'Zo'n bad guy, dat wilde ik ook' *r ILSE RUIJTERS (42) UIT ALMERE 'Mijn vriend stond onder de douche, ik lag in bed te lezen. Ik weet nog hoe schuldig ik me voelde Dat het voelde als vreemdgaan wil ik niet zeggen, maar ik liet me wel meevoeren naar een fantasiewereld waarin een onweerstaanbaar ongrijpbare, sexy bad guy de hoofdrol speelde. Opwindend. En mijn nietsvermoedende goedzak van een vriend maar douchen. Adam. Zo heet een van de personages in Bezeten van mij van Nicci French. Het ultieme foute type; het is niet voor niets een thriller. Adam was alles wat mijn betrouwbare, stabiele en lieve vriend - laten we hem Joris noemen - niet was. Verliefd geworden in 6 vwo en braaf onze studies afgemaakt, stevenden we af op huisje, boompje, beestje. Toen ik las over de bezeten heid van Adam voor ene Alice kon ik alleen maar denken: Bezeten van mij, Nicci French zo'n verliefdheid die je tot in je tenen voelt, dat wil ik óók. Ik maakte het uit met Joris. En vond een man als Adam. Paolo, een halve punker met een fietsketting om z'n nek en niet één diploma. De chemie tussen ons was enorm, we beleefden pieken en dalen - precies wat ik wilde. Op dat ongrijpbare en spannende liep het uiteindelijk stuk, hoe kan het ook anders. Na zeven mooie jaren - waarvan één getrouwd - zijn we in 2010 gescheiden. Bezeten van mij heeft me geleerd dat er meer is in het leven. Ik schrijf zelf ook thrillers, voor de uitgeverij die ook Nicci French publiceert. Tijdens een schrijversuitje op een Amster damse rondvaartboot bekende ik aan Nicci Gerrard en Sean French dat ik ooit mijn vriend heb verlaten voor een Adam. Ze reageerden een beetje verwonderd.' 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 108