Opnieuw 6 jaar geëist voor woningoverval Middelburg, of hielp verdachte een minnaar? 'Grenswerkers haken af bij einde thuiswerkregeling' 3 mee, en die wil niemand. Zit je weer met die haantjes te kijken." Gered Weinig mensen die daar op zitten te wachten, of je moet toevallig Jet van Gent zijn in Serooskerke op Schouwen-Duiveland. Die heeft een zwak voor alles wat wel extra hulp kan gebruiken - zelfs haantjes. ,,Ik heb er eentje gered van de die renambulance", vertelt ze. ,,Hij had zo'n rochel en ze wilden hem laten inslapen. Ik zei: kom maar met mij mee. Nu loopt-ie hier met zijn meisjes. Dolgelukkig!" En Van Gent met hem. ,,Ik heb al tijd al kippen gewild. En nu die prijzen voor eieren zo idioot gingen stijgen, dacht ik: en nou ga ik het doen ook. We hebben een heerlijke ren voor ze gemaakt met wat boom stammetjes en 's middags mogen ze lekker in de tuin. Ze geven me een soort oergevoel. Als het aan mij lag, nam ik ook nog een hangbuik- zwijn." Automatisch nachtslot Om nou te zeggen dat kippen voor deliger zijn dan eieren uit de super markt, nee. ,,Ik schrok me rot van de prijzen voor een kip", lacht Van Gent. „Vijfendertig euro. En dan al- Mare (7) en Karel (4) Fockema Andreae uit Vlissingen hebben sinds kort vier kippetjes in de les wat erbij komt. Het hok, het voer, een hek. Een automatische voederbak, een automatisch nachtslot voor de haan. Nee, ze moeten héél wat eieren leggen wil len we die kosten compenseren." Maar de eitjes die gelegd worden, zegt Van Gent, zijn héérlijk. ,,Ge- woon lekker gekookt, op een crac kertje. We hebben er soms vier per dag. En ze gaan allemaal op!" Dat is bij Ludo Haers in Absdale niet anders. ,,Gepocheerd op zon dagochtend, gekookt, gebakken of gebruikt in beslag voor een cake, ik doe er echt van alles mee. En het is waar wat ze zeggen: het smaakver schil met eieren uit de supermarkt is enorm. Alleen die dooiers al. Als je kippen het juiste voer geeft, met lekker veel maïs erdoor, dan zijn die dooiers knalgeel. Precies zoals ze zouden moeten zijn." Haers is zoon van een kippen boer, in Philippine. ,,Mijn vader en moeder hadden er wel duizend. Sinds een poosje wonen wij ook weer op de buiten en dan gaat het toch weer kriebelen. Heb ik zelf toch ook weer kippetjes genomen. Cochins, zijdehoentjes en Hol landse kriel." Slachten voor het vlees Een stukje nostalgie, maar dat niet alleen. ,,We worden een dagje ou der, we willen echt van het leven gaan genieten. Meer dingen zelf doen, zoals ze hier in het dorp alle maal graag doen. Ze hebben hier een voedselbos, noem maar op. Dan ga je geen eieren in de winkel halen, dat doe je niet." Sterker nog: Haers denkt erover zijn toom uit te breiden, zodat hij er ook een stel zelf kan gaan slachten voor het vlees. ,,Daar heb ik geen moeite mee, nee. Als kind deed ik niet anders. Als ze van de leg raak ten, slachtte mijn vader ze. Elke za terdag een stuk oftwintig en omdat ik van die kleine vingertjes had, was ik altijd de sjaak: dan kon ik mooi de ingewanden eruit pulken." Als het aan mij lag, nam ik ook nog een hangbuikzwijn - Jet van Gent Nu kijkt Haers toch anders naar kippen. ,,Nu zie ik mijn kleinkinde ren er naartoe rennen, en nu vertel ik mijn gastronomiestudenten op Scalda hoe belangrijk het is om goed met dieren om te gaan. Het zijn écht leuke