'Droom voor een veilinghuis' 'Ik mag mijn handjes dicht knijpen' Onbekende Hofker Als Rusland export Oekraïne blijft blokkeren, dreigt hongersnood JOL Vandaag bij deze krant De overvolle Oekraïense graansilo's baren de wereld steeds meer zorgen. Vanuit Europa wordt met man en macht gewerkt aan meer export over land, nu Rusland de Zwarte Zee blijft blokkeren. Zeker 20 miljoen ton Oekraïens graan ligt te wachten om naar bij voorbeeld Egypte, Indonesië en Pakistan te worden vervoerd. Rus land blokkeert de export via de Oe- kraïense havens aan de Zwarte Zee. Wereldwijd heerst grote bezorgd heid over de gevolgen. Het tekort aan graan en de fors hogere prijzen kunnen tot hongersnood bij mil joenen mensen leiden, waarschu wen de Verenigde Naties. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wees de Russische presi dent Vladimir Poetin gisteren in een telefoongesprek op zijn verant woordelijkheid voor de mondiale voedselsituatie. Toch is er weinig hoop dat Poetin graanexport via de Zwarte Zee alsnog zal toestaan. „Rusland heeft daar totaal geen be lang bij'', zegt militair expert en oud-commandant Landstrijd krachten Mart de Kruif. Kees Huizinga, een Nederlandse boer die een groot bedrijfin Oekra- ine heeft, zegt dat het Westen alles op alles moet zetten om het graan dan maar over land weg te krijgen. ,,Oekraïense boeren hebben het Rusland heeft totaal geen belang bij de graanexport via de Zwarte Zee geld nodig om diesel te kopen, en om volgend jaar opnieuw te kun nen zaaien. De situatie wordt steeds nijpender.'' Vanuit de EU wordt met man en macht gewerkt om een deel van het Oekraïense graan via het Euro pese vasteland richting het Mid den-Oosten, Afrika en Azië te ex porteren. Over de weg en per spoor zouden miljoenen tonnen naar ha vens in Bulgarije, Roemenië, Polen en de Baltische staten moeten wor den gebracht. Maar er zijn veel lo gistieke problemen - zo verschilt de spoorbreedte in Oekraïne van die in de rest van Europa - en de wachtrijen bij de grens zijn ellen lang. Nieuwsmedia Prijs €4,10 zJ Molmcs'êfcn voor heel Ned criant 'De sleutel voor gezond eten is plannen' Waarom je minder proeft in een vliegtuig Het is lente! Zoek de liefde met deze apps p Minder afval: maak je eigen compost/ C0RN4L0 MjU "^eATBlEKTKAM Minder afval: maak je eigen compost 'De sleutel voor Wielrenner Mi lan Vader maakt grote stappen in herstel van val ZEELAND 12 Na het schilderij van Willem Gerard Hofker (1902-1981) dat het Zeeuws Veilinghuis een half jaar geleden veilde, staat er komende dins dag opnieuw een werk van Hof ker op de veilingtafel, een tot dusver onbekend werk zelfs: Balische zusjes op 't tempel feest (1940). René de Visser (foto) van het veilinghuis is opgetogen. ,,Ik krijg meer dere keren per jaar valse Hofkers aangeboden, maar deze is echt. Het was totaal on bekend. Dit is dus echt een ont dekking." Het vorige werk van Hofker bracht 590.000 euro op. ZEELAND 2 FOTO LEX DE MEESTER Graan in silo's kan nergens heen Chris van Mersbergen Rotterdam/Kiev - Mart de Kruif, oud commandant Landstrijdkrachten P11 Weeroverzicht lange termijn: P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1