Hulde aan gedecoreerden c Steden hanteren alcoholregels voor Koningsdag JOL Walcheren lintjesregen koninklijk onderscheiden. De lintjes zijn uitgereikt in de gemeente Borsele, tijd voor de muzikale hulde. Het koor van de klederdrachtgroep Mooi Zeeland zingt in de Bonifaciuskerk in Kwadendamme het Zeeuws Volkslied. In totaal werden gisteren 102 Zeeuwen tijdens de traditionele Gemeenten maken zich op voor de eerste 'normale' Koningsdag sinds twee jaar. Om excessen met dronken feestvierders te voorkomen, gelden in diverse grote steden strenge alcoholregels. Amsterdam, dat vandaag honderddui zenden feestvierders verwacht, heeft de 'i-blikje-bier' regel ingesteld. Mensen mogen met slechts één blikje of flesje bier over straat lopen. In hoofdstedelijke supermarkten en winkels is de verkoop van alcohol op Koningsdag verder tot één biertje beperkt. Groningen en Eindhoven doen tijdens Koningsnacht en Koningsdag in het cen trum blikjes en flesjes bier in de ban. Drankverkoop in winkels is geheel ta boe. Arnhem heeft in de binnenstad een 'glasvrije' zone ingesteld, alleen plastic bekers zijn toegestaan. Met de i-blik je-bier regel probeert Amsterdam exces sen door overmatig alcoholgebruik tegen te gaan. ,,We willen voorkomen dat feest vierders complete kratten en trays bier met zich mee slepen", laat burgemeester Halsema via haar woordvoerder weten. ,,Dat gebeurde vroeger te vaak." Een thuistap of sixpack geldt volgens de ge meente als meerdere stuks. De regels waren er vóór corona vaak ook al, alleen zijn ze weggezakt bij feest vierders en ondernemers, stellen de ste den. Arnhem wijst erop dat glazen ge vaarlijk kunnen zijn. ,,Het meenemen en achterlaten van glazen door bezoekers veroorzaakt veel overlast en brengt risi co's met zich mee", aldus de gemeente. Wie toch met een glas loopt, ontvangt een boete. Het meenemen van drank is We willen voorkomen dat feestvierders complete kratten bier met zich meeslepen verder verboden in alle treinen van NS en regionale vervoerders en op stations. ,,Het verbod geldt op alle stations en in alle treinen", zegt NS-woordvoerster Ca- rola Belderbos. Vraag is hoe stevig de alcoholregels worden gecontroleerd. De Amsterdamse politie verwijst voor de naleving naar de gemeente. ,,Onze focus ligt tijdens Ko ningsdag op noodhulp, niet op alcohol controles", zegt Sara Tillart namens de politie-eenheid Amsterdam. ,,Wij ko men enkel bij excessen in actie." De gemeente meldt dat vooral winkels en supers gecontroleerd zullen worden, niet gewone bezoekers. ,,De verkoop aan banden leggen, is de sleutel bij het voor komen van drankmisbruik", zegt woord voerder Sebastiaan Meijer namens bur gemeester Halsema. ,,Met zoveel bezoe kers is er per definitie een tekort in de handhaving." De Nederlandse BOA bond noemt het een illusie dat boa's massaal feestvierders gaan aanspreken. ,,Dat gebeurt alleen als mensen met krat ten over straat lopen", zegt voorzitter Ruud Kuin. ,,Er zal ook niet op individu eel niveau gekeken worden of mensen drank in hun tas hebben." Halve finale Conference League Feyenoord ziet kansen tegen Olympique Marseille Nieuwsmedia Ik kijk erg uit naar Koningsdag' P4 C P2, Zeeland 6 t/m 9 ■OTO Katja van noort De limiet is echt een biertje per persoon David Bremmer Amsterdam - Woordvoerder Amsterdam C P22-23 woensdag 27 april 2022 16°c Weeroverzicht lange termijn: C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1