beestjes, en ik baalde echt toen er eentje werd opgevre ten door een roofvogel. Ik geloof dat me zowaar toch een beetje begin te hechten." Deurtje dicht Dat was bij de Fockema Andreae's in Vlissingen al lang het geval. ,,Het eerste wat onze kinderen doen als ze 's ochtends beneden komen, is naar buiten gaan om de kippetjes uit hun hok te halen", vertelt vader Alle. ,,En 's avonds brengen ze ze weer naar binnen. Deurtje dicht, lekker slapen. Prachtig om te zien." Maar ja, de kippen smaken naar meer. ,,Ja, nu willen ze dus een ko nijn. Ik heb gezegd: laat eerst maar zien dat je goed voor de kippen kunt zorgen, dan zien we daarna wel verder." DEN BOSCH/MIDDELBURG Tegen een 34-jarige Terneuzenaar is gisteren zes jaar cel geëist vanwege een overval. Zelf zegt hij dat hij het slachtoffer - de minnaar van de vriendin van een maat van hem - hielp. Het was geen gewone overval die in hoger be roep werd besproken bij het hof in Den Bosch. Het slachtoffer moest zijn kleding uitdoen en werd bloot op straat ge zet. Even daarvoor zou hij zijn beroofd van zijn kleding, geld en horloge. Het gebeurde op 5 janu ari 2020. De verdachte kreeg eerder vijf jaar cel van de rechtbank in Mid delburg. Ook toen was zes jaar cel geëist. De verdachte zou de overval gepleegd hebben met een toen 22-jarige plaatsgenoot. Ze gingen naar het huis van de vriendin van de Middel- burger. Daar troffen ze het slachtoffer aan. Naakt in de kast, vertelde de verdachte. Hij stelde dat hij hem mee naar buiten nam, zodat zijn maatje rustig met zijn vriendin kon praten. Dat er sprake was van een overval, be twistte hij ten stelligste. Volgens advocaat-gene raal Eefje Verheijen was het een doelbewuste overval, mogelijk uit wraak voor het vreemd gaan. De jongste toonde immers een pistool. Die man, die zei bekend te staan als 'Holleeder van Terneuzen', kreeg uit eindelijk 64 maanden cel. Hij ging niet in hoger beroep. Advocaat Joris Kerse- maekers bepleitte dat de verdachte vooraf van niets wist en geen ge weld gebruikte. Volgens justitie is hij echter de gene die geld en de kle ding opeiste. Uitspraak 3 juni. - Pieter van Klinken TERNEUZEN Een deel van de grenswerkers dreigt zijn baan op te zeggen als de tijdelijke thuiswerkregeling per 1 juli stopt. Werkgeversvereniging VNO- NCW Brabant Zeeland stuurt brandbrieven naar ministers Kaag (Financiën) en Van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid). Ze krijgt signalen dat thuiswerkende grenswerkers ander werk gaan zoe ken. ,,Een volstrekt onwenselijke si tuatie in de krappe arbeidsmarkt", zegt VNO-NCW Brabant Zeeland. Thuiswerkende grenswerkers vielen tijdens de coronacrisis onder de sociale en fiscale wetgeving van het werkland. Ondanks afschaffing van de coronamaatregelen, werken velen nog thuis. Werkgevers vrezen dat deze groep per 1 juli terugvalt in oorspronkelijke wetten en regels. ,,Voor thuiswerkende grensarbei ders betekent dit dat zij mogelijk geen recht meer hebben op hypo theekrenteaftrek en andere regelin gen krijgen voor pensioen, ziekte kosten ofkinderbijslag. Voor werk gevers levert dit veel administratie op. In Nederland gaat het om zeker 80.000 mensen die in België of Duitsland wonen en hier werken." - Frank Balkenende PC ZATERDAG 21 MEI 2022 tuin. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 31