an vera mij veranderd heeft, moet ik dit ook laten zien. Ik betrapte mezelf erop dat ik vooroordelen had, en daar schrok ik van. Ik zag lang niet hoe anders mensen van kleur New York beleven. Mijn toen malige vriend, een man van kleur, werd agressief behandeld in het museum. Vrienden zeiden: welkom in ons leven. Jij hebt het nooit gezien, Erik, maar het is wel gaande. Dus ik ben bij mezelf te rade gegaan. Je kan niet alleen vertellen: kijk mij eens gaaf in New York zijn. Je moet ook eerlijk zijn over je eigen falen.' Het boek is veel persoonlijker dan je werk als correspondent. Heb je getwijfeld of je wel moest beschrijven hoe je dates zijn en naar welke feestjes je gaat? 'Ik schrijf persoonlijke dingen over mijn relaties, ook over onenightstands. Ik vind dat het bij New York hoort. Mensen willen het ook weten. Het is nooit bedoeld om te praten over mijn seksleven of in te gaan op details, maar om iets te ver tellen over New York. Dit is een stad vol jonge, ambitieuze mensen die misschien niet heel erg op zoek zijn naar relaties, maar wel leuk contact willen, zal ik maar zeggen. Hoe het hier echt is, dat gaat ook over mensen onderling. Ik ga niet alleen maar verhalen vertellen over het Empire State Building.' Zie je jezelf oud worden in New York? 'Soms wel, soms niet. Ik denk weleens: ik ga terug naar Nederland, heerlijk. En soms denk ik: ik ga lekker in Florida zitten. Dan zie ik wel hoe het uitpakt met de stijging van de zeespiegel daar tegen die tijd, ik merk het wel. Ach, het is nog zo ver weg. Het is heel fijn wonen in Amerika, ook in New York - als het goed met je gaat. Als je ouder wordt, ziek zwak en misselijk, dan zou ik me zorgen maken. Ik vind Nederland een geweldig land, ik heb er altijd veel plezier. En het is tegenwoordig ook zonnig! Ik zie mezelf er zeker op een gegeven moment weer wonen. Maar voor nu voel ik me echt een Amerikaan, een New Yorker.' MEZZA 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 123