O c Schouwse kitesurfers gaan uitdaging van Hoek tot Helder aan Pennings kan verder Hoeken Goes online We willen ervan genieten en het doel halen voor de hartstichting", aldus Vlam. Het team zal vaak op de fiets stappen om de conditie op peil te hou den. Ernaast krachttraining, om spie ren te trainen voor de lange rakken. Ui teraard vaart het team samen down- winders. ,,Om een gevoel te krijgen van wat ons te wachten staat. Nu hebben we nog betere excuses voor het thuis front als het waait om te gaan kiten. We moeten toch echt oefenen", zegt Wohl. Hartproblemen Een connectie met het goede doel (Hartstichting) is er binnen het team zeker. Wohl: ,,Mijn vader heeft hart problemen gehad en heeft een aantal jaar geleden een nieuwe hartklep ge kregen. Gelukkig gaat het nu weer goed met hem." Vlam weet helaas ook uit ervaring dat een goed werkend hart van levensbelang is. ,,Ons eerste zoon tje had een hypoplastisch linker- hartsyndroom en is daaraan overleden. Het hart ontwikkelt zich dan niet tij dens de groei van het ongeboren kind. De oorzaak is onbekend. Onderzoek kan in de toekomst hier hopelijk een verschil in maken." Varekamp: ,,Een gezond hart en ge zonde bloedvaten lijken soms vanzelf sprekend, maar op jonge leeftijd is mijn moeder gestorven aan een aneu- rysma." De vier zullen ongetwijfeld bij deze gebeurtenissen stilstaan tijdens hun tocht. Het uithoudingsvermogen wordt getest. „Belangrijk is dat we de vaart erin houden en op tijd op de eindbestemming aankomen", zegt Wohl. ,,De dag zelf wordt lang en zwaar. We moeten fit zijn en er zeker van gaan genieten." op het strand. Als het waait ben ik aan het kiten. Anders met mijn gezinnetje lekker relaxen aan het strand of op een strandtent." Klaas Varekamp (44) is zelfstandig ondernemer, woonde bijna zijn hele leven op Schouwen-Duive- land en sinds kort in Maassluis. ,,Op- groeiend met de Grevelingen en de Noordzee in je achtertuin is het niet vreemd dat je op jonge leeftijd een pas sie ontwikkelt voor watersport. Zeilen, wakeboarden, windsurfen en sinds vier jaar ook kitesurfen. Zodra er wind staat, ben ik op het water te vinden." Spannende opgave Wohl begon in 2000 kitesurfschool 'Heftysurfing' aan de Brouwersdam. De plek waar het kiten voor alle team leden begon. Zo'n tien jaar had Hans deze school, met veel plezier. Coomans windsurfde met Varekamp al samen vanaf hun twaalfde jaar. Dus moest er ook maar eens gekite worden. Vlam sloot als laatste aan bij de andere drie. De Brouwersdam is nog steeds de plek waar ze elkaar bij goede wind treffen. Ook Ouddorp en Wijk aan Zee noe men ze als top spots om te kiten. In wintermaanden is Wohl vaak in Kaap stad te vinden. ,,Als het goed waait worden we nog net zo positiefnerveus om het water op te gaan als de eerste keer. Hoek tot Helder is stiekem ook een spannende opgave die we aangaan. Te meer, omdat het de eerste keer is voor ons." Het zal een zware en uitputtende tocht worden, verwachten de mannen, ,,Tot de dag dat de go' door de organi satie wordt gegeven, zullen we hard moeten trainen om die medaille aan het eind in ontvangst te mogen nemen. Peter Vlam, Hans Wohl, Mark Coomans en Klaas Varekamp vormen team Schouwen-Duiveland. Ze gaan de kitetocht Hoek tot Helder voor de eerste keer afleggen. Een barre tocht van 130 kilometer over de Noordzee op één dag. ,,We moeten echt oefenen. Als het waait is dat een goed excuus voor ons thuisfront." Gerrit van Loon Scharendijke De roots van team Schouwen-Duive- land liggen op het gelijknamige eiland. Samen delen de mannen de passie voor kitesurfen. Door mee te doen aan Hoek Tot Helder steunen ze ook de Neder landse Hartstichting. Die 130 kilome ter kiten langs de Nederlandse kust vormt een hele uitdaging. Hoek tot Helder is de langste downwinder ter wereld die op één dag gevaren wordt. ,,Tel dat gegeven op bij de ruige om standigheden van de Noordzee, de mooie langgerekte Nederlandse stran den en je komt tot de tocht der tochten. Even heroïsch en afhankelijk van het weer als de Elfstedentocht, maar dan met klotsende golven en een harde zuidwester wind. Inmiddels niet meer weg te denken uit de Nederlandse ki- tesurfscene", zo promoot de organisa tie dit evenement. Alle deelnemers brengen duizend euro sponsorgeld mee voor de Hartstichting. Vier keer eerder werd Hoek tot Helder gehou den. De inschrijving voor de vijfde editie is inmiddels gestart. Het windraam is van 20 augus tus t/m 6 november 2022. Hans Wohl (53) kitesurft sinds 1999. Het grootste deel van zijn leven woonde hij op Schouwen-Duiveland. Momenteel woont hij met gezin in Haarlem. Het avontuur huist in deze zelfstandig ondernemer. Hij heeft een agentschap voor onder andere Har- ley-Davidson-producten en voor GA Kites/Windsurf- producten. Mark Coomans (45) uit Scharendijk is al 39 jaar op het water te vinden. Begonnen met windsurfen, zeilen en uiteindelijk ook in '99 gaan kitesurfen. In het dage lijks leven is hij chaletbouwer. Loopafstand Peter Vlam (49) woont zijn hele leven al op Schouwen Duiveland. Nu in de polder bij Ellemeet, op loopafstand van de Grevelingen en Noordzee. ,,Ik heb een passie voor grote golven en wind. Daarom werk ik bij Rijkswaterstaat aan het beheer en onderhoud van de stormvloedke ringen van Zuid Holland. Naast het werk ben ik vaak te vinden WOENSDAG 13 APRIL 2022 GO ROOSENDAAL Ruud Pennings uit Vlissingen blijft in zijn een tje hoofdtrainer van de voetbal club RBC uit Roosendaal. Zijn voorganger Ro bert Braber vocht zijn ont slag succesvol aan, maar keert niet terug bij de tweedeklasser. Hij heeft een schikking getrof fen. ,,In goed overleg hebben we dat beslo ten", meldt de Roosendaalse club. Kiteteam maakt zich klaar voor 'de tocht der tochten' VLISSINGEN Gisteravond speelden diverse Zeeuwse ploe gen een inhaal wedstrijd. Zo kwamen in de derde divisie Hoek en Goes beiden in actie. Bij het ter perse gaan van deze krant zijn die wedstrijden nog niet afgelopen. Kijk voor een uit gebreid verslag van onder ande ren Stedoco- Hoek en Goes- Ter Leede op www.pzc.nl/ sport Hans Wohl in actie. 1 a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42