S H Blauwe vlag zal weer wapperen in Cadzand-Bad De Tweemaster-Kameleon: school 2 Ging het pas mis tijdens de bouw? Of was de tekening al fout? Architect Eefje Rikhof van de nieuwe Tweemaster Kameleon in Oost-Souburg, die 180 graden gedraaid blijkt te zijn, vindt het ook een raadsel. „Had iemand maar naar onze tekeningen gekeken." Nee, met PFAS had het vlagloze jaar niks te maken. ,,Dat kan puur een geval letje pech zijn", ver telt Erik van Dijk na mens Blauwe Vlag Nederland. „Vroe ger zat alle straataf- voer op de riolering aangesloten, tegen woordig gaat alles rechtstreeks naar zee. Als je dan in een droge periode zit, drijven alle uit werpselen van die ren zo de zee in. Als wij dan net een be monstering doen, ben je de pineut." Maar dit jaar zit het dus goed en kan Cadzand-Bad de Blauwe Vlag weer in ontvangst nemen. Net als Renesse, Re- tranchement, Vlis- singen, Vrouwen polder en al die an dere Zeeuwse stran den waar de Blauwe Vlag zo'n beetje standaard wappert. De jachthaven van Kortgene krijgt zelfs nog een Groene Wimpel voor alle inspanningen op het gebied van duur zaamheid. De jacht haven van Kamper land mist 'm dit jaar, maar dat is puur omdat ze er daar geen hebben aange vraagd. In zee geloosd Verder zijn er geen verrassingen in Zee land. In heel Neder land niet, zegt Van Dijk. Behalve dan in de monding van het Noordzeekanaal bij IJmuiden. ,,Daar hebben we een paar jaar last gehad van mindere waterkwa liteit. Dat kan te ma ken hebben gehad met schepen die voor de kust lagen te wachten, in het be gin van de Co- vid-periode. Die toi letten worden zo in de Noordzee ge stort." Of natuurlijk hevige regenbuien, waarbij er veel vuil vanaf de kant in het water terecht kan komen met overge stroomde riolen tot gevolg. Van Dijk: ,,Ook weer een ge valletje pech. Net als in Cadzand vorig jaar." PZC.NL Oekraiënse band GO_A op Vestrock Man (88) overleden bij botsing Want dat wil Eefje Rikhof van Rot huizen Architecten en Adviseurs wel benadrukken: ,,Wij doen alleen de esthetische begeleiding in relatie tot ons ontwerp. Op verzoek van de gemeente Vlissingen liggen de technische uitwerking van ons ont werp, de bouwtekeningen en de uitvoering in handen van de aanne mer." Dus de verantwoordelijkheid voor zowel de tekeningen als de uit voering ligt daar, bij Buko? ,,Abso- luut." Rikhof heeft het ontwerp ge maakt voor de school en bijbeho rende kinderopvang. Hoe het ge- bouw eruit gaat zien, is te zien op schetsen die de gemeente Vlissin- gen eerder openbaar maakte. Daarom vindt de architect de blun der met de fundering zo onbegrij pelijk. ,,Had iemand maar naar onze tekeningen gekeken. Dan had je ge zien hoe het gebouw in de ruimte moet komen." Stalen skelet Bernard Vercouteren van den Berge, docent aan de opleiding bouwkunde aan de HZ, snapt er ook niks van. ,,Het ontwerp van de architect laat zien hoe het gebouw op de kavel moet komen. Op een bouwtekening staat altijd een pijl naar het noorden. De aannemer heeft het bestek en daarna gaan de heipalen de grond in, wordt het be ton gestort. Het stalen skelet en de vloeren staan er zelfs al. Ze waren echt heel ver. Iemand heeft gigan tisch zitten slapen." Een bouwdirectie ziet toe op de voortgang, legt hij uit. ,,Eén ofmeer keren per week is er overleg, bekij ken ze de tekeningen en lopen een rondje. De opdrachtgever heeft meestal de leiding. Dat kan in dit geval de gemeente zijn, of die be steedt dat bij gebrek aan tijd of mensen uit aan een bureau." Vlis- singen laat de bouwdirectie inder daad door iemand anders doen, be vestigt een woordvoerster. Toch heeft daarbij niemand de VRIJDAG 13 MEI 2022 PC Zeeland kleurt ook deze zomer weer lekker blauw. foto blauwe vlaggen nederland Cadzand-Bad kan opgelucht adem halen: de blauwe vlag, die het vorig jaar verloor, wap pert binnenkort weer op de boule vard. Het zwem water is weer uit stekend. Laat die Badegaste maar komen! - Wendy Wagenmakers WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik ben blij dat Vandaag In side terugkeert (2171 reacties) HULST De Oekraïense band GO_A komt naar Vestrock. De band werd vorig jaar vijfde op het Eurovisie Songfesti val. GO_A brengt een mix van tra ditionele volkmu- ziek en heden daagse elektro nica. Verder tre den ook de winnaars van de Vestrock Rally op: de lokale dj Jacknowledge en punkrock band HendHe- ving. Op het ter rein staat een 22 meter hoge groene energie toren, met een podium dat wordt aangedre ven door wind en zonne-ener- gie en waterstof. Dit podium doet zes Europese festivals aan. Eens Oneens Nieuwe stelling: Geschenkwoningen moeten behouden blijven OUD-VOSSEMEER Een 88-jarige automobilist uit Sint-Annaland is gistermiddag overleden na een ongeluk op de Kreekweg bij Oud-Vossemeer. De man reed rond 12.10 uur uit de richting van Nieuw-Vosse- meer en botste, vermoedelijk door een inhaal manoeuvre, met zijn auto op een tractor. Een deel van de trekker boorde zich door de voorruit van de auto die vast kwam te zitten. Een traumaheli kopter en de brandweer wer den opgeroepen. De automobilist bezweek later in het Erasmuszie- kenhuis in Rot terdam aan zijn verwondingen. Eefje Rikhof van Rothuizen Architecten en Adviseurs heeft het ontwerp gemaakt voor het IKC Tweemas ter-Kameleon in Oost-Souburg. foto rothuizen architecten en adviseurs 'Iemand heeft gigantisch zitten slapen' Maurits Sep Oost-Souburg itewtec is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30