Druk bij tankstations, prijs onder de 2 euro 9 RETRAITE SKIPPEN Dankzij de accijnsverlaging kel derde de gemiddelde landelijke ad viesprijs van euro95/Eio met 21 cent naar 2,25 euro per liter. Diesel werd 13,5 cent per liter goedkoper en LPG 4,7 cent. Bij voordelige pompen dook de benzineprijs zelfs onder de 2 euro. Het leidde overal in het land tot drukte: bij de 225 tankstations van Tamoil was rond 13.oo uur al meer getankt dan normaliter op een hele vrijdag, vertelt directeur Ronald Kempen. ,,Als dit zo doorgaat, wordt er de helft meer getankt dan normaal.'' Dat was wel anders op donderdag, de dag voordat de verla ging inging: ,,De aanloop was een derde minder, automobilisten wachtten op de lagere tarieven.'' Zonder de sneeuw was het nog veel drukker geweest, vermoedt Kempen. ,,Pas later op de ochtend kwam het echt goed op gang. Tij dens de ochtendspits, toen het overal wit was, keken automobilis ten de kat uit de boom.'' Bij de 12oo tankstations die onder de onafhankelijke pomphouders vereniging Beta vallen was een soortgelijk beeld te zien. Voorzitter Ewout Klok, ook houder van een Shell-tankstation in Hoogeveen, spreekt van 'behapbare drukte'. ,,Er staan geen rijen auto's voor mijn station die de weg versperren, maar al onze acht pompen zijn wel con tinu bezet.'' Middernacht De aanloop startte meteen na mid dernacht, zegt Klok. ,,Uit de gege vens van de betaalautomaat blijkt dat er meteen driftig getankt is.'' Overdag zag hij louter vrolijke gezichten. ,,Ik voel me een soort cliniclown. Mensen lachen, al zijn de prijzen natuurlijk nog steeds ontzettend hoog.'' Directeur Ronald Kempen van Tamoil verwacht dat de toeloop dit weekend aanhoudt. ,,Voor zaterdag hebben we daarom extra capaciteit ingekocht.'' Daarna zal het norma liseren. ,,De accijnsverlaging geldt tot het einde van het jaar, mensen kunnen er ook volgende week en erna nog van profiteren.'' Het lijkt erop dat de ruim vier duizend tankstations in Nederland de gehele prijsverlaging netjes heb ben doorberekend. Bij de 225 stati ons van Tamoil is vooraf extra ge controleerd. ,,De prijssystemen van tankstations zijn behoorlijk com plex. We wilden er zeker van zijn dat het voordeel helemaal bij auto mobilisten terecht zou komen.'' Ook bij DirectLease, dat een app aanbiedt waarmee consumenten overal in Nederland naar goedkope tankstations kunnen zoeken, heerst de indruk dat de accijnsverlaging netjes is doorgevoerd. ,,Het is ook in het belang van pomphouders de juiste prijzen te vermelden'', zegt commercieel directeur Aemil Schellens. ,,Dat zorgt ervoor dat mensen niet de grens oversteken naar bijvoorbeeld België.'' De Twentsche Courant Tubantia zoekt kandidaten voor de functie van De nieuwe hoofdredacteur: GO ZATERDAG 2 APRIL 2022 och?' G Een gezin aan tafel tijdens de iftar, de maaltijd na zonsondergang. FOTO ANP Ja, mensen praten vaak alleen maar over het vas ten, maar de ramadan is veel meer dan dat, bena drukt Usman Ahmed. ,,Het is een periode waarin je je bezint en je afvraagt hoe je een betere moslim kunt worden, een beter mens, een betere vader, broer of vriend. Je wordt tijdens deze dertig dagen ook ge acht na te denken over hoe je je kunt inzetten voor de armeren in de wereld en de mensen in je omgeving.'' Fadma Bouchataoui: „Ver gelijk het maar met zo'n retraite: een weekje yoga, minder eten, spiritualiteit. Nou, de ramadan is een soort langdurige retraite, zodat nieuwe gewoonten 'in kunnen slijten'.'' Ahmed wil zich 'als mens nederiger opstellen' en 'groeien in de gebeden om dichter bij de Schepper te komen', chef-/tv-kok Mounir Toub wil meer 'échte aandacht voor zijn geloof' en meer tijd voor zijn gezin. ,,Ik heb een heel drukke baan, soms kan ik 's ochtends en 's avonds maar een half uur bij mijn kinderen zijn. Ik heb voor deze maand dus expres minder opdrachten aangenomen: ik wil de komende tijd samen bidden en het vasten bre ken.'' Nog een misvatting, vol gens Bouchataoui: dat de ramadan een slopende, uitputtende bezigheid is. ,,Dat idee leeft niet alleen onder niet-moslims maar ook onder moslims. Oké, als je 's avonds laat nog veel eet, heel laat gaat slapen en vroeg op moet, dan wordt het vermoeiend. Maar als je gezond eet en genoeg slaapt, kun je het prima volhouden. Dat weten niet-moslims die meedoen aan die trend van intermit tent fasting - bepaalde dagdelen niet eten - vast wel. Tegen ouders zeg ik altijd: de ramadan is voor pubers zeker geen reden om dat examen te skippen.'' Automobilisten zijn gisteren massaal gaan tanken om te pro fiteren van de accijnsverlaging. Overal in het land meldden tank stations grote drukte. David Bremmer Rotterdam/Den Haag U0I De ruim 4000 tankstations in Nederland lijken de verlaging volledig te hebben doorberekend in de prijs aan de pomp. Hoofdredacteur Onze ideale kandidaat is iemand die de lezers van De Twentsche Courant Tubantia (ver)bindt en collega's inspireert en motiveert. De hoofdredacteur geeft met creativiteit en positieve energie vorm aan de toekomst van hét nieuwsmerk in Twente en de Achterhoek. heeft ruime ervaring of aantoonbare affiniteit met regionale journalistiek; is het gezicht van Tubantia en beschikt over een relevant netwerk; is woonachtig in de regio of bereid daarheen te verhuizen; heeft bij het maken van krant en website hart voor de regio en oog voor de wereld; is een betrokken journalistiek leider bij alle onderdelen en edities van Tubantia (online en papieren krant); heeft een duidelijke en inspirerende visie op de koers en rol van Tubantia; is een digitaal vernieuwer die de krant koestert; is toegankelijk en voor iedereen benaderbaar. Sollicitaties kunnen tot en met 17 april 2022 worden gericht aan directeur HR Melanie van Hemert (melanie.van.hemert@dpgmedia.nl) Voor meer informatie over de functie: Erik van Gruijthuijsen (erik.van.gruijthuijsen@dpgmedia.nl), directeur/uitgever van DPG Media, het bedrijf waartoe Tubantia behoort. De Twentsche Courant Tubantia is hét nieuwsmerk van Twente en de Achterhoek. 'Hart voor de regio. Oog voor de wereld' is het motto onder het logo. Op de voorpagina van de krant en in het eerste katern begint Tubantia altijd met het nieuws uit de eigen regio. Het tweede katern heet Nederland de wereld. Ook online staat de regio centraal. De site en app van Tubantia worden dagelijks gemiddeld door 300.000 mensen bezocht. Ruim 80.000 mensen hebben een abonnement. Meestal is dat een papieren krant, steeds vaker een digitaal abonne ment. De hoofdredacteur van Tubantia is verantwoordelijk voor een redactie van 75 redacteuren, die werken vanuit kantoren in Enschede, Almelo en Hengelo. Tubantia werkt nauw samen met het AD en de regionale titels van DPG Media, zoals De Gelderlander, Eindhovens Dagblad, PZC en de Stentor. Groot regionaal nieuws bereikt op die manier al snel miljoenen mensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 9