H Krachtpatser uit Terneuzen leidt thuis zijn eigen opvolgers op Mbikulu doet bewust stap terug Ervaren Belg begint met zijn ploeg aan de derde periode 15 Het leven van de uit Terneuzen afkomstige Mbikulu bestond tot nog toe uit voetbal, voetbal en nog 's voetbal. Blessures stonden een doorbraak bij FC Twente in de weg. ,,Door al die tegenslagen stond ik meerdere keren op het punt om er hele maal mee te kappen.'' De middenvelder werd naar eigen zeggen 'somber' en 'boos'. ,,Op een gegeven moment raakt je geduld op." Hij rolde van de ene blessure in de andere. ,,Hier- door verlies je steeds het ritme. Dat is zonde. Telkens begin je bij nul en moet je dus helemaal op nieuw beginnen." Hij is niet helemaal tevreden over zijn optredens dit seizoen. ,,Er zijn te veel wisselvallige mo menten geweest'', vindt hij. Vol gend seizoen trekt Mbikulu de deur bij Goes achter zich dicht. De controleur verruilt de derde divisie voor de tweede klasse (zondag). ,,Ik heb bewust voor een stapje terug gekozen'', licht hij zijn keuze voor SC Kruisland toe. ,,Ik ga gezellig met vrienden en collega's voetballen." Door de blessure van Griffin de Vroe keerde Jordi de Jonghe vorige maand terug onder de lat bij Hoek. De doelman, die vandaag met zijn ploeg op bezoek gaat bij DVS'33, hoopt in zijn elfde en laatste seizoen op een mooi afscheid. Hoe hij de eerste maanden van dit seizoen heeft beleefd? Jordi de Jonghe denkt even na en besluit zich enigszins op de vlakte te hou den. De man die een tijdlang vooral de bank warm hield, is nu weer eer ste doelman en kan zich dus weer uitleven. ,,In het begin van het sei zoen heb ik het heel moeilijk gehad. Vooral door de keuzes die gemaakt werden en de uitleg die daarbij werd gegeven'', vertelt De Jonghe. ,,Als je tweede doelman bent, is de kans op speeltijd heel klein. Dat is het lot van een keeper. Maar ik ben niet iemand die dan de boel gaat lo pen verzieken. Zo zit ik niet in el kaar. Ik train drie keer in de week, ik train hard en verzaak niet. Zo ken nen de mensen in Hoek me wel, denk ik.'' Nadat De Vroe tegen Harkemase Boys geblesseerd uitviel, kwam De Jonghe weer eens binnen de lijnen. In de slotfase slikte hij een doel punt, maar de zege werd in Fries land wel over de streep getrokken. In de vier duels die daarna volgden, pakte Hoek acht punten. In 2022 is de formatie van Lorenzo Staelens nog steeds ongeslagen. Dat wil Hoek ook na dit weekend nog graag zijn. Makkelijk wordt dat niet, want op bezoek bij DVS'33 wist de ploeg nog nooit te winnen. ,,Ik vind dat echt een goede ploeg'', zegt De Jonghe. ,,En daar hebben we inder daad nog nooit gewonnen.'' Dinsdag hield hij tegen Odin'59 (0-2) de nul. Het deed De Jonghe deugd. ,,In de eerste helft heb ik niets te doen gehad, ik heb niet één keer moeten duiken'', kijkt hij terug. ,,Na rust was dat anders, binnen een minuut werden ze al gevaarlijk. Ik vind dat we ons daar in de eerste helft tekort hebben ge daan, omdat we maar één keer scoorden. In balbezit speelden we In het begin van het seizoen heb ik het heel moeilijk gehad goed en makkelijk. Maar als het 'maar' 0-1 staat, dan weet je dat de tegenstander na rust gaat komen. Dat deden ze ook, maar het stond goed bij ons. We vonden ook goed de ruimtes. Links en rechts wordt er wel eens gewisseld door de trai ner, maar het collectief is na de winterstop sterk.'' Heel vervelend Hij is jarenlang eerste keus geweest maar speelde de afgelopen jaren - uiteraard ook door de coronapande- mie - weinig wedstrijden. ,,Daar- door moest ik er wel weer even in komen, toen ik vorige maand tegen Harkemase Boys moest invallen.'' Op zijn spel valt sindsdien weinig aan te merken. ,,Ik denk dat ik het tot nu toe wel prima heb