Noor Dekker gaat met een kekke fiets naar het WK XL 13 dat soort dingen even voor lange tijd aan de slag gaan. Uiteindelijk wil je zo efficiënt mogelijk liften, zodat je geen krachtlekken hebt. Bij bijvoorbeeld de squat moet je zorgen dat de 'bar' waar de gewichten aan hangen precies boven je mid denvoet blijft. Bij mij schuift-ie nu juist naar voren. Dat kost onnodig veel kracht. Binnen een maand heb je die fout er niet uit, daar heb je echt meer tijd voor nodig. Je gaat dan zo'n nieuwe tech niek aanleren met wat lagere gewichten en bouwt het daarna weer langzaam op." Van Rooijen, die per week vier keer twee uur traint en zelf in middels ook parttime coach is bij Bell Coaching, zou het mooi vinden om uiteindelijk een keer het EK te halen. Maar om daaraan deel te mogen ne men, moet ze nog een stuk meer kunnen tillen. „Mis schien kost me dat nog vijf jaar. Dat is niet erg. Ik vind dit een heel mooie sport en ik wil er sowieso nog een lang mee doorgaan. Powerliften: drie disciplines ZILVER OP HET NK ,,Wat een ding, zeg. Zo gaaf!" De eerste blik van atlete Noor Dekker op haar nieuwe mountainbike is te omschrijven als verliefd. Bij Fixabike in Renesse stond in voorbereiding op haar WK crossduatlon in Roemenië een kekke fiets voor haar klaar. Een op maat gemaakte, lichte fiets is een weelde voor Dekker. Nog niet zo heel lang geleden stapte ze voor het eerst een wedstrijd mountainbike op. Dat de atlete uit Serooskerke (Walcheren) kon hardlopen, is breed bekend. Zo liep ze onlangs nog in de Oranje- muidenloop iedereen op een hoopje. Ze eindigde op een tweede plaats overall, na 9,6 kilometer (33.08 minuten). Alleen haar trai ner Wouter Verstraate moest ze toen voor zich dulden. Verstraate was het ook die haar richting de fiets praatte. Mede ingegeven door enkele blessures die ze opliep bij het hardlopen. Via oud-coureur Patrick Tolhoek kwam ze op idee om ook aan een mountainbike wedstrijd mee te doen. Trainer Verstraate liet Dekker begin maart een wedstrijdje run- bike-run rijden. ,,Ik wist toen he lemaal niet dat dat ook een kwali ficatiewedstrijd voor het WK was", vertelt Dekker. ,,Ik won en had een poosje later bondscoach Armand van der Smissen aan de lijn. Of ik kon meedoen op het we reldkampioenschap in juni dit jaar. Ik reed die wedstrijd op een tweedehands mountainbike, die ik zelf had aangeschaft." Raceday Bij toeval kwam Dekker later bij een oefenrit op het mountain bikeparkoers in Westenschouwen de Zierikzeese atleet Archie Staal tegen. ,,Moet jij op dat ding naar het WK toe? Die vraag stelde ik haar op de parkeerplaats. Dat kan toch niet? ik bracht haar in contact met goede fietsenmakers. Echte professionals. Mike Vanderschae- ghe van Fixabike heeft deze fiets ontworpen in samenwerking met zijn baas Niels Boekelo. Daar is dit mooie exemplaar uitgekomen", wijst Staal op de witte mountain bike van het nieuwe huismerk van Boekelo, Raceday. ,,Samen met mijn broer ga ik dit nieuwe merk in de schijnwerpers zetten. Door sponsoring aan Dekker krijgen we nu al meer bekendheid", vertelt Boekelo tussen de dagelijkse werkzaamheden door. De fiets weegt slechts 9 kilo en is bijna volledig van carbon. Op die parkeerplaats in Westen- schouwen is het balletj e tussen de atlete en professionele fietsenma kers gaan rollen. ,,Als het aan Noor ligt, rijdt ze er direct mee terug naar huis in Serooskerke", lacht vader Wim Dekker. ,,Dat ze nu qua materiaal ook professionals kan raadplegen, is een hele stap vooruit. Hoeft ze niet meer alles Je moet mij juist afremmen, anders zit ik heel de dag op dit mooie ding zelf op YouTube op te zoeken. Mijn vrouw en ik gaan met haar mee naar het WK. Ik zal dan net als Adrie van der Poel met een band omhoog ergens langs het parkoers gaan staan." Hoe groot de kans op resultaten voor Dekker op het wereldkampi oenschap zijn, durft ze zelf niet goed in te schatten. ,,Waar ik nu sta, weet ik niet precies. Voor mij is bijna alles op de duatlon nog nieuw. Uiteraard ga ik zo goed mogelijk mijn best doen. Van mijn trainer heb ik trainingssche ma's gekregen voor welke inter vallen ik op welk dagdeel moet doen. Voor zowel hardlopen als op de mountainbike. Die schema's zijn er niet om mij te motiveren. Je moet mij juist afremmen, anders zit ik heel de dag op dit mooie ding", zegt Dekker lachend. Ze kan niet wachten tot de praatjes en plaatjes voorbij zijn. Dan kan ze eindelijk op haar nieuwe fiets stappen. RENESSE Petra van Rooijen is blij met haar tweede plaats op het NK. FOTOSBD NEDERLAND Powerliften bestaat uit drie onderdelen: squat, bench press en deadlift. Bij wed strijden zijn de sporters inge deeld in ge- wichtsklasses en krijg je voor alle drie discipli nes drie pogingen, waarbij de beste telt. Die drie resulta ten worden bij elkaar opgeteld. Squat: Je staat rechtop met de halter op de achter kant van je schouders. Daarna hurk je en zorg je dat de bovenbenen dieper zijn dan horizontaal. Daarna pro beer je weer omhoog te ko men. Bench press: Je ligt op een bank en houdt een halter met gestrekte ar men boven je. Vervolgens laat je 'm zakken tot-ie stilligt op je borst en duwt hem daarna weer om hoog. Deadlift: Je staat ach ter je halter, die op de grond ligt, en pakt hem beet. Daarna probeer je 'm op te tillen tot je weer rechtop staat. De halter hangt dan ongeveer ter hoogte van je bovenbenen. GO ZATERDAG 30 APRIL 2022 RITION - Noor Dekker - Gerrit van Loon Saw*1""; Noor Dekker krijgt een lichtgewicht mountainbike. Mike Van- derschaeghe (links), Niels Boekelo (tweede van rechts) en Archie Staal (rechts) hebben dat mogelijk gemaakt. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41