'Ik viel toch op mannen in pak?' Ilse ruilde haar goedzak in voor een spannende punker. Atty besloot het daten anders aan te pakken. Robin vond iemand die zijn stoornis begrijpt en Jan Willem is alweer 48 jaar getrouwd met het meisje van de badmintonclub. En dat allemaal door dat ene boek. 'Vijftien jaar geleden, na mijn scheiding, begon ik te daten. Hoe teleurstellend was dat. In mijn hoofd schetste ik steevast een te romantisch beeld, ik verwachtte veel te veel. Vlinders wilde ik voelen - het gevoel dat ik ooit kreeg van mijn eerste liefde. Dat kwam maar niet. Ik werd keer op keer afgewezen en vond weinig mannen leuk. Tijdens een workshop voor ondernemers viel mijn oog op een vel papier aan de muur: Vind je eindman. Het bleek een kreet te zijn van liefdesexpert Carla Ketelaar. Toen haar boek uitkwam, heb ik het meteen gekocht. Een eyeopener. Ik ontdekte dat ik leed aan het 'zelf standigheidssyndroom': als alleenstaande moeder was ik ATTY VAN DE BRAKE (59) UIT HARFSEN Vind je eindman, Carla Ketelaar gewend alles zelf te regelen. Ik was voor mannen té assertief en daadkrachtig. Altijd nam ik het initiatief om af te spreken, nooit liet ik een beslissing aan hen over. Ik besefte dat ik vaker achterover mocht leunen. Ook heb ik veel gehad aan de lijst van karaktereigen schappen waaraan beide partners moeten voldoen voor het slagen van een relatie. Emotionele openheid, bereidheid tot persoonlijke ontwikkeling en zelfvertrouwen zijn belangrijk. Ik ontmoette Theo - een type met wie ik voorheen nooit zou hebben afgesproken. Ik viel op mannen in pak, Theo is juist een spiritueel type. Het voelde meteen goed. Op de tweede date, tijdens een wandeling in Drenthe, zoenden we en vroeg hij officieel verkering. En nu zijn we alweer vijf jaar samen. Met hem voelt het warm, veilig, vertrouwd. Ik leg de lat minder hoog en eis geen vlinders meer. Alle vrouwen die op zoek zijn naar ware liefde, raad ik dit boek aan.' En ze lazen nog lang en gelukl Klg 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 106