M Absurd drukke koeiendans bij Schellach V Te weinig tijd voor promotie en te mooi weer Belle en het Beest in Middelburg Magisch sprookje nu gebracht als familiemusical Slecht nieuws voor Hiep Nguyen Voetballer zit weer met zware knieblessure De situatie in de Zeeuwse theaters is nog niet zoals vóór corona. Het bezoek blijft achter. Maar van paniek of wanhoop is (nog) geen sprake. Al doet het wel pijn. Sinds een aantal maanden 'mag' al les weer. In de Zeeuwse theaters kan elke stoel weer 'gewoon' ver kocht worden. Maar toch. ,,Het is dramatisch", zegt Jacques Boon man van Podium Reimerswaal. ,,Het is ook landelijk een probleem, maar dat is een schrale troost." De afgelopen tijd verkocht Boon man slechts 28 kaarten voor het op treden van Kirsten van Teijn ('hart stikke veel talent en een geweldige zangeres'), maar 37 stoelen voor Lisse Knaapen met de voorstelling Solo Stories over het aangrijpende boek van Karin Bloemen. ,,Het zijn aantallen, die ik jaren niet heb ge zien. Het zit denk ik nog niet in het systeem van de mensen dat het the ater weer open is. En het is ook veel te mooi weer. De eerste voorstellin gen na heropening was het gewoon triest om te zien hoeveel bezoekers er waren." Cabaretier Ronald Goe- demondt trad dan weer wel op in een uitverkochte zaal, maar voor Marc-Marie Huijbregts waren nog voldoende kaarten beschikbaar. Echt wennen ,,We merkten in het begin wel dat het voor iedereen écht wennen was. Toen alles weer kon, hebben we heel weinig kaarten verkocht", zegt Valerie Lievens. Zij is bij Zeel andtheaters (De Mythe in Goes, Scheldetheater in Terneuzen en de Schouwburg in Middelburg) ver antwoordelijk voor de programme ring. ,,We misten een hele cyclus We hadden de hoop dat we het stuwmeer aan voorstellingen konden inhalen van voorbereiding, promotie en voorverkoop." Theaters aan Zee met podia in Rit- them, Heinkenszand, Zierikzee en Renesse spreekt van een grillig sei zoen wat betreft de belangstelling voor de verschillende voorstellin gen. ,,Nadat er geen beperkende maatregelen meer waren, hadden we de hoop dat we hard konden gaan werken aan het inhalen van een stuwmeer aan voorstellingen, die sinds de start van de pandemie in maart 2020 waren gecanceld", zegt Peter de Neef. Maar het pakte anders uit bij The aters aan Zee. Bekende namen en concerten verkopen nog steeds goed, maar voorstellingen met nieuwe namen en aanstormende talenten verlopen op dit moment moeizaam. Aan de andere kant heeft De Neef te maken met wacht lijsten bij uitverkochte voorstellin gen van vaak populaire artiesten. Lachen Het geluid dat theaterbezoekers kiezen voor 'grote namen' valt ook op te tekenen in Terneuzen. ,,Nieuw talent heeft het moeilijk", bevestigt Lievens. Zij denkt ook dat mensen - na de sombere periode van corona - vaak kiezen voor voorstelling waar wat te lachen valt. ,,En dan kom je vanzelf uit bij de grote namen. Die verkopen zichzelf." Een nieuw ge geven is ook, aldus Theaters aan Zee, dat mensen op het allerlaatste moment kaarten willen annuleren, omdat ze bijvoorbeeld ziek zijn. Wat een oorzaak kan zijn voor de stroeve kaartverkoop, is dat er wei nig tijd zat tussen het moment van heropening en de verkoop van kaartjes. Normaal gesproken begin nen theaters al maanden van tevo ren reclame te maken. Dat kon nu niet, omdat de theaterwereld lange tijd niet wist wanneer alle corona maatregelen overboord gegooid zouden worden. De Zeeuwse theaterwereld hoopt dat Zeeuwen haar weer weten te vinden na de zomer. ,,Ik zie het niet somber in", zegt Lievens. Afhanke lijk van het verloop van de oorlog in Oekraïne en het al dan niet oplaaien van het coronavirus, ziet Theaters aan Zee het nieuwe seizoen 'voor zichtig hoopvol' tegemoet. m Zeeland Tachtig melkkoeien van kaas boerderij Schellach weten niet wat ze zien vrijdagochtend. Ze gaan voor het eerst dit jaar de stal uit. En er staat een lint van honderden meters mensen naast de wei. De koeien rennen, draven en dansen, hebben nau welijks tijd om vers gras te gra zen. Niels Mesu, 'manusje van alles' bij Kaasboerderij Schel lach, lacht. ,,Het is absurd druk deze koeiendans, de aanloop van bezoekers is echt bizar." Koeiendans-liefhebbers kunnen vanochtend in de herkansing in Aagtekerke. Om 11.00 uur gaan de koeien bij melkveebedrijf Oosterzicht aan de Klooster- weg de wei in. MIDDELBURG FOTO DIRK-JAN GJELTEMA CZEELAND 10 CZEELAND15 Theaterbezoek blijft achter Ab van der Sluis Terneuzen - Peter de Neef, theaterdirecteur G Peter de Neef van Theaters aan Zee ziet wachtlijsten bij bekende artiesten en moeizame ver koop bij min der bekende talenten. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29