H Nationaal coördinator voor uitvoering sancties €729 €899 €1085 €1159 €1199 €1289 c Ron Adelaar veroverde Spotify met piano 13 www.dejongintra.nl/busreizen Volgens Hoekstra is de coördinator nodig, omdat het sanctiepakket 'zo groot is en er zo veel afstemming nodig is'. De verantwoordelijkheid voor de uitvoering van de sancties ligt bij verschillende ministeries. Infrastructuur en Waterstaat be paalt ofeen luxejacht aan de ketting moet, Binnenlandse Zaken kan vastgoedtransacties blokkeren, Fi nanciën gaat over belastingen en trustkantoren. Hoekstra spreekt van 'een onge- kende opgave'. ,,De coördinator moet elke keer als er een probleem ligt zorgen dat er zo snel mogelijk een oplossing komt", aldus Hoek stra. ,,Je wilt geen dag missen." De CDA-bewindsman kwam donderdag onder vuur te liggen in de Tweede Kamer toen bleek dat hij niet wist hoe Nederland de sancties tegen Russen precies uitvoert. De Kamer dwong hem nog diezelfde avond met meer informatie te ko men. Daaruit bleek dat er 516 mil joen euro aan Russische bankte goeden is bevroren, maar dat het vastgoed nog niet is aangepakt. Dat er nu een coördinator komt, heeft volgens Hoekstra niets met het debat te maken. ,,Er is eerder deze week al over gesproken. Waar moet je een been bijtrekken?" Vol gens premier Mark Rutte is het ka binet wel degelijk 'geïnspireerd door het debat'. Hij stak ook de hand in eigen boezem: ,,Ik had eer der kunnen helpen." Zoek je naar rustige pianomuziek om bij te werken of studeren? Dikke kans dat je bij Ron Adelaar uitkomt. Miljoenen mensen over de hele wereld hebben zijn muziek inmiddels in hun favorietenlijstje. Andalusië en Gibraltar 8-daagse vlieg-busrondreis Highlights van de Zuid-Adriatische kust 10-daagse vlieg-busrondreis Noord-Spanje indrukwekkend Baskenland 10-daagse vlieg-busrondreis Onbekend Italië 12-daagse vlieg-busrondreis Sicilië en Zuid-ltalië 14-daagse vlieg-busrondreis Verrassend Griekenland 14-daagse vlieg-busrondreis Ron Adelaar (62) zwaait met zijn telefoon. ,,Kijk! Di-rect. Danny Vera. Ron Adelaar.'' Hij moet er zelf hartelijk om lachen: zijn naam op de agenda van Tivoli- Vredenburg. ,,Daar heb ik wel even een screenshot van ge maakt." Vandaag speelt hij in Utrechts bekende poppodium. In Amerika, Duitsland en Enge land zitten studenten te zwoegen op hun tentamens met op de achtergrond zijn muziek. Hoe de Amersfoorter dat weet? Spotify registreert waar alle luisteraars zitten. Maar ook omdat die stu denten niet zelden een berichtje sturen via Instagram. 'Nice mu sic.' Vanuit alle windstreken we ten ze de nummers, die hij thuis opnam, te vinden. ,,Blijkt dat er hele scripties op mijn muziek worden geschreven. Mijn hobby is dus nogal uit de hand gelopen. Wie had dat gedacht?" Hijzelf niet. ,,Ja, ik vind mijn ei gen muziek mooi, uiteraard. Maar mijn pianomuziek, neo-klassiek, dat is toch meer iets voor oudere mensen? Dat dacht ik althans. Ik ben een boomer hè? Maar mijn zoon Ivo zei: 'Pap, dit is next- level. Dit luisteren mensen van mijn leeftijd als ze achter hun laptop zitten'." Ivo (27), zelf ook muzikaal, maakte op Spotify een artiestenpagina voor zijn vader aan, bewerkte de muziek nog een beetje en gooide het