chemische opleiding; Opleiding coördinerend stralingsdeskundige (voormalig stralingsdeskundigheid niveau 3), of bereid dit te halen; In het bezit van rijbewijs B, C en E (of bereid dit te halen); Kennis van en ervaring met het werken met diverse functie gerelateerde software pakketten; Goede kennis van de Nederlandse en Engelse taal in woord en geschrift. Waarom werken bij COVRA? De nucleaire sector is uniek en volop in beweging. COVRA heeft daarin een sleutelpositie en staat aan de vooravond van een aantal grote nieuwe ontwikkelingen. Bij COVRA werkje in een hechte organisatie, waarde lijnen kort zijn, persoonlijke groei wordt gestimuleerd en waar veiligheid hoog in het vaandel staat. COVRA heeft een bedrijfseigen CAO en pensioenregeling met uitstekende arbeidsvoorwaarden. Reageren: Ben je geïnteresseerd in deze vacature en wil je onderdeel worden van ons team? Voor meer gedetailleerde informatie kun je contact opnemen met Melissa Schroevers (HR adviseur) via: 0113 - 616 666 of melissa.schroevers@covra.nl. Wil je solliciteren naar deze functie, stuur dan jouw motivatie met curriculum vitae voor 30 juni 2022 naar vacature@covra.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37