'Man van de Manege' verkocht rijkunst 'Elftalzwerver' is nu kapstok van Goes Vandaag duel met Staphorst, maandag wacht Ter Leede 15 Jan Meijers 1942-2022 Jan Meijers runde jarenlang het manegebedrijf dat in 1966 was opgericht door zijn vader. Van af het begin was hij erbij be trokken en sinds 1985 runde hij het met zijn zus Lenie. Hij was directeur en vooral zichtbaar als instructeur voor iedereen die wilde leren paardrijden. Het bleef een familiebedrijf tot Jan Meijers in 2002 afscheid nam. Zijn manege was de eerste binnenaccommodatie in Zeel and en Jan Meijers hechtte grote waarde aan de kwaliteit van have en goed. De manege moest spic en span zijn en de instructeurs opgeleid, ook toen dat nog niet verplicht was. Want zonder kwalificatie 'is het onverant woord voor het dier', vond hij. Zijn hart lag vooral bij de dres suur. Hij wilde die in Zeeland naar een hoger plan brengen. Hij wist ook hoe. ,,Het is belangrijk om aan de basis te werken'', ver telde hij in een PZC-interview in 1991, ,,de paardensport zo toe gankelijk mogelijk maken. Uit een brede basis is het makkelij ker talenten te kweken.'' Practicus én romanticus. „Paardrijden is kunst'', vond hij. ,,Ik probeer die aan anderen over te brengen. Ik verkoop rijkunst.'' Dat Hoek dinsdag in blessuretijd een overwinning tegen Stedoco (3-3) nog uit handen gaf, zorgde voor chagrijn bij Gertjan Martens. Tijdens het paasweekend kan hij proberen het goede gevoel terug te krijgen. De derdedivisionist ontvangt Staphorst en gaat maandag op bezoek bij Ter Leede. Nadat Gertjan Martens in januari speler van Hoek was geworden, pakte hij met zijn nieuwe ploeg in zes duels zestien punten. Tegen Harkemase Boys viel de Belgische verdediger geblesseerd uit, maar in de vier duels die hij daarna miste bleefHoek ongeslagen. Vorig week end volgde, bij de rentree van Mar tens, tegen DVS'33 (4-0) pas de eer ste nederlaag van 2022. Hoek leek zich dinsdagavond in Hoornaar met een overwinning te herpakken maar stapte toch met een zuur ge voel het veld af. Martens kreeg na de late gelijk maker een gele kaart vanwege com mentaar op de leiding. ,,Ik was vooral boos op de grensrechter'', kijkt hij terug. ,,Hij stond niet op één lijn met onze verdediging. Toen die voorzet voor de 3-3 kwam, kon hij dus nooit met zekerheid zien of het buitenspel was. Daar wond ik me over op, ja.'' De ervaren Martens (33) baalde ook van de manier waarop Hoek nog de 3-3 slikte. ,,Daar was niet iedereen scherp. Als je in de slotfase in moet vallen, moet je dat wel zijn. Als we dan in de blessuretijd nog een goal tegen krijgen, dan kan ik daar behoorlijk kwaad over zijn.'' Een week geleden keerde Mar tens tegen DVS'33 terug in de basis. Na een uur werd hij gewisseld. ,,Dat was meer uit voorzorg'', legt de Belg uit. ,,Ik ben ook nu nog niet honderd procent fit. Tegen Harke- mase Boys moest ik er geblesseerd af en ik voel mijn knie nog steeds, als ik de bal op een bepaalde manier trap. Het zal nog wel even duren, maar ik kan er wel mee spelen. Dinsdag had ik in de tweede helft ook minder last.'' De oud-prof krijgt nu twee wed strijden voor de kiezen, in amper 48 uur tijd. ,,Voor mij valt het nu nog wel mee, omdat ik door mijn bles sure de afgelopen weken wat rust heb gehad. Maar voor een speler als Mo Jabar Zada moet het zwaar zijn. Hij speelt alles en zit nu ook in de Ik ben ook nu nog niet honderd procent fit. Maar ik kan er wel mee spelen ramadan.'' Voor de resterende tien duels voelt Martens geen enorme druk. ,,Het is goed dat we al veel punten hebben gepakt. Het is niet meer van 'moeten'. Natuurlijk wil len we graag meedoen om de derde periode, maar wij hebben geen al te brede selectie. Het is geen must, als je ziet waar we vandaan komen.'' Zeven tegengoals Als Hoek nog iets wil dit seizoen, dan zal het in defensief opzicht weer beter voor de dag moeten ko men. De laatste twee duels, met DVS'33 en