gedaan, ja. Ik vind het heel vervelend voor Griffin dat hij geblesseerd is ge raakt, want wij kunnen het goed met elkaar vinden.'' Het biedt De Jonghe in zijn elfde en laatste seizoen wel de kans om op een mooie manier afscheid te nemen van Hoek. Volgend seizoen keept hij weer in België, bij Sint-Denijssport. ,,Ik hoop nog veel te kunnen spelen dit seizoen. Het liefst natuurlijk alle wedstrij den. We hebben nu een goede se rie neergezet en iedereen is be nieuwd wat we dit seizoen nog kunnen bereiken. In de eerste maanden van 2018 wonnen we ook veel wedstrijden. We pakten een periodetitel en promoveerden uit eindelijk via de nacompetitie. Ik hoop weer op zo'n scenario. Met een promotie afscheid nemen van Hoek, dat zie ik wel zitten. Er staat nu een team en het vertrouwen is groot. Laat de volgende tegenstan ders maar komen.'' Seppe Vereecke, die dinsdag kort na rust vervangen moest worden, lijkt in Ermelo wel weer inzetbaar. Gertjan Martens keert voor het duel met DVS'33 terug in de wed strijdselectie, naast De Vroe zijn ook Roycel James, Steven Smulder en Fabian Wilson niet inzetbaar. DVS'33-Hoek is het eerste duel van de derde periode, die over elf wedstrijden gaat. Meer dan dertig jaar later is het vuurtje bij de inmiddels 47-ja- rige Terneuzenaar bepaald niet zwakker geworden. Sterker nog, het flikkert misschien wel meer dan ooit tevoren. Dit weekend reist Harms samen met drie jonge talenten af naar het Nederlands kampioenschap in het Belgische Merksem. Tijdens het NK hoopt Harms in de klasse 45-49 jaar zijn Neder landse titel te verdedigen, liefst met een persoonlijk record. ,,Ik heb met 175 kilogram het record in handen. Uiteraard droom ik ervan dat ik de 180 kilogram de lucht ingedrukt krijg. Daarnaast ga ik met drie su perenthousiaste en getalenteerde jongens van rond de twintig jaar naar Merksem. Allemaal afkomstig uit Terneuzen en omstreken, net als ikzelf.'' Die talenten zijn Jesse Harms (geen familie), Pjotr Visman en Vicento Rietjens. Tijdens de coronacrisis ruilden ze de fitnessclub in voor de privé-trai- ningsruimte, die Harms aan huis heeft. ,,De sportscholen gingen voor lange tijd op slot door corona. Bij mij thuis heb ik allerlei appara tuur en voor 720 kilogram aan ge wichten liggen. Toen ik nog in de sportschool trainde, kwamen die jongens vaak naar me toe voor ad vies. Op den duur kwamen ze bij mij trainen en dat zijn ze blijven doen.'' ,,Ze moeten soms echt afgeremd worden. In deze sport draait het niet alleen om kracht, maar ook om doseren en focussen op het juiste moment. De waardevolle lessen van mijn vader koester ik wat dat betreft nog elke dag. Hij heeft mij altijd beschermd en duwtjes in de goede richting gegeven. Ik ben hem daar echt eeuwig dankbaar voor.'' - Bas Dingenouts VL ZATERDAG 9 APRIL 2022 In de afgelopen jaren werd Sven Mbikulu (25) vaak in één adem genoemd met een bles sure. Van dat etiket wil de middenvelder van Goes voor goed af. ,,In Zeeland wordt te veel naar mijn verleden geke ken'', stelt hij voor het duel met Barendrecht. Len Wolters Goes Sven Mbikulu in actie voor Goes. FOTO ORANGE PICTURES Doelman De Jonghe gaat voor mooi afscheid bij Hoek Barry van der Hooft Hoek - Jordi de Jonghe (30) G Jordi de Jonghe, hier in actie tegen FC Lisse, hoopt in zijn laatste maanden bij Hoek nog veel te spelen. FOTO MARCEL VAN DEN BOS/ ORANGE PICTURES TERNEUZEN Amper negen jaar oud was Orson Harms toen hij voor het eerst in aanraking kwam met bankdrukken. Aangestoken door zijn helaas al overleden vader Albert deed hij op zijn elfde jaar al voor het eerst mee aan een wedstrijd. Orson Harms en zijn drie leerlingen. foto frank peters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 140