Droomspeeltuin wordt werkelijkheid Vier opvallende dingen die komende vier jaar op de agenda staan in Hulst 6 Wat gaat er de komende vier jaar gebeuren in Hulst? Dat staat in het bestuursakkoord van coalitiepartijen Algemeen Belang Groot Hulst, CDA, Groot Hontenisse-Hulst en VVD. De nieuwe Hulster gemeenteraad mag er volgende week haar mening over geven. Wat valt er op? In Kloosterzande moet zoals ge pland een nieuwe brandweerka zerne komen. In Vogelwaarde moet ook een nieuwe kazerne worden gebouwd en de langver wachte randweg moet er de ko mende vier jaar gestalte krijgen. Ook hoog op de agenda: een plan en opknapbeurt voor de haven in Walsoorden. In Zandberg en op de Lageweg in Ossenisse staan ook reconstructies en herinrichtingen op de agenda. In Hulst zelf moet de schep meermaals de grond in. Kruising het Scharnier (oftewel de Knossel), de Gentsestraat, Glacis- weg, Absdaalseweg, Steenstraat, Truffinoweg en Grote Markt wor den allemaal aangepakt. De pro vincie gaat aan de slag met de we gen door Kuitaart en Kapelle- brug. Onveilige verkeerssituaties worden ook bekeken, in woonge bieden worden dertigkilometer- zones ingericht waar ook zal wor den gehandhaafd. De parkeerpro blemen bij woonzorglocatie De Blaauwe Hoeve staan ook op de agenda. Hulst wordt de komende jaren nog meer gepromoot als fietsge meente. Met het wereldkampioen schap veldrijden in 2026 in het vooruitzicht, is dat hét moment om Hulst als fietswalhalla op de kaart te zetten. Hulst moet voor- bereid zijn op het evenement en de toestroom van fietsfanaten, is het idee. Er wordt gedacht aan onthaalpoorten, deelfietsen, huur- fietsen, laadvoorzieningen voor elektrische fietsen en aantrekke lijke rustplekken. Ook komen er meer mountainbikeroutes en een bikepark. Er wordt onderzocht of er een centrale fietsenstalling kan komen in de binnenstad van Hulst. Ook wil Hulst het gebruik van (elektrisch) fietsverkeer sti muleren, samen met het water schap en de provincie. In het ver lengde daarvan, en met het oog op duurzaamheid, worden deelfiet- sen en -auto's aangemoedigd. Ook wandelaars komen aan hun trek ken, er wordt gekeken naar een verdere uitbreiding van de be staande wandelroutes. Naast de wens om een fietsge meente te worden, zet Hulst op andere vlakken nadrukkelijk in op toerisme. Er wordt onderzoek ge daan naar een opwaardering van C Naast de wens om een fietsgemeente te worden, zet Hulst op andere vlakken nadrukkelijk in op toerisme zwembad Reynaertland en een buitenzwembad in Hulst. Het zwembad in Kloosterzande blijft ook gewoon open. De strandjes in Walsoorden, Perkpolder en Osse- nisse moeten verhoogd worden en kwalitatief beter. De haventjes verdienen ook meer aandacht, die moeten opgenomen worden in Grenspark Groot Saeftinghe. Nieuwe (water)vervoersconcepten worden onderzocht, er wordt ge keken hoe Hulst kan profiteren van de haven van Antwerpen en of er behoefte is aan een betere OV-verbinding tussen Hulst en Linkeroever. De coalitie denkt aan een Kennis centrum voor Grenspark Groot Saeftinghe. Onderzoek naar wa terbeschikbaarheid, waterkwali teit en toekomstbestendige natuur zouden daar belangrijke onderde len van vormen. Lokale onderne mers, (hoge)scholen en universi teit kunnen hun krachten bunde len en van Hulst een proeftuin maken. Daarnaast worden er ein delijk stappen gezet in het samen stellen van een gemeentelijke mo numentenlijst. Het Cuypersge- nootschap hamert er al jaren op. Bijzondere bouwwerken die geen Rijksmonument zijn, kunnen in theorie namelijk gesloopt worden. Hulst wil in overleg met eigenaren van panden. Een beetje stil en verlegen was ze er wel van geworden. Samen met de wethouder en Ralph van Dijk, di recteur van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen mocht zij maandag het zwarte doek bij het bouwbord wegtrekken. De hele school stond te kijken. ,,Zo blij mee dat ik allemaal vlin ders in mijn buik voel", grinnikt Amira. De tienjarige leerling van basisschool De Statie stond aan de wieg van de speeltuin. ,,Het is echt heel precies wat ik zelfvind. De hoge torenglijbaan, de schommels en de kabelbaan. Het staat er allemaal op." Het enige dat ontbreekt op het bord is de boom hut die Amira wenste. Die komt er helaas niet, hoewel er een paar pla tanen op het veld staan die stevig genoeg lijken. Wethouder Sonja Suij zou er best aan willen maar heeft ook rekening te houden met bezorgde ouders en een boomhut, hoog in een boom is toch echt te ge vaarlijk. ,,De kinderen hebben écht mee gewerkt, al vanaf het begin", be zweert Suij. ,,In september hebben de kinderen de eerste tekeningen gemaakt. Je kunt best uitleggen dat bijvoorbeeld een achtbaan niet rea listisch is. Verder hebben we echt gekeken wat de kinderen zelf wil den." Soepeler regels Woongoed Zeeuws-Vlaanderen neemt een deel van de kosten voor zijn rekening. Directeur Ralph van Dijk is blij dat het weer mag. ,,We mochten dat niet meer doen. De re gels stelden dat we ons geld alleen maar mochten gebruiken voor het bouwen en verhuren van wonin gen." De regels zijn versoepeld. ,,Een speeltuin is toch ook belang rijk voor een wijk?" WOENSDAG 18 MEI 2022 VL Fietswalhalla op komst Hulst wordt de komende vier jaar nog meer gepromoot als fietsgemeente. foto frank peters Sophie Stockman Hulst 1. Er wordt heel wat gebouwd, aangelegd of heringericht 2. Fietsers boffen de komende vier jaar 3. Toeristen (en inwoners) kun nen nog meer gaan ondernemen 4. Hulst heeft opvallende en am bitieuze plannen SAS VAN GENT Wat Amira droomde wordt wer kelijkheid. Over een paar maan den kunnen de kinderen uit Sas van Gent spelen in de speeltuin die zij droomde. - Guido van der Heijden Samen met wethouder Sonja Suij en Woongoed-directeur Ralph van Dijk poseert Amira voor het bouwbord. Volgens de planning is de droomspeeltuin op 1 augustus realiteit. foto guido van der heijden '\wnc-fj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 69