Voor de tweede keer getroffen door een grote brand 3 I ÊËÈSMÊSm hier. We vinden het leuk om dit te doen." Iets verderop vermaakt de 75-ja- rige Jan Hamelink de wandelaars met accordeonmuziek. De eigenaar van sfeertuin Ons Paradiesje heeft zijn terras ingericht voor een tus senstop, met water, thee, koffie en koeken als brandstofvoor de lopers. Hamelink: ,,Met de fietstocht Route 55 is het hier ook altijd druk, maar de drukste dag van het jaar beleven we tijdens de Wandelmarathon van Zeeuws-Vlaanderen." En dat gaat nog zeker een paar jaar zo door. De wandelmarathon, die zondag pas voor de tweede keer is gehouden, is volgens medeorga nisator Leo Kroon voor de komende vijf jaar vastgelegd. Met telkens exact dezelfde looprichting als de hardlopers op zaterdag. ,,In 2018 lie pen de wandelaars op zondag de omgekeerde richting, maar dat kost de organisatie te veel werk", zegt Kroon. ,,We zitten nu aan een maximum van 2000 wandelaars, maar we willen dat graag uitbrei den naar 2500." Carla van de Velde (72) en Victor Cox (80) zijn blij dat de Zeeuws- Vlaamse wandelmarathon een blij vertje is. ,,Het is niet zo zwaar als de Kustmarathon, maar ik heb onder weg over prachtige stukken gelo- Opgeven? Nee! Al moet het ik kruipend finishen pen. Schrijf dat maar op", zegt de Souburgse, die vandaag voor de eer ste keer meedoet. Vlissinger Cox was er ook in 2018 bij. De wandel maatjes bereiden zich samen voor op de Nijmeegse Vierdaagse. ,,Vol- gend jaar zijn we hier weer." Magrette (met zo'n 120 inwoners) is al jarenlang één van de sfeervolste plekken op het ruim 42 kilometer lange marathonparkoers tussen Hulst en Terneuzen. De 11-jarige Daan Colsen uit Hulst heeft zondag even de schoenen uitgedaan. De jonge Hulstenaar, die ook traint voor de Vierdaagse in Nijmegen, ge niet van de stemming. ,,Het is leuk om nu te lopen met al die mensen aan de kant. Véél leuker dan tijdens een training." Francien van der Velde uit Philip pine krijgt nauwelijks iets mee van de vrolijke sfeer. Met nog zo'n twaalf kilometer te gaan tot de fi nish, ligt ze gestrekt op een tafel bij de blarenpost in Magrette. ,,Ik heb er natuurlijk zelf voor gekozen om mee te doen, maar een beetje trai nen was wel verstandig geweest. Al na zeventien kilometer ging het zo", zegt ze over haar moeilijke loopje. „Opgeven? Nee! Al moet het ik kruipend finishen." Het stel runt een minicamping aan de Kruisweg in Mariekerke, een ge hucht vlakbij Meliskerke. Ze heb ben ook paarden, geiten en scha pen. In de nacht van zaterdag op zondag ging het mis in de schuur, waar onder meer veevoer lag opge slagen. ,,We hoorden iets vallen en dachten dat het inbrekers waren", vertelt Julia. Vanuit het slaapkamerraam zag ze even na half twee dat er brand woedde in hun nabijgelegen schuur. Het gebouw stond snel vol met rook en de vlammen grepen in een mum van tijd om zich heen. ,,We belden 112 en binnen tien mi nuten was de brandweer er", zegt Diederik, die nog heel snel twee au to's kon redden door ze te verplaat sen. De buurman haalde de hond uit de brandende schuur. Brandweerlieden konden alleen nog maar voorkomen dat de vlam men zouden overslaan naar de hui zen van Diederik en Julia en die van de buren. Rond 04.00 uur kon het sein 'brand meester' worden gege ven. ,,In 2015 hebben we ervaren hoe machtig vuur kan zijn", zegt Julia. Hun huis liep destijds forse schade op door een brand, die veroorzaakt werd in een Macbook-lader van nog geen jaar oud. ,,Na twintig minuten was het toen 1100 graden in huis, al les smolt weg door de hitte. We we ten daardoor dat je door de rook snel niks meer kunt zien en zuur stof snel op kan raken. Dat het dus heel gevaarlijk is om een brandend gebouw in te gaan. We hebben nu vooral geen onverstandige dingen gedaan." Schovel De schuurbrand van dit weekend is vermoedelijk veroorzaakt door een defect in de shovel, die in de schuur stond. ,,We dachten dat we dit nooit meer mee hoefden te maken", zegt Julia. ,,Dit verzin je toch niet? Dit is pure pech.'' PC MAANDAG 25 APRIL 2022 iSSSM G Inwoners van mm Margrette moe digen de wan- c I delaars aan. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE - Francien van der Velde De 11-jarige Daan Colsen (r) pauzeert in Margrette. Over de Wallen in Hulst. Zie ook pzc.nl/video MARIEKERKE Een grote brand, die in de nacht van zaterdag op zondag in Ma- riekerke een schuur verwoestte, is voor bewoners Diederik en Julia de tweede in zeven jaar tijd. ,,Dit verzin je toch niet? Het is pure pech." - Ope jswsMSHBNSMnp'C C ?».- w 1 £iï- t 1 - - - r": G Van de schuur bleef door de brand vrijwel niks over. FOTO ELDRIDGE PEN- TURY Zie ook pzc.nl/video - Eldridge Pentury

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23