'Nachten doorgaan, drank, drugs. Dan deed ik even mijn ogen dicht en kon ik weer door' 9 X khv «n •**a~ iPMR 'Nou, ik hoop zoveel mogelijk als ik ben. En ik heb net als iedereen het liefst dat ze me leuk vinden. Ik hoef niet mijn diepste ellende of emoties aan de wereld te tonen, maar ik doe me ook niet heel anders voor dan ik ben. Mensen mogen best zien, voelen en weten dat er weinig gemaakt is. Dat ik mijn pad ga. Dat ik niet zomaar dingen aanneem, maar mijn eigen waarheden zoek. En dat ik van het buitenleven houd.' Je woont niet voor niets in Uitdam. 'Een prachtig schattig oud-vissers dorpje. Ik hou ervan buiten te zijn. Fikkie stoken, zwemmen in het IJsselmeer, de knoppen weer aan de takken zien komen. Mijn tuin grenst aan weilanden. De koeien, schapen, lammetjes, ze staan voor mijn neus. Ik heb een vuurkorf, een hottub, en een speelpiraten- schip voor mijn dochters. In mijn tuinhuisje doe ik yoga. Natuurlijk, ik ga graag uit eten, naar de film, het theater. Maar Amsterdam is dichtbij en we mogen ook het dorp uit, hè. Ik ga hier echt niet weg, mijn huis in Uitdam is mijn paradijsje.' Hoe is het contact met je ouders? 'Zo fijn. Af en toe hebben ze ineens iets, zoals mijn vader laatst. Moest hij een stent laten plaatsen in zijn hart. Dan schrik je wel even. Verder zijn ze superfit en stralend verliefd op elkaar, al 55 jaar. Mijn zusje en ik hebben zülke goede voorbeelden. Kun je nagaan: ze hebben als ouders al vier scheidingen achter de rug. Vier! Bij elke scheiding zag je mijn vader kilo's afvallen. Maar mijn zus heeft nu weer een fantastische man en een prachtige zoon. We hebben ze op de valreep nog twee wolken van kleinkinderen cadeau gedaan. Onze ouders zijn verzot op ze.' Je gaat richting de vijftig. Wat merkje van ouder worden? 'Ik doe af en toe een laserbehandeling in mijn gezicht. Tegen de rimpels en voor de structuur van mijn huid. Doet fucking veel pijn, maar ik heb het ervoor over. Verder heb ik zo'n zesduizend crèmepjes. Ik ben niet overdreven ijdel, maar ik vind het wel fijn om in de spiegel te kijken en dan te denken: joah, dat kan er mee door. Ik merk het wel als ik, zoals gisteravond met Frédérique Spigt, ben doorgezakt. We maken een podcast en dan komen de wijntjes en wodka op tafel. Ik dacht vanochtend wel: o my god, hoe moet ik de dag doorkomen? Dat was vroeger wel anders. Ik leefde tot een paar jaar geleden best wild. Met nachtjes door gaan. Met drank, drugs. Was ik ook brak, maar dan deed ik heel even mijn ogen dicht en kon ik daarna weer door. Dat gaat iets stroever nu.' Is het feestbeest in jou verdwenen? 'Ik hou nog steeds van een feestje, maar niet meer vier dagen in de week. Met Freek was het op een gegeven moment wel overkill. Daar was ik na een paar jaar klaar mee. Toen werd ik zwanger en werd het sowieso rustiger. Ik leef wel stukken gezonder; gezond eten, elke dag yoga. Maar wees gerust: ik heb voor deze zomer allerlei festivals geboekt. North Sea Jazz, Down The Rabbit Hole, Milkshake, Wildeburg. Een heerlijk vooruitzicht. Net als de reis naar Amerika met Sammie.' 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 106