mosselketting Profs betrokken bij illegale goksite Maxima draagt Zeeuwse Voetballers van Sparta kochten aandelen in Edobet JOL Qatar H*| Senegal Loting WK c Van alle markten thuis Ernst Kuipers 'Corona gaat niet meer weg' Hoeveel kettingen zal koningin Maxima in haar kast hebben liggen? Al zijn het er duizend, niet een is zo bijzonder als de mosselketting van de Goese sieradenontwerpster Ineke Otte. De majesteit droeg 'm donderdag tijdens een werkbezoek in Dordrecht. Meerdere profvoetballers blijken betrokken te zijn bij een illegaal gokbedrijf. Zo kochten Sparta-spelers Tom Beugelsdijk en Aaron Meijers aandelen en maakte Oranje international Jordy Clasie grote bedragen over naar een rekening van het bedrijf. De koopcontracten en banktrans- acties zijn in handen van deze krant. Het gaat om het inmiddels opgeheven gokbedrijf Edobet, dat de afgelopen jaren in het zicht kwam van politie en justitie. Die koppelen de goksite namelijk aan de vermeende criminele organisa tie van Piet S., die ook wel bekend staat als de 'Haagse godfather'. Bij Edobet, opgericht in 2017, was het mogelijk te gokken op sport wedstrijden en er was een online casino. De site opereerde vanafCu- ra^ao en had daar een vergunning die niet in Nederland geldig was. Gokken is in Nederland alleen toegestaan bij aanbieders met een vergunning, zoals Toto. Uit onderzoek blijkt dat Sparta- spelers Tom Beugelsdijk en Aaron Meijers respectievelijk 1 en 2 pro cent van de aandelen in Edobet hebben aangekocht. Beugelsdijk sloot in april 2017 een overeen- komst waarin hij afspreekt dat het aandeel na afloop van zijn profcar rière wordt geleverd. De betaling zal gaan via het speciale pensioen fonds voor voetballers. Beugelsdijk laat weten niet te willen reageren. Meijers tekent ook in april 2017 en maakt een bedrag van 20.000 euro Absoluut zorgelijk dat profvoetballers gokken bij illegale gokbedrijven en/of aandeelhouder zijn over voor aandelen. Later maakt hij nog eens 56.000 euro over naar een bankrekening die wordt gekoppeld aan Edobet. Hij geeft geen reactie op vragen. Ook andere voetballers kregen aandelen aangeboden. Zo vertelt Ricardo Kishna van ADO Den Haag in een politieverhoor dat ook hij een aandelencontract kon tekenen, dat hem 50.000 euro zou kosten. Kishna vertelt bij de politie dat hij deze overeenkomst niet tekende. Wel geeft hij toe dat hij gegokt heeft bij Edobet. ,,Als ik won, dan kreeg ik dat geld cash uitbetaald.'' Hij stelt dat hij niet op wedstrijden uit zijn eigen competitie heeft gegokt. Gokken op wedstrijden uit de eigen competitie is niet toegestaan vol- gens de regels van voetbalbond KNVB. AZ-voetballer en Oranje-inter national Jordy Clasie werd om die reden in 2021 geschorst. Opvallend zijn daarom twee banktransacties die Clasie in 2019 deed: hij boekte in totaal 30.000 euro over naar een bankrekening van de eigenaar van Edobet. Onduidelijk blijft ofhij ook gegokt heeft bij de goksite. Vragen wil hij niet beantwoorden, zo laat zijn zaakwaarnemer weten. De KNVB stelt in een reactie: ,,Het is absoluut zorgelijk dat prof voetballers gokken bij illegale gok bedrijven en/ofaandeelhouder zijn in een (illegaal) gokbedrijf.'' Nieuwsmedia Prijs €4,10 Ujj Ecuador Nederland ..Ai Maarh.7clanS C P3 en 11 EELAND2 FOTO BRUNOPRESS Yelle Tieleman Cyril Rosman Rotterdam - KNVB c Bijlage Z zaterdag 2 april 2022 5°c Weeroverzicht lange termijn: C P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1