Blof bestaat dertig jaar Hogere prijzen? Kees kiest voor kwaliteit én vers cJL c Bureaus onder staatstoezicht om uitwassen te voorkomen JOL Feyenoord: harde tik maar geen knock-out Walcheren Nog hoop op halve finale van Conference League, ook na late gelijkmaker Slavia Praag Band viert jubileum vandaag en morgen in de Ziggo Dome Adoptie uit het buitenland is straks niet meer mogelijk via bemiddelingsbureaus. Wie een kind wil adopteren kan dat alleen nog via een nieuw op te richten overheidsorganisatie regelen. Ook mogen alleen nog kinderen naar Nederland komen als zij in hun land van herkomst niet kun nen worden opgevangen. Dat be- sluit het kabinet vandaag, zo beves tigen meerdere bronnen, en wordt maandag officieel bekendgemaakt. Het aantal adopties uit het bui tenland daalt al jaren, in 2019 ging het om 145 kinderen. Het vorige ka binet besloot een jaar geleden adoptie uit het buitenland stil te leggen, nadat een onderzoekscom missie onder leiding van oud-top ambtenaar Tjibbe Joustra een hard rapport presenteerde over misstan den in de adoptiepraktijk. De commissie wees op ernstige uitwassen in het verleden met adopties uit onder meer Brazilië, Colombia en Sri Lanka. Kinderen bleken zonder toestemming van de biologische ouders te worden aan geboden ter adoptie, formulieren werden soms vervalst en er werden steekpenningen betaald. Hoewel de onderzochte gevallen in het verleden speelden, stelde de commissie dat het huidige systeem C Huidig systeem met vier private bureaus is volgens onderzoekscommisie 'fraudegevoelig' met vier private bemiddelingsor ganisaties 'fraudegevoelig is en tot op heden aanleiding geeft tot mis standen'. Iets wat volgens de com missie niet was op te lossen met strenger toezicht. De commissie wilde het liefst helemaal stoppen met adoptie uit het buitenland. Ook het kabinet overwoog dat lange tijd, maar koos toch voor een tussenoplossing. Al beseft het, volgens een ingewijde, dat het systeem 'nooit helemaal waterdicht is te krijgen'. De vier bureaus die nu een vergunning hebben, moeten in de plannen van minister Franc Weerwind (Rechts bescherming) opgaan in 'één pu blieksrechtelijke stichting' onder zijn toezicht, dat ook wordt ver scherpt. 'Omgekeerde wereld' Critici vragen zich af of dit de op lossing is, aangezien de problemen bij adoptie in het verleden mede werden veroorzaakt doordat amb tenaren hun werk slecht deden of doordat zij meewerkten aan mis standen. Dan juist de verantwoor delijkheid voor adoptie voortaan helemaal bij de overheid leggen, vinden sommigen 'de omgekeerde wereld'. Ja, groenten en fruit zijn duurder geworden. Toch houdt Kees Vermonden de hand niet op de knip tijdens de Middelburgse weekmarkt. Hij komt tevreden uit de groentekraam wandelen met tassen vol vers fruit. Hij blijft kiezen voor kwaliteit én vers. Nieuwsmedia Adoptie voortaan via overheid Hanneke Keultjes Hans van Soest Den Haag ZEELAND2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA vrijdag 8 april 2022 9°c Weeroverzicht lange termijn: C P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1