DE SPANNENDSTE THRILLERS 1. Gruwelijk grappig 'De Spaanse thriller De rode koningin (Boekerij 20,99) is het eerste deel van een trilogie van Juan Gómez-Jurado. Superspannend en steen goed. Antonia Scott is een amateurdetective die vroeger het eliteteam van de politie bijstond in moeilijke zaken. Sinds twee jaar komt ze haar appartement niet meer uit, maar als de zoon van een bankdirecteur dood wordt aangetroffen in een zwaarbeveiligde villawijk, moet ze worden overgehaald mee te werken aan het onderzoek. Het is een vrij rauw boek, soms best gruwelijk, maar er zit ook humor in. Ik kijk al uit naar het tweede deel, dat op 5 april verschijnt.' 2. Lange oren, grote neuzen 'Jeroen Windmeijer wordt wel de Nederlandse Dan Brown genoemd, omdat hij veel geschiedenis en religie in zijn thrillers verwerkt. Zijn boeken wekken bij mij altijd een enorme nieuwsgierigheid op. Zijn nieuwe boek De stenen goden (Harper Collins 21,99) speelt zich af op Paaseiland, waar een Middelburgse antropologiestudent onderzoek doet naar mysterieuze beelden: die koppen met lange oren en grote neuzen. Tegelijk bereidt de conservator van het Zeeuws Museum een ten- li aire Romans, thrillers en nog veel meer fijns voor op het nachtkastje: zeven boekhandelaars tippen hun favorieten. toonstelling over Paaseiland voor. Dan valt er een dode en gebeuren er allerlei mysterieuze dingen. Dit is een van zijn beste boeken.' 3. Jeu de boules croissantjes 'Madame le Commissaire en de dood van de politiechef (Luitingh-Sijthoff 17,50) van Pierre Martin is wat ze weleens cosy crime noemen: de Zuid-Franse setting is sfeervol, er wordt gejeu-de- bould en ontbeten met croissants. Tegelijk is het heel spannend. Een heerlijk vakantieboek dus. In het eerste deel overleeft inspecteur Isabelle Bonnet een bomaanslag. Om te herstellen verblijft ze aan de Zuid-Franse kust. Veel rust is haar niet gegund, samen met assistent Apollinaire, een heel geestig karakter, moet ze toch weer aan de bak.' 4. Baantjer op z'n Rotterdams 'De serie van P. Dieudonné over rechercheur Lucien de Klerck en zijn assistent Ruben Klaver is eigenlijk de Rotterdamse Baantjer. Het vijfde deel, Rechercheur De Klerck en het duistere web (E-Pulp Publishers 9,95) gaat over een vermeend pedofielennetwerk. Omdat de omgeving zo her kenbaar is, is het voor mensen uit Rotterdam en omgeving extra leuk. Voor wie van Baantjer houdt en niet van dikke pillen zijn de boekjes uit de serie ideaal. Je kunt ze prima los van elkaar lezen en elk deel is weer heel origineel.' EEN HETE BOEKENTIPS CD LU O z i co LU MARK SNOEK (46) van The Read Shop, Barendrecht BUPS f. £>l£UDOWNe .herd (lei&k en het Istéte web 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 100