Staatsbosbeheer wil meedenken over crossen in de bossen 7 Dit kunt u de komende jaren verwachten in de gemeente Terneuzen De nieuwe bestuurders van de gemeente Terneuzen zijn eruit: er ligt een bestuursakkoord. Daar staat heel veel in, maar wat valt er op voor de komende vier jaren? Het bestuursakkoord is bereikt tus sen de partijen TOP/Gemeentebe langen, VVD, CDA, PvdA en GroenLinks. Zij gaan de gemeente de komende jaren besturen met vijf wethouders. Tijdens de onderhan delingen over het akkoord is het een kwestie van geven en nemen; niet alles wat een partij in verkiezings tijd voor ogen had, kan waarheid worden. Simpelweg omdat de an dere partij er heel anders over kan denken. Maar welke kant gaan ze dan wel samen op? Wonen en leefbaarheid Op het gebied van wonen wil Ter- neuzen meer aandacht voor de huisvesting van jongeren, starters, senioren en eenpersoonshuishou dens. Niet alleen in de steden, maar juist ook in de dorpen. Speciale aan dacht is er voor de binnenstad van Terneuzen, waar veel meer een mix van wonen, winkelen en recreëren moet komen. Daarnaast wordt ook ingezet op verbetering van het goederen- spoor tussen Gent en Terneuzen. Het kabinet besloot onlangs hier 105 miljoen euro voor uit te trek ken. Als het aan Terneuzen ligt, komt er over dit spoor ook een ver binding voor personenvervoer tus sen beide steden. Over verbindin gen gesproken; ook van het veelbe sproken doortrekken van de Laan van Othene, om de grootste woon wijk van Terneuzen aan te sluiten op de provinciale weg, moet het de komende tijd maar eens gaan ko men. Zorg en gezondheid Minima in Terneuzen moeten makkelijker gebruik kunnen ma ken van (sport)voorzieningen, on- der meer via het Jeugdfonds Sport en Cultuur en Volwassenenfonds Sport en Cultuur. Buurtsportcoa- ches moeten jongeren en volwasse nen stimuleren in beweging te ko men. Deze coaches kunnen een rol spelen in het voorkomen van soci ale problemen, verwachten de nieuwe gemeentebestuurders. Sa men met welzijnsorganisatie aan-z, het Sportpunt en sportverenigin gen in de gemeente worden activi teiten aangeboden. Jeugd en onderwijs Onder dit kopje staat in het be stuursakkoord een van de heetste hangijzers tijdens de verkiezingen: de nieuwbouw van het Lodewijk College. Eind dit jaar moet er dui- delijkheid zijn over de locatie. Hier lijkt de VVD de grootste concessie te hebben gedaan; de liberalen stel den een nieuwe school dicht bij het centrum van de stad voor, maar voor de ontwikkeling van de 'Cam pus Terneuzen' wordt nu nog bouw op twee locaties verkend: die van de huidige school aan de Zeldenrust- C Op het gebied van wonen wil Terneuzen meer aandacht voor de huisvesting van jongeren, starters en senioren laan én bij sportcentrum Vliegende Vaart. Bij de ontwikkeling van de Campus spelen ook Scalda, Zorg- Saam en het bedrijfsleven een rol. Klimaat en duurzaamheid Minder gas, meer groene elektrici teit; ook Terneuzen, met al zijn in dustrie, wacht een grote opgave als het om het klimaat gaat. Maar niet ten koste van alles: bestaande land bouwgrond (geen zonnepanelen) en uitzicht (geen grote windmo lens) zijn heilig. De aanleg van een restwarmtenet door de Kanaalzone staat hoog op het lijstje van het ge meentebestuur. Economie Zeeuws-Vlaanderen wil groeien van de huidige 105.000 naar 125.000 inwoners. Daar zijn huizen en vooral ook banen voor nodig. Werk gevers hebben nu al moeite om mensen te vinden, dus zullen die van buiten de regio moeten