Wielergemeente Hulst krijgt openbaar bikepark c Oppositie is te klein en te versnipperd om nog een vuist te maken 4 De nieuwe coalitie in Terneuzen is goed voor 19 van de 31 raadszetels. De PVV gaat weer de oppositie in, samen met zeven kleinere partijen. De partij vreest dat op het politieke toneel de komende jaren een slaapverwekkende voorstelling wordt gegeven, waarbij boe-geroep steevast aan dovemansoren zal zijn gericht. Met vijf wethouders willen TOP/ Gemeentebelangen (zeven zetels), CDA (vijf), VVD (drie) en PvdA en GroenLinks (samen vier) recht doen aan de wil van de summiere 45 procent van de inwoners die wél naar de stembus ging. Die konden kiezen uit veertien partijen, waar van de politieke standpunten op vallend vaak overeenkwamen. De keuze was reuze, maar wat viel er eigenlijk te kiezen? De rol van de PVV Velen stemden mede daarom vooral op een voor hen bekend per soon en veel minder op een partij, zoveel is wel duidelijk. In dat licht zou je het vreemd kunnen vinden dat informateurs Frank van Hulle en Jos Verdurmen van TOP/Ge meentebelangen niet verder praten met de PVV. Die partij zakte welis waar van vier naar drie zetels, maar heeft met supermarktmanager Pa trick van der Hoeff wel hét stem- menkanon van de gemeente Ter- neuzen in huis. Hij kreeg maar liefst 1192 stemmen, veruit de meeste van alle 31 gekozen raadsle den. Bovendien, erkent ook Van Hulle, toonde de PVV zich in zijn eerste raadsperiode in Terneuzen een partij waar best mee te overleg gen valt. Veel minder dan opposi tiepartijen als 50 Plus Terneuzen en Sociaal Terneuzen had de PVV de behoefte om overal maar te pas en te onpas tegenin te gaan, omdat dat nu eenmaal bij een oppositierol hoort. Van der Hoeffhad ook daarom op een rol in de coalitie gehoopt. Hij betreurt de 'gang naar links'. Na vier jaar keert de PvdA terug in het bestuur van Terneuzen, met steun van haar kersverse verkering GroenLinks. Door negentien coali tiezetels is de oppositie (samen twaalf zetels) voor vier jaar zo goed als monddood gemaakt, stelt Van der Hoeff. Prikkelen De rest van de oppositie bestaat uit vijf eenmansfracties, de SGP en de uit het college gewipte Christen Unie (allebei twee zetels). Sociaal Terneuzen, Terneuzen Sterk, D66, SP, 50Plus Terneuzen, PVV... Ze zullen elkaar moeten opzoeken om C Inwoners konden kiezen uit veertien partijen, waarvan de politieke standpunten opvallend vaak overeenkwamen het nieuwe college krachtig en kri tisch te kunnen prikkelen. De kans dat dit lukt lijkt klein; de versnippe ring is veel te groot is om een echt blok te vormen. Nee, grote kans dat Van der Hoeff het bij het rechte eind heeft; het zou zomaar eens heel erg voorspelbaar kunnen wor den in politiek Terneuzen. Tenzij het CDA doorgaat op de weg die het de laatste tijd steeds vaker insloeg. De christendemocraten stapten nogal eens uit hun rol van trouwe coalitiepartner en legden menig wethouder het vuur aan de sche nen. Die houding kun je af en toe draaikonterij noemen. Of zoals in de wandelgangen van het Terneu- zense stadhuis na een discussie weleens klinkt, 'dat was weer een typisch CDA-tje'. Maar het is óók dualisme zoals het hoort te zijn: het bestuur is er om te besturen, en de volksverte genwoordigers dienen het bestuur te controleren. Of een partij daarbij ook in het bestuur is vertegenwoor digd, maakt niks uit. Na de verkiezingsnederlaag (één zetel en straks ook een wethouder minder) past het CDA eerst een tijdje