LEKKER MET DE MEIDEN Oeverloos ouwehoeren over boeken, ongezouten je mening geven, elkaar nóg beter leren kennen. MAXIME SMITS (33, links) runt met vriendinnen Anne, Mathea, Jikke en Astrid Lees! De Podcast. SCHRIJVERS ALS Maike Meijer reageerden heel leuk, dat vindt ze toch een soort van erkenning. Het is Maximes drijfveer - misschien een fractie meer dan bij het overige viertal - om van Lees! De Podcast een succesverhaal te maken. Tuurlijk, de opnamedag is eveneens een meidenavond. Ze kennen elkaar al ontiegelijk lang, hoewel deze formatie pas vier jaar terug tot bloei kwam tijdens een spontaan week endje Madrid. Met Anne, Mathea, Jikke en haar nicht Astrid had ze meteen een connectie, uitmondend in etentjes en gezellige dingen doen. Later, in lockdown, groeide het besef hoe fijn het is echt face to face samen te zijn - evenals hun behoefte aan diepgang. Omdat het vaak over boeken ging, lag een eigen leesclub voor de hand. En omdat ze ook anderen wilden enthousiasmeren, kwamen ze op het idee van de podcast. De micro foon fungeert als stok achter de deur, want je stapt uit je comfort- zone en stuurt een mening de wijde wereld in. Best eng, maar ze zijn manhaftig gestart. Afwisselend bij een van hen thuis. Maxime, net als de rest dertigplus met een drukke baan, vindt dat het haar blik ver ruimt. En ze leert haar vriendinnen nog beter kennen, dat is het mooiste eraan. Elkaar scherp houden a la 'je zit erbij als een zoutzak' moet gewoon kunnen. Naar hun maande lijkse sessie - deze zaterdag bespre ken ze op Astrids bank Aan de ran den van de dag van Femke van der Laan - kijkt ze elke keer weer uit. Benieuwd wat Anne van dit boek zal vinden, bijvoorbeeld. Of Jikke. Ja, ze zijn hierdoor alleen maar hechter geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 85