komen. Terneuzen zet daarom in op extra woningen, toegankelijk en kwalita tief goed (internationaal) onder wijs en een vestigingsklimaat dat zo prettig is, dat tijdelijke arbeids krachten hier definitief willen blij - ven. Tunnel Het opheffen van de tol voor de Westerscheldetunnel zou daarbij kunnen helpen; het gemeentebe stuur ziet die als een onrechtvaar dige barrière voor de arbeidsmarkt. Er zijn vergevorderde plannen ach ter de hockeyvelden aan de Witte- brugstraat een openbaar bikepark aan te leggen. Daarmee gaat een vu rige wens van avontuurlijke fiets- liefhebbers en wethouder Jean Paul Hageman in vervulling: een eigen terrein vol hindernissen en uitda gingen. Staatsbosbeheer (SBB) kan zich vinden in het plan, maar wil graag meedenken over manieren om te voorkomen dat mountain- bikers uiteindelijk ook het naastge legen Zoetevaartbos gaan verken nen. Boswachter Stijn Steurrijs: ,,Er ligt wat dat betreft al extra druk op de bossen. Zeker sinds corona. De vraag is ofhet bos die mogelijke ex tra belasting aankan en of wande laars er wel op zitten te wachten." Met de aanleg van het bikepark, is er voor mountainbikers geen ex cuus meer te gaan fietsen over de Liniedijk in Hulst. Daar wordt al ja ren over geklaagd. Maar het pro bleem kan zich verplaatsen naar het Zoetevaartbos, het stadsbos van Hulst. Er zijn veel wandelaars in het natuurgebied te vinden, vooral uit de achtergelegen wijk Groote Kreek. Die wijk wordt uitgebreid, dus er zullen ook meer bezoekers aan het bos bijkomen. Nu al zijn er soms confrontaties tussen wande laars en mountainbikers. Ook leven er enkele reeën in het bos en wordt er af en toe de zeldzame levendba- rende hagedis gezien. Zoetevaartbos In het bos ligt al jaren een moun tainbikepad, maar dat is allerminst een hindernisbaan. Het pad ver bindt slechts meerdere fietsroutes met elkaar. Bikers hebben het bos aan de Wittebrugstraat nog niet massaal ontdekt, maar die kans zit er wel in als het openbaar bikepark Niet alle wandelaars vinden het prettig fietsers tegen te komen op hun pad klaar is. Steurrijs: ,,De dieren zoeken dan een andere plek, maar niet alle wandelaars vinden het prettig fiet sers tegen te komen op hun pad." Staatsbosbeheer wil daarom graag betrokken worden bij de be sluitvorming rond het bikepark. ,,Als we pas kunnen optreden als het misgaat tussen wandelaars en fietsers, dan zijn we al te laat. Liever maken we vooraf afspraken." Ook wijkraad Hulst-Zuid hoopt als ge sprekspartner aan te kunnen schui ven. ,,Behalve de beoogde locatie, een aantal landbouwpercelen ach ter de hockeyvelden, weten we nog weinig concreet." Als de verwerving van de beno digde gronden vlot verloopt, hoopt de gemeente Hulst volgend jaar met de aanleg van het bikepark te kunnen starten. Het verloop van het parcours, inclusiefde aan te leg gen hindernissen, wordt uitge dacht samen met het Zeeuwse All Terrain Bike-team Xtreme. VL WOENSDAG 4 MEI 2022 Bestuursakkoord bereikt Raymond de Frel Terneuzen In het bestuursakkoord is er speciale aandacht voor de binnenstad van Terneuzen, waar veel meer een mix van wonen, winkelen en re creëren moet komen. foto raymond de frel Wat als de gebruikers van het toekomstige Hulster bikepark uitgekeken zijn op dat parcours en ze wandelaars in het aan grenzende Zoetevaartbos van de sokken gaan rijden? Staats bosbeheer wil bij het plan be trokken worden. - Stijn Steurrijs, boswachter - Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 54