Scheidend raadslid: 'Veere, laat zure periode achter je' Niet alle boulevards autoluw in de zomer: De Ruyter blijft open voor auto's 6 KOZIJNEN ZONWERINGEN OVERKAPPINGEN ascozeeland.nl Paul Sonke (links) en Piet de Nooijer zouden graag zien dat Boulevard de Ruyter in de zomermaanden, net als op de andere boulevards, een fiets- en wandelgebied wordt. foto lex de meester Paul Sonke en Piet de Nooijer vinden het besluit van de gemeente om alleen Boulevard De Ruyter in de zomermaanden open te houden voor autoverkeer een historische vergissing. Ze strijden voor eenzelfde beleid op alle drie de boulevards, die samen 'de parel van Vlissingen' vormen. De Vlissingers roepen, ook namens andere leden van de Wijkta- fel Boulevards, de ge meente op om terug te komen op de beslissing om al leen de boulevards Bankert en Evertsen te herinrichten, moder niseren en in de zomer autovrij te maken. Anders blijft de ontwikke ling van het gebied achter, is de vrees. Maandenlang hebben Sonke en De Nooijer in een wijktafel met de gemeente meegedacht over de herinrichting van de boulevards. Tot grote tevredenheid mochten ze overal hun mening over geven en werden ze bij het hele proces betrokken. Toen er in augustus vo rig jaar een concept Boulevardvisie lag, konden ze dan ook alleen maar concluderen dat er goed naar hun wensen was geluisterd. Boulevards autoluw Want hun grootste wens, het au toluw maken van de boulevards in de zomermaanden, zou opgaan voor het hele gebied. Maar toen was er in november ineens een notitie waarin Boulevard de Ruy- ter wordt aangemerkt als woon straat en waarin staat dat de aan wezigheid van de auto daar niet bezwaarlijk is. Sonke: ,,Dat kwam voor ons uit de lucht vallen. Nie mand heeft ons verteld wat de ar gumenten voor die beslissing zijn. Als ze ons daarin hadden meege- nomen, waren we misschien over tuigd." Ook de raad was niet overtuigd en riep het college in november op om te komen tot een sluitingsbe- leid voor alle drie de boulevards: Evertsen, Bankert en De Ruyter. Een motie waarin om onderzoek werd gevraagd, werd unaniem aangenomen. Vooruitlopend daarop werd de Boulevardvisie aanvaard. Sonke en de Nooijer hoopten vurig dat de geluiden in de raad zouden leiden tot een la- tere aanpassing van de notitie, maar het bleef tot nu toe stil. En toen waren er gemeenteraadsver- Op het balkon kunnen we elkaar niet verstaan kiezingen. Sonke: ,,We zagen de partijen die aan onze kant staan wat zetels winnen, daarom hopen we dat het herstellen van een his torische vergissing onderdeel kan worden van de coalitiebesprekin gen." Ja, ze hebben last van het ver keer voor hun deur, maar dat is niet het belangrijkste argument om te strijden voor een gelijk waardig verkeersregime in de zo mer. Sonke: „Hardrijders, auto's met knalpijpen, gevaarlijke inhaal- manoeuvres of het geluid van een compleet fanfareorkest uit één auto. Ik zou mensen die zeggen dat de Boulevard van iedereen is graag uitnodigen om bij mij op het balkon een kop thee te komen drinken. Dan kunnen we elkaar niet eens verstaan. En daar heb ik niet alleen last van, maar ook bij voorbeeld toeristen die komen ge nieten van dit historische stukje Boulevard." En dat staat de ont wikkeling van het gebied in de weg, vinden de Vlissingers. Laat de zure periode achter jullie. Die oproep deed het Veerse raadslid Marin van den Berghe (VVD) gisteravond tijdens haar laatste raadsvergadering. Ze raadde haar collega's die doorgaan aan elkaar vaak te bellen en elkaar te accepteren. En ze benadrukte dat wethouders er voor de gehele gemeenteraad horen te zijn. Verder raadde ze ook aan te stop pen met die lange vergaderingen en de agenda's van de vergaderin gen niet vol te proppen. De afge lopen jaren duurden de Veerse raads- en commissievergaderin gen soms tot na middernacht. En een keer zelfs tot half drie in de ochtend. Van den Berghe stelde dat zulke lange vergaderingen niet bijdragen aan goede beslui ten. Start was niet best Ook burgemeester Rob van der Zwaag blikte even terug en haalde de formatie van vier jaar geleden aan toen onverwacht SGP/CU de onderhandelingen met PvdA/GL en CDA staakte en een coalitie sloot met DTV en VVD. ,,De start was niet best", aldus de burge meester. ,,Daar hebben we alle- maal last van gehad." Bij het afscheid van de oude ge meenteraad van Veere kregen drie vertrekkende raadsleden een koninklijke onderscheiding: Ad Maris (SGP/CU), Marin van den Berghe (VVD) en Leen Meijers (VVD). Allen zijn nu Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Maris stopt na 32 jaar, de andere twee waren allebei twaalf jaar actief voor hun partij. Maris is zelfs het langstzittende Zeeuwse raadslid. Hij begon als volksvertegenwoor diger van de voormalige ge meente Mariekerke voor de RPF in combinatiefractie met SGP. Hij noemde het werk van raadslid 'prachtig'. ,,En soms boek je een succesje. Maar soms ook blijft er niets over van wat je wilde berei ken." Leen Meijers vertelde ook dat hij altijd met plezier het raadswerk heeft gedaan. ,,Het is de mooiste hondenbaan die er is." Afscheid Verder namen ook Nanda van den Berg (VVD), José de Buck (DTV), Bas van Hese (CDA), Tom Lie- vense, Ineke Rijken en Arie van Vliet (allen PvdA/GL) en Marco Wisse (SGP/CU) afscheid als raadslid. Vanavond worden de nieuwe leden van de Veerse ge meenteraad geïnstalleerd. WOENSDAG 30 MAART 2022 WA 'Besluit historische vergissing' Wendy de Jong Vlissingen - Paul Sonke DOMBURG - Emile Calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38