tol Iedereen met stress of een burn-out zouden we op een krukje in een rietmoeras moeten zetten. Vogelspotter, schrijver en podcastmaker ARJAN DWARSHUIS (35) blijft zich verwonderen over de schoonheid en reislust van vogels. Arjan belt vanuit Oman, waar hij op reis is in onherbergzaam gebied. Het doel is, uiteraard, het spotten van bijzondere vogels. 'Het is geweldig. Gisternacht trokken we door de woestijn op zoek naar de Omaanse uil. Na drie nachten hebben we hem eindelijk gevonden. Dat is een kick, hoor.' Op het gebied van reizen is Arjan wel wat gewend. In 2016 reisde hij in 366 dagen door veertig landen en spotte 6852 vogelsoorten, ruim de helft van het aantal op aarde. Daarmee werd hij wereldrecordhouder vogel soorten spotten. Een andere reis bracht hem naar Papoea- Nieuw-Guinea, samen met zijn vader. 'Na dagen vliegen, rijden en varen kwa men we in het regenwoud mannen met peniskokers in boomstamkano's tegen. En dat omdat we de twelve wired bird of paradise wilden te zien. Dat is zo'n betoverend mooie vogel, daar heb ik met mijn vader ademloos naar zitten kijken. Terwijl mijn vader van nature helemaal geen vogelaar is. Ik heb mijn ouders enthousiast gemaakt, niet andersom. Ik denk dat ze blij waren dat ik als adhd'er een hobby had waarin ik zoveel kwijt kon. Ik ben enig kind en als ik erom vroeg, gingen we vaak op pad. We woonden in Den Haag, maar reden gerust naar Texel. Tijdens de middel bare school fietste ik voor en na school, en eerlijk gezegd ook tijdens, naar de duinen. Mijn vroegste herinneringen 28 CD O O O X co O I O LU I LO LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 116