online. Afspeellijst En toen gebeurde erNiks. ,,He- lemaal niks! Anderhalf jaar lang Na een burn-out stortte Adelaar Ron Adelaar kon zijn baan in de HR opzeggen vanwege het suc ces van zijn pianomuziek. fotos marie van der heijden, nico brons wijd meer dan honderd miljoen keer gestreamd. ,,Kennelijk geeft het mensen rust in hun hoofd. De grootste doelgroep blijkt tussen de 18 en 44 jaar oud te zijn." Ivo had dus gelijk: Zijn vader maakte in zijn vrije tijd muziek die veel mensen willen horen. Geen stadions Honderd man publiek, dat is meer dan genoeg voor Adelaar. Hij droomt niet van een uitver kochte Ziggo Dome of een we reldtour langs voetbalstadions. ,,Een grote zaal past denk ik niet bij mijn muziek. Kennelijk lukt het me om rust te creëren met simpele melodieën. Less is more. ,,Rustige muziek maken, daar heb ik zelf, in mijn drukke baan als HR-manager, ontzettend veel aan gehad. Juist toen ik een burn out had, zes jaar geleden, heb ik me weer meer op mijn muziek- hobby gestort. Dat mijn ontspan ning nu ook anderen ontspan ning brengt, dat vind ik zó mooi." Zijn baan als HR-manager heeft Ron in november opgezegd. Of hij spijt heeft dat hij dit avon tuur niet eerder is begonnen? ,,Nee. Want dit kon vijftien jaar geleden niet eens. Toen kon je niet zo gemakkelijk muziek streamen. Nu zet je het online en aan de andere kant van de wereld kan iemand het luisteren." Inmiddels runnen vader Ron en zoon Ivo ook een platenlabel, Andante Piano. Specialiteit: rust gevende pianomuziek. Met alle ruimte voor meer artiesten zoals Ron zelf. ,,Dit is een bizar leuk avontuur." De drie zekerheden bij boeken: Zekerheid over uw betaling Gratis omboekservice Zekerheid tijdens uw reis Dat mijn ontspanning nu ook anderen ontspanning brengt, dat vind ik zó mooi had ik hooguit twintig luiste raars." Grijnzend: ,,Dat is inclu sief mezelf." Tot hij samen met Ivo afspeellijsten ging samenstel len met zijn eigen muziek en die van anderen. Ieder met een rust gevend thema. Wil je slapen? Luister naar de afspeellijst 'Sleep Piano.' Studeren of je deadline halen? De nummers van 'Piano Concentration'. Rust? 'Meditative piano' of 'Mindfulness'. Die aanpak heeft - zeker in co- ronatijd - iets losgemaakt. Van daag de dag heeft hij meer dan een miljoen maandelijkse luiste raars en is zijn muziek wereld- GO ZATERDAG 2 APRIL 2022 Bel 0180-457 803 of ga naar uwANVR-Reisbureau Het kabinet stelt een nationaal coördinator aan die moet zorgen dat de sancties tegen rijke Rus sen goed worden uitgevoerd. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) spreekt over 'iemand met groot gewicht', maar maakt zijn of haar naam pas 'uiterlijk maandag' bekend. Hanneke Keultjes Den Haag 'Muziek voor ouderen' juist succes bij jeugd Janneke Boluijt Amersfoort www.dejongintra.nl/eves413 vanaf p.p. www.d ej ongintra.n l/evh r404 vanaf p.p. vanaf p.p. www.dejongintra.nl/eves405 www.dejongintra.nl/evit430 www.dejongintra.nl/evit429 www.d ej ongintra.n l/evgr404 vanaf p.p. vanaf p.p. vanaf p.p. Reissom exd. 19,50 reserveringskosten, SGR bijdrage 5 p.p. en Calamiteitenfonds 2,50. - Ron Adelaar zich weer op zijn muziekhobby.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 13