ADVERTENTIE Wie de boer niet kent is vanaf zaterdag 2 april te zien bij RTL4,16:00 -16:30 uur. Waarom draagt een koe een stappenteller en hoe weet je wanneer een varken toe is aan een date? In het nieuwe RTL4-programma Wie de boer niet kent, gaat presentator Jamie Trenité samen met een aantal BN'ers de boer op om alles te ontdekken wat we nog niet wisten over boeren, dieren en duurzaamheid. Het boerenleven anno 2022. Wat weten we daar eigenlijk van? Nog een heleboel niet, zo zullen we ontdekken in Wie de boer niet kent. Jamie Trenité reist in vier weken kriskras door Nederland en bezoekt uiteenlopende boerenbedrijven met ieder hun eigen invulling aan het leven en werken op het platteland. Bij de varkensboerderij de Daltonhoeve van de familie van Zutphen wordt duidelijk dat biggen hun moeder bedanken voor de lekkere melk. Verder leren we dat de kalveren van Hans en Marloes echte kuddedieren zijn. Het ene kalf is wat dominanter aanwezig dan het andere, net zoals dat bij mensen gaat. De kalveren smullen van het voer dat deels uit reststromen van de zuivel- en levensmiddelenindustrie bestaat. Uit onderzoek blijkt dat onze kennis over het boerenbedrijf wel een opfriscursus kan gebruiken. Aan Jamie de taak om de kijker de komende vier weken een spoedcursus te geven en zelf ook veel te leren. Dat geldt ook voor de andere bekende Nederlanders Kim-Lian van der Meij, Steven Brunswijk, Evelien de Bruijn en Irene Schouten die hem helpen. Zij hullen zich een dag in overall en laarzen, steken de handen uit de mouwen en steken van alles op over boeren, dieren en duurzaamheid. Duurzaam en data Tegenwoordig maken boerderijen ook volop gebruik van de meest duurzame mogelijkheden, plaatsen dierenwelzijn voorop en zetten de modernste technieken en data in. Alles wordt gemeten, want meten is weten. Zo dragen sommige koeien zelfs een stappenteller om te zien hoe het met ze gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 102