bescheidenheid. Maar vroeg of laat zullen CDA-raadsleden als Jos van Ginneken weer hun me ning verkondigen, of die nou strookt met wat de coalitie wil of niet. Noem de jeugdzorg, noem de bouw van een gokhal aan de rand van Terneuzen en het CDA kan zo maar eens met een portie kritiek komen waarvan ook de oren van menig oppositiepartij gaan flappe ren. Vestingcross heeft Hulst op de kaart gezet wat het veldrijden betreft, in de polders is het elke weekend druk met groepjes coureurs en moun- tainbikers zoeken het ruigere ter rein op. Hulst wil inspelen op die populariteit en een eigen bikepark openen wat voor iedereen toegan kelijk is. De afgelopen maanden heeft Hulst een tandje bij gezet; een beoogde locatie voor het bikepark is er al: achter de hockeyvelden aan de Wittebrugstraat. Het Zeeuwse All Terrain Bi ke-team Xtreme heeft de gemeente Hulst een tijd geleden zelf bena derd en de wens voor een een span nend mountainbike-trainingspar- cours geuit. Hulst besloot er voort varend mee aan de slag te gaan; er kwam een projectgroep die zich ging bezighouden met het zoeken naar een locatie, een parcoursont- werp, de kosten en alles wat er ver der bij komt kijken. Aanleg Inmiddels is al een locatie gekozen: de percelen achter de hockeyvelden van Rapide, tussen de Wittebrug- straat en de provinciale weg N290. Die grond is momenteel nog in ei- gendom van verschillende eigena ren. Met hen moet de gemeente nog in overleg over de verwerving. De omvang van het bikepark en welke hindernissen er komen, moeten nog worden ingetekend. Wel hoopt de gemeente volgend jaar met de aanleg te kunnen starten. Mogelijk is het bikepark datzelfde jaar nog klaar, en anders in 2024. Patrick Vader, van ATB-team Xtreme en lid van de projectgroep, stelt dat voor de inrichting van het bikepark nadrukkelijk de samen werking wordt gezocht met wijkraad Hulst-Zuid en met de le den van Team Xtreme. ,,Wij komen overal en hebben al heel wat mooie parcoursen gezien, zoals die in Vlis- Persoonlijk zou ik daar wel een flinke berg willen singen en Goes. Persoonlijk zou ik daar wel een flinke berg willen, maar dat is niet echt te doen. We gaan vooral luisteren naar de toe komstige gebruikers." Niet alleen de populariteit van het fietsen speelde mee voor de ge meente om een bikepark te willen hebben. Het gaat om het buiten sporten in het algemeen. Hulst wil, zoals afgesproken in het Preventie akkoord en het Zeeuws Sportak- koord, een gezonde leefstijl bevor deren. Bijkomend voordeel is dat er na de opening van het bikepark geen excuus meer is voor moun- tainbikers om over de historische Liniedijk te crossen. Vanwege het ruige terrein, is dit vestingbouw kundig erfgoed uit de Tachtigjarige Oorlog onder sportieve fietsers erg populair, maar wandelaars en de gemeente zijn er minder blij mee. Ook Vader is blij dat er straks een officieel terrein komt. ZATERDAG 9 APRIL 2022 VL Hoe verder in Terneuzen? Raymond de Frel OPINIE 'Wielergemeente' Hulst krijgt er een publiekstrekker bij; een openbaar bikepark waar liefheb bers van avontuurlijk stoempen zich kunnen uitleven. - Patrick Vader, ATB-team Extreme - Sheila van Doorsselaer «VEILIGHEID Ml MIONWOOKéM' Bedrijfsleider Patrick van der Hoeff van de Lidl in Sas van Gent behaalde als lijsttrekker van de PVV 1192 stemmen; de meeste van alle 31 raadsleden in Terneuzen. Toch moet zijn partij weer genoegen nemen met een rol in de oppositie. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 137