Hier is Kiki Schippers l Op school leer je dingen waar je later veel aan zult hebben. De hoofd steden van Europa, staartdelingen en hoe je de juffrouw zo snel mogelijk in een burn-out krijgt. Én dat er voor iedere achttien vrouwen zes mannen zijn, dat leerde ik in groep zeven. Er was keuze uit Mick, Dick, Danny, Robert-Jan, Maikel Haa en Michael Kaa; onze eigen kleine boyband om verliefd op te worden. Dat wil zeggen: Maaike, Christine, Hanne, Anne, Sanne Gee en Sanne Wee - alleen zij waren geschikt voor de liefde. De jongens waren eigenlijk standaard bezet, zoals alle leuke mannen boven de dertig inmiddels zijn getrouwd en stukjes baby voeding in hun hipsterbaard hebben hangen. Soms wisselden Danny en Michael Kaa van Sanne. Tegen beter weten in werd ik verliefd op Mick. Mick had iets ondoorgrondelijks, iets verdrietigs, iets waardoor ik hem dolgraag wilde troosten. En als dat niet openlijk kon, dan maar in het geniep. Elke avond opende ik mijn zolderraam en zong ik naar de maan, en wist dan zeker dat hij me had gehoord. Ik schreef gedichten en lange brieven die ik niet postte, ik liep eindeloos langs zijn huis maar hij kwam nooit toevallig naar buiten. Ik keek naar hem op het schoolplein en zat achter hem bij de weeksluiting. Bij gym wilde ik bij hem in de groep, wat nooit lukte, want Destiny en Sanne Wee waren wél sportief. Op een dag vroeg Danny me verkering. Dat vond ik een lastig moment. Ik kneep mijn ogen samen en zei nee. Geluk kig, want hij rende terug naar de jongens en die lachten me uit. Niemand wist dat ik op Mick was. Als we schuifelden op een school feest deed ik dat op armlengte, en maakte hem aan het lachen. Schuife len met Dick voelde eigenlijk veel beter. Maar ja, ik was al op Mick. Mick ging naar dezelfde middelbare school en vlak voor het brugklasfeest schreef ik met mijn mooiste krullen een liefdesbrief waarin ik eindelijk alles opbiechtte. Ik spoot de brief in met parfum en deed hem op de bus. Toen ik in glitterjurk aankwam op het feest, strompelend op mijn eer ste hakken, zag ik Danny bij een groepje jongens. Ze begonnen kei hard te lachen. Ze wezen naar me. Onder de trap stond Mick met de brief in zijn hand. Bij de kluisjes huilde ik tot mijn parfum niet meer stonk. Zo heb ik geleerd dat je nooit, nooit, nooit je best moet doen voor een man. En dat geheime liefde veel beter is dan echte. ijjïwg MEZZA 31 Speciaal voor de Boekenweek schrijven cabaretiers over hun eerste liefde. Kiki (34) herinnert zich de tranen die ze huilde op het brugklasfeest. Levensles: doe nooit je best voor een man KIKI SCHIPPERS werd vier keer genomineerd voor de Annie M.G. Schmidtprijs, in 2017 won ze 'm met Er spoelen mensen aan. Ze maakte zes solo voorstellingen. Tot en met 20 mei is ze op tournee met de voorstelling Meer (korthalsstuurman.nl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 111