Stedoco, leverden in to taal zeven tegengoals op. ,,Dat wa ren we niet gewend'', aldus Mar tens. ,,Er zijn wel aanwijsbare rede nen voor. Je speelt veel wedstrijden, jongens zitten wat minder fris en je moet door blessures ook met jon gens op andere posities spelen. Ik speel bijvoorbeeld graag met ie mand als Aaron Verwilligen, die vlak voor de verdediging enorm veel opruimt. Als hij er niet bij is, merk je dat echt.'' Over zijn toekomst als speler van Hoek kan Martens nog weinig kwijt. ,,Ik sta tot het eind van dit seizoen onder contract bij de club. Het seizoen is nog lang en ik ben ook niet iemand die heel snel be slist. Dit seizoen wil ik zo goed mo gelijk afmaken. Ik ben ook be nieuwd naar de ontwikkelingen richting het nieuwe seizoen. Blij ven de trainers? Daar is nog niets over bekend. En welke spelers ko men er nog bij? Want er moet nog wel wat gehaald worden. De basis kan, op Istvan Bakx na, in grote lij nen intact blijven. Dat is wel posi tief.'' Trainer Lorenzo Staelens kan dit weekend geen beroep doen op Grif fin de Vroe, Steven Smulder, Aaron Verwilligen en Fabian Wilson. Ro- ycel James trainde donderdag weer mee en kan op de bank plaatsne men. Alexander Embrechts, die dinsdag in de slotfase tegen Stedoco uitviel met problemen aan zijn kuit, verwacht zelf gewoon te kun nen spelen. Het cv van Francis Kabwe Manen- gela is er eentje waar je 'u' tegen zegt. Hij voetbalde bij Halsteren, Hoek en Kloetinge. De trainers van deze clubs zagen hem als een crea tieve buitenspeler. Mede door bles sureleed binnen de Goese selectie zwierfde aanvaller zo'n beetje door het halve elftal. De in Wemeldinge woonachtige voetballer was dit seizoen linksbui ten, rechtsbuiten, aanvallende mid denvelder, spits én rechtsback. ,,Dat was noodgedwongen'', zegt hij over de laatstgenoemde positie. Over de vele positiewisselingen is hij hel der. ,,Ik stond er niet van te kijken. Ik kan een multifunctionele speler zijn. Al is dit wel nieuw voor mij.'' De meeste voetballers willen graag vastigheid. Dat geldt in zeker mate ook voor de uit Kwaden- damme afkomstige aanvaller. ,,Uit- eindelijk wil ik me het liefst op één positie focussen. Maar bij een bles- suregolf moet een team zich aan passen. Ik ben dan de eerste die zonder klagen een andere rol op zich neemt.'' De laatste weken is Kabwe Ma- nengela centrumspits. Dit heeft niet alleen te maken met de lies blessure van Sylvio Hage, die ook dit weekend nog afwezig is. Ook met hem in de ploeg stond Kabwe Manengela in de spits en was Hage linksbuiten. ,,Wij voelen elkaar re delijk aan", stelt de eerstgenoemde. Kabwe Manengela is content met zijn nieuwe rol. ,,Het gaat soms heel goed en soms wat minder'', is hij eerlijk. ,,Af en toe pak ik mijn doel- puntjes mee. Dan wissel je als trai ner iemand minder snel. In deze fase van het seizoen heeft de ploeg vastigheid nodig.'' VL ZATERDAG 16 APRIL 2022 Hoeveel ruiters zou hij de fijne kneepjes van het vak hebben aangeleerd? Vele dui zenden zullen het er zijn ge weest. Jan Meijers was de drijvende kracht van ruiter- club Oranjezon en vooral van manege de Eendracht bij Vrouwenpolder. Op 79-jarige leeftijd is de 'Man van de Ma nege' overleden. Rudy Boogert Middelburg Martens wil defensieve zekerheid terug bij Hoek Barry van der Hooft Hoek G Gertjan Mar tens in actie voor Hoek. De centrale verde diger kwam in januari over van Knokke, speelde zich meteen in de basis maar j ji weet nog niet of hij volgend sei zoen nog steeds bij Hoek speelt. FOTO SJAAK VAN DER - Gertjan Martens (33) WEMELDINGE Met vier punten uit de laatste twee duels is Goes redelijk be gonnen aan de maand april. Van daag treft de ploeg Excelsior'31, op paasmaandag Harkemase Boys. ,,We willen van de laatste plek af'', zegt Francis Kabwe Manengela (26). - Len Wolters Een stijlvolle uithaal van Francis Kabwe Manengela namens Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 139