OPEN PODIUM l Jonge scooterrijder ernstig gewond 6 De band To live among wolves is een enthousiaste punkrock band uit Zeeland. De groep begon vijf jaar geleden en uit de oorspronkelijke band is alleen gitarist Laurent Dingemanse over. Maar de huidige vijfmans band staat als een huis en werkt al aan de derde EP Door de ruige, energieke punkmuziek zijn de tek sten van de band mis schien minder goed te volgen. Zanger Yari Syed vertelt dat ze gaan over onderdruk king op wat voor manier dan ook. De band zingt over armoede, racisme, is- lamofobie en seksisme. ,,We doen ons best om te strijden voor gelijk heid en voor gerechtigheid voor ie dereen, niet slechts voor een kleine minderheid." De teksten maakt Syed samen met gitarist/zanger Fedde Hopmans. Samen schrijven is iets dat ze sinds ze samen in de band spelen als van zelf gingen doen. Syed en Hopmans hadden al ervaring met teksten schrijven, ze vullen elkaar nu aan. Syed schrijft meestal de coupletten, stuurt ze naar Hopmans die feedback geeft. Maar het begint ook wel eens met één enkele zin. Hopmans: ,,Door op elkaar in te spelen, ontstaat soms zomaar de tekst voor een heel num mer." Het gedicht There Are Men Too Gentle to Live Among Wolves vormde ooit de inspiratie voor de bandnaam. To live among wolves met zanger Yari' Syed, bassist Justin Schout, gitarist/zanger Fedde Hop mans, gitarist Laurent Dingemanse en drummer Omar van Breukelen. foto johan van der heijden Hopmans: ,,Dat gedicht van James Kavanaugh had vooral betekenis voor onze eerste bassist. Nu staat onze bandnaam los van het gedicht. Het concept 'leven tussen de wolven' gaat voor ons over een innerlijke tweestrijd. Over de druk die je als mens kunt ervaren in een samenle ving waar niet iedereen goede inten ties heeft. Je voelt je kwetsbaar en overgelaten aan de kwade bedoelin gen van mensen die macht op je wil len uitoefenen." 'Tussen de wolven leven' kan voor de bandleden ook staan voor een ma nier van leven, dichter bij de natuur. ,,Wolven zijn sociale dieren, hoe eng we ze misschien ook vinden", vertelt Hopmans. Dat aspect zit niet in het gedicht dat wolven alleen als drei gend weergeeft. To live among wolves begon als hobbyproject van gitarist Laurent Dingemanse uit Kapelle. Hij verza melde telkens nieuwe muzikanten om zich heen, ze kwamen en gingen spelen? ook weer. Uiteindelijk bleven vijf mensen hangen, de huidige band. Dingemanse woont zelf inmiddels in Rotterdam, maar blijft To live among wolves trouw. Hopmans speelt sinds zijn middel bare schooltijd in bands. ,,Altijd met het idee om met vrienden iets vets te maken, bijvoorbeeld met punkband The unknown children." Zo ont moette hij Dingemanse bij optre dens. Justin Schout is een goede vriend van Hopmans, een bassist met wie hij mee jamde in zijn vrije tijd. Toen de vorige bassist wegging, vroeg Hopmans hem. Yari Syed had voor To live among wolves in twee andere bandjes ge speeld, eerst Returner en daarna Mo tions. ,,Dat was nog vooral een ex cuus om met vrienden in een hok herrie te maken, maar ik heb er wel veel geleerd over het creatieve aspect van in een band spelen: hoe begin je nou eigenlijk met een nummer schrijven, hoe ziet een goede song- tekst eruit, hoe zorg je ervoor dat ver schillende partijen goed op elkaar aansluiten." Die ervaring gebruikt hij nu volop in To live among wolves. Muzikale invloeden die je kunt ho ren bij To Live Among Wolves zijn volgens zanger Syed erg uiteenlo pend. ,,De duidelijkste invloeden ko men uit het hardcore-punkwereldje waar we zelf ook in spelen. Bands als Stick to your Guns, Turnstile, en In side out. Daarnaast proberen we ook minder voorspelbare muziekstijlen te verwerken in datzelfde hard- core-punkpakketje: jazz, funk, maar ook traditionele Pakistaanse mu ziek." We doen ons best om te strijden voor gelijkheid en voor gerechtigheid voor iedereen, niet slechts voor een kleine minderheid Afgelopen zomer was Syed bij zijn fa milie in Pakistan. Hij heeft daar toen een grote Pakistaanse trommel, een dhol gekocht. ,,Ik speel die op onze nieuwe nummers en ik gebruik nu Urdu in mijn teksten, één van de ta len uit Pakistan." Waar is zanger Syed het meest trots op? ,,Alle shows die we gespeeld heb ben en releases die we gedaan heb ben zijn gigantische momenten van trots en dankbaarheid geweest, maar mijn persoonlijke piekmomentje was het 30x20 festival waarbij we in Para- diso stonden. Dat was zo'n toffe erva ring." ,,Muziek maken is voor ons de kern. Samen iets creëren, dat is waar het voor ons om gaat. Dat kan zijn een nummer, EP of een fijne avond tijdens een optreden. Alles wat we daarbij nog meer bereiken is mooi meegenomen." Het ongeluk gebeurde rond 21.50 uur. Een automobilist kwam uit de richting van de Hercules Segher- slaan en de snorfietser, een 16-ja- rige jongen uit Vlissingen, reed op het fietspad in de President Roose- veltlaan. Ze moeten elkaar hard hebben geraakt, gezien de staat waarin de scooter na de botsing verkeerde. Het blauwe kenteken- plaatje lag ernaast. Het slachtoffer was zeer ongeluk kig terechtgekomen. Omstanders hielpen hem onmiddellijk en ook hulpdiensten snelden massaal toe. De plaats van het ongeluk werd af gezet voor verkeer en publiek; het kruispunt was al snel omringd met tientallen nieuwsgierige buurtbe woners. Een traumahelikopter landde op de sportvelden achter de Van der Helstlaan, het slachtoffer is na ruim een uur naar het zieken huis in Rotterdam gebracht. Geen alcohol De automobilist, een 34-jarige man uit Vlissingen, en een passagier raakten niet gewond bij het onge- luk. Volgens de politie reed hij niet niet onder invloed van alcohol of andere middelen. De politie heeft ter plekke gesproken met getuigen en gaat particuliere camerabeelden bekijken, zodat de toedracht van het ongeluk kan worden vastge steld. De twee voertuigen zijn voor onderzoek in beslag genomen. Buurtbewoners zijn niet ver baasd. ,,Het gaat hier zó vaak mis", vertelt een jongen uit de Bloemen- laan. ,,Afgelopen maanden al zeker drie keer. Je hebt ook zo'n slecht zicht als je hier rijdt, zowel op de weg als op het fietspad. Elke keer als we iets horen, houden we ons hart vast." MAANDAG 23 MEI 2022 GO 'Wolven zijn sociale dieren' Arie Westeneng Goes Wil je To live among wolves zien en horen Kijk op pzc.nl/video - Yari' Syed, zanger To live among wolves VLISSINGEN Bij een ongeluk op het kruispunt Bloemenlaan/President Roose- veltlaan in Vlissingen is zater dagavond een jonge scooterrij der ernstig gewond geraakt. Het slachtoffer is met de traumaheli kopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. - Wendy Wagenmakers Het ongeluk gebeurde op een plek waar het vaker misgaat. FOTO WENDY WAGENMAKERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26