'Geholpen door een kordate vrouw' IMMNhI 9 c Verkeerde politiechef gehoord in proces tegen 'regelneef van de cokesmokkel' IISl De undercoveragent die Joop M. moest ontmaskeren als drugssmokkelaar, pleegde zelfmoord. Nu loopt het proces tegen M. uiterst moeizaam: het horen van een verkeerde politiebaas leidde maandag wéér tot vertraging. Opnieuw loopt de geruchtmakende zaak tegen Joop M. uit Ze- venbergschen Hoek vertraging op. Het Openbaar Ministerie (Om) krijgt daarvan de schuld: die heeft de ver keerde politie-teamleider gehoord. De rechtbank had het OM opge dragen de baas van de undercover operatie tegen M. naar de onder zoeksrechter te sturen voor verhoor. Maar justitie stuurde één teamleider, terwijl er twee waren. Nu moet ook nummer twee nog worden gehoord, hetgeen tot vertra ging leidt. De rechtbank had de zaak maandag al inhoudelijk willen be handelen en dat kan nu pas morgen. Waarna de strafeis vrijdag kan klin ken, en de verdediging pas volgende week aan het woord komt. Transport van 1300 kilo M. wordt ervan verdacht dat hij de grote regelneef was die op grote schaal cocaïnesmokkel mogelijk maakte in de haven van Vlissingen. Feitelijk zou hij betrokken zijn ge weest bij het transport van twee ladingen van in totaal 1300 kilo. Hij werd in december 2020 opgepakt. De rechtbank constateerde maan dag dat 'niet helemaal de goede on derzoeksleider' is gehoord. Gedur ende de operatie zijn er namelijk twee leiders geweest: één voordat Joop M. werd opgepakt en één in het halfjaar nadat hij was gearresteerd. En de rechtbank had vooral de eerste willen horen. Dat het Openbaar Mi nisterie op die fout werd aangekeken zat de officier van justitie dwars: ,,De verdediging doet nu alsof het Open baar Ministerie hiermee de recht bank doelbewust misleidde, maar dat is niet zo. Sterker nog: tot aan het het verhoor kenden we de identiteit niet van de gehoorde teamleider. Pas tij dens het verhoor bleek om welke teamleider het ging.'' De verdediging van Joop M. wil de onderzoeksleiders horen, om dat ze denken dat er mogelijk on rechtmatig is gehandeld. Ook stelt Joop M. dat de under- coveragent zaken verdoezelde die hem mogelijk vrij kunnen pleiten. De geheim agent met de schuilnaam Peter was begin 2020 naast Joop M. ko men wonen. Hij knoopte vriend schappelijke banden aan. Gewetensnood Aan het eind van 2020 belandde M. achter de tralies en moest Peter de operatie doorzetten. Via zijn vrouw moest hij achter de vermeende cor rupte contacten van haar man zien te komen. Toen er een intieme relatie ontstond tussen de vrouw en 'Peter' - in het echte leven getrouwd - raakte de agent in grote gewetensnood. Hij voelde zich niet gesteund door de lei- U doet alsof wij de rechtbank doelbewust misleiden; dat is niet zo ding. In april vorig jaar stapte hij uit het leven. In november uitte een onafhanke lijke commissie die onderzoek deed naar de zelfdoding van de underco veragent, snoeiharde kritiek op de fa lende begeleiding van de politieman. De zelfdoding hield, zo concludeerde de commissie, rechtstreeks verband met zijn werk. De professionaliteit van de afdeling Werken Onder Dek mantel, die undercoveroperaties doet, liet ernstig te wensen over. Het voorval gebeurde 6 fe bruari van dit jaar. Henk en Jeanne Lauret waren klaar met boodschappen doen bij de Lidl in Goes. Henk is moeizaam ter been en stapte alvast de auto in. Hij liet zijn rollator naast de auto staan, omdat Jeanne, die nog even bezig was met de boodschappen, altijd het hulptuig inlaadt. De au tomobilist naast hen zag de rolla- tor over het hoofd en reed er over heen. Jeanne: ,,De man stapte uit, maar wilde er in eerste instantie niets mee doen. Hij sprak nauwe lijks Nederlands. We werden ge holpen door een kordate vrouw die zei dat de man niet zomaar weg kon gaan. Ze vroeg zijn tele foonnummer en controleerde di rect of dat klopte." Lezers helpen lezers Henk en Jeanne informeerden thuiszorgwinkel Medipoint, maar die was in het weekend dicht. Ze konden dinsdag voor een nieuw wiel voor de rollator terecht. ,,Die ochtend stond de man die de rolla- tor kapot had gereden voor onze deur. We hadden ons adres achter gelaten. Hij wilde direct helpen. Wij bellen met Medipoint dat er een man met gehavende rollator langs zou komen. Dat ging zo maar niet zei, de telefoniste van Medi point. O, daar komt al iemand aan. We sturen hem dan maar naar de reparatieservice. Zodoende kwam de man een tijdje later aan met een gerepareerde rollator voor ons. We hebben onze auto inmiddels de deur uit gedaan. Rijden voelt niet meer zo prettig op Henks leef tijd. Voor de vrouw op de parkeer plaats hebben we een bedankje in de krant gezet. Geen idee of ze dat gezien heeft. Alles is gelukkig in orde gekomen." GO WOENSDAG 13 APRIL 2022 Weer vertraging in zaak Joop M., buurman van de undercoveragent Pieter van Klinken Breda/Zevenbergschen Hoek - Officier van justitie Praten over gedachten aan zelfdo ding kan anoniem: chat via 113.nl, bel 113 of bel gratis 0800-0113. Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Henk (85) en Jeanne (81) Lauret uit Goes die in Lezers helpen lezers een vrouw bedankten. - Gerrit van Loon Henk Lauret met zijn gerepareerde rollator. foto marcelle davidse G Het huis in Zeven- bergschen Hoek waar de undercoveragent werkte, met links er van de woning van Joop M. FOTO HESSEL DE REE WÜBCST^- -wA i.-E.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41