Goed nieuws voor oudere die kleiner wil wonen en in Philippine wil blijven 5 c Wouter en Jessica van café De Griete steken de zeedijk over WELZIJN MIDDELBURG Jessica Bareman en Wouter Ebbing van café De Griete in de gelijknamige buurtschap kunnen haast niet wachten. Na acht jaar plannen maken komt het er nu écht van: ze beginnen in juni aan de andere kant van de zeedijk met paviljoen BEET. ger van Heineken bij een bezoek beoordeelde dat niet alleen het café charme had. In de kroeg blijft alles bij het oude. ,,Het café is en blijft er voor een biertje en een borrel, in het paviljoen willen we ook een wat jonger publiek aanspreken. Je kunt er cocktails krijgen en ook een industriële aankleding moet voor een hip karakter zorgen." Het waren op zijn zachtst gezegd gekke tijden voor Wouter Ebbing en Jessica Bareman van café De Griete in de gelijknamige buurt schap. De coronacrisis maakte het er niet bepaald makkelijker op. Maar achter de dijk? Daar schijnt uiteindelijk altijd weer de zon. ,,Na zo'n zware periode is het misschien gek om met iets nieuws te starten, maar wij zijn ook wel een beetje gekke mensen", grapt Jessica. ,,Maar goed, het plan was er al voor corona. We gaan het nu doorzetten. Op het gemakj e, we gaan het rustig opbou wen." Vis Op het gemakje. Precies die woor den vatten de sfeer bij het getijde haventje goed samen. Altijd tref je er mensen, doorgaans zonder enige vorm haast. In het café aan de an dere kant van de dijk is het al niet anders. In de buurtschap overvalt je een soort rust. Motorrijders en wielrenners knijpen er vaak in de remmen voor een borrel. ,,Maar een hapje eten hoort ook steeds meer bij de wensen. Je komt niet meer weg met een broodje kroket", ver telt Wouter. ,,Daar willen we met BEET op inspringen. Wat je er De inrichting van het paviljoen zal er elk jaar anders uitzien straks kunt eten? Dat weten we nog niet. Ja, de naam BEET verraadt na tuurlijk vis. We krijgen hulp van culinair adviseur Marcin Beaufort om een kaart samen te stellen.'' Containers De plannen voor een buitendijks paviljoen zijn niet van vandaag of gisteren. Acht jaar borrelt er al wat in de hoofden van Jessica en Wou ter. Er was eerst een plan voor twee containers met een luikje, maar dat vond de gemeente Terneuzen maar niets. Een kilometer oftwintig ver derop, bij Perkpolder (gemeente Hulst), mocht Bar Goed van de ge meente Hulst daarna wel zoiets op zetten. Wouter: ,,Maar de gemeente Terneuzen wilde dat er ook een binnenruimte zou zijn. We hebben het plan vervolgens geparkeerd, omdat het privé eventjes allemaal niet meezat. En ondertussen veran derde de markt, waardoor we het concept later wat hebben bijge steld." Biertje en borrel Voor de goede orde: Jessica en Wou ter gaan ook gewoon door met het café. Jessica begon er in 2008, Wou ter voegde zich vijf jaar later bij haar, nadat hij als vertegenwoordi- Brocante Daarvoor zochten Jessica en Wou ter samenwerking met brocante- zaak Depot J&J in Terneuzen. ,,De inrichting van het paviljoen zal er elk jaar anders uitzien, want we sluiten steeds af met een veiling. Wie bij ons leuke spulletjes ziet, kan er aan het einde van het seizoen op bieden tijdens een veilingweek end", zegt Jessica. Bovenetage Het einde van hun seizoen bete kent het begin van het stormsei zoen. Paviljoen BEET heeft name lijk een pop-up-status. Van april tot oktober mogen ze in elk geval vijf jaar hun paviljoen uitbaten. In de wintermaanden moet het weer worden opgeruimd. Ebbing is druk bezig met bouwen; met vijf contai ners creëert hij een pop-up-restau- rant van twaalfbij twaalfmeter, in clusief een bovenetage. Binnen kunnen er zo'n dertig mensen di neren; buiten zijn de mogelijkhe den veel ruimer. ,,Maar alles op zijn tijd, uitbrei den kan altijd nog. Laten we eerst maar eens open gaan en en zien of de mensen er van het eten en het uitzicht willen genieten. Nergens anders komen de schepen zo dicht langs de pier. Dat alleen al maakt dit plekje prachtig.'' Het wordt een woonvorm volgens het concept Buurtwonen van thuiszorgorganisatie Buurtzorg. De dorpsraad van Philippine is er mee in zijn nopjes; de raad ha merde al lange tijd op de bouw van seniorenwoningen. Directeur-be stuurders Jos de Blok van Buurt zorg en Ralph van Dijk van Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen onder tekenden een intentieovereen komst. Wethouder Frank van Hulle zette ook een krabbel, onder een adhesieverklaring. Dat wil zo veel zeggen dat de gemeente Ter- neuzen het plan steunt. De woonzorgwoningen zijn be doeld voor mensen met lichame lijke beperkingen en geriatrische problemen. Daarnaast komen ook senioren in aanmerking voor deze huizen, die medebewoners met li chamelijke beperkingen willen ondersteunen bij het zelfstandig wonen. Denk daarbij aan hulp bij het aantrekken van steunkousen, het aan de straat zetten van de vuilcontainer of een boodschapje doen. Wijkverpleegkundigen van Buurtzorg leveren de noodzake lijke thuiszorg. Bewoners worden daarnaast gestimuleerd om ge bruik te maken van hun netwerk om zo de zelfredzaamheid te ver groten. Zo moet een woonvorm ontstaan, waarbij mensen langer zelfstandig kunnen blijven wonen in hun vertrouwde omgeving. Tussenvorm ,,Het zit tussen zelfstandig wonen en een verpleeghuis in", zegt Van Dijk. ,,Ouder worden komt met gebreken. Vaak zijn die gebreken te licht voor wonen in een verpleeg huis en te zwaar voor zelfstandig wonen zonder hulp dichtbij.'' Het Ankerhof kwam in beeld omdat op deze plek grond vrij komt door sloop. De laatste wo ningen worden in 2024 opgele verd. Manager welzijn (36 uur per week) m/v Welzijn Middelburg is een welzijnsorganisatie die sociale, culturele en educatieve activiteiten organiseert voor kinderen, jongeren, volwas senen en ouderen in de gemeente Middelburg. Met 37 professionals en een 2 ledig manage mentteam zetten wij ons in voor verbetering van gezondheid en welzijn voor alle inwoners. Onze doelstelling is dat iedereen mee kan doen in de maatschappij vanuit zijn eigen kracht; van zor gen voor naar zorgen dat. Kandidaatsprofiel, adres- en mailgegevens en overige relevante informatie kun je bekijken op onze website www.welzijnmiddelburg.nl onder "Actueel" Heb je interesse, reageren kan tot en met zond ag 24 april aanstaande. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld VL ZATERDAG 16 APRIL 2022 Hip paviljoen BEET bij de haven Raymond de Frel Griete Wouter Ebbing en Jessica Ba reman voor de plek waar ze vanaf juni veel - en ook jongere - gasten hopen te verwelkomen. FOTO ANNE HANA - Jessica Bareman, paviljoen BEET PHILIPPINE G Deze huizen aan het Anker hof in Philip pine wijken voor nieuwe seniorenwo ningen. foto Ray mond DEFREL Raak je op leeftijd, heb je wat hulp nodig, maar wil je ab-so- luut niet jouw geliefde Philip pine uit? Dan is er goed nieuws op komst. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wil voor 2024 vijftien zorggeschikte se niorenwoningen bouwen aan het Ankerhof. - Raymond de Frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 138