Hier is Karin Bloemen Ik weet nog dat ik enorm van kleine poesjes hield. Tegenwoordig noem je dat veiligheidshalve 'kittens' vanwege het Google-gevaar dat als je poesjes intikt je meteen in de porno verzeild raakt. Maar goed, ik vind liefde zo'n mooi en allesomvattend begrip, dat ik het jammer vind me te beperken tot partnerliefde. Volgens mij is je eerste echte liefde simpelweg de liefde voor je vader en moeder. En die liefde zit ongelooflijk diep. Daarom is de puberteit ook zo belangrijk in het leven van de mens; om los te komen van je ouders moet je ze een beetje gaan haten, je moet je afzetten. Zodat je ruimte krijgt voor partnerliefde. En als je een partner hebt gevonden, kan je weer terug naar je ouders en het weer goedmaken met ze. U weet wel, de circle of life. Dus was mijn eerste liefde toch echt mijn vader. Hij heette Jan Bloemen en verdween uit mijn leven toen ik drie jaar was. Mijn ouders gingen uit elkaar omdat hij op een andere vrouw verliefd was, zij zou zwanger van hem zijn. Dat bleek niet het geval, maar toen was het kwaad al geschied. Mijn moeder was intussen ingepalmd door de man die niet veel later mijn stiefvader zou worden. Hij bleek een incestpleger te zijn die het hele gezin terroriseerde, mijn echte vader heb ik nooit meer gezien. Dat verdriet was eigenlijk mijn eerste grote liefdesverdriet. Jarenlang hoopte ik dat hij ons zou komen redden. Hij was lang en blond, sterk en slim, handig en grappig, ik dichtte hem allerlei mooie en bijzondere eigenschappen toe. Maar eigenlijk kende ik hem natuurlijk helemaal niet. Ik heb een paar foto's van hem die ik koester. Nu ben ik 61 jaar en verlang ik soms zo erg naar de vader die ik nooit heb gekend dat het zeer doet. Dat gemis zal wel voor altijd blijven. Alle normale stadia die je als kind met een vader doormaakt, ken ik niet. Het vaderschap van mijn eigen man, die een echte vader is voor onze drie kinderen, werkt daarom helend en verhel derend. En dus is eigenlijk mijn eigen man mijn eerste liefde. Hij belichaamt de vader die ik mis maar die ik alsnog leer kennen door zijn vaderschap. Dankzij hem heb ik de echte liefde tussen een man en een vrouw mogen ervaren, begrijpen en doorgronden. Toch mooi, zoals je nog steeds wat kan leren op je oude dag. MEZZA 7 Speciaal voor de Boekenweek schrijft Karin Bloemen (61) over haar eerste liefde: haar vader. Hij verdween uit haar leven toen ze drie was. W KARIN BLOEMEN Sinds 1983 maakte Karin Bloemen twaalf succesvolle theatershows. Deze maanden is ze te zien in Waar waren we gebleven met pianist Cor Bakker. Ook maakt ze boeken over haken en vlogs met tuin tips. Zie ook labloemen.nl Ik droomde dat hij lang en blond was, sterk en slim -» Volgende week Kiki Schippers, Nathalie Baartman en Anne Neuteboom over hun eerste